Skocz do zawartości
alik

"wypożyczalnia" sprzętu

Recommended Posts

Moi drodzy

przyszedł mi do głowy pewien pomysł.

W ramach naszego garażowego dłubania niekiedy stajemy wobec konieczności zakupu sprzętu warsztatowego, narzędzi czy akcesoriów, o nieraz sporej wartości finansowej. Ich wykorzystanie jest niekiedy nader okazjonalne, rzekłbym od przysłowiowego wielkiego dzwonu. Może komuś innemu w potrzebie by się przydało a tak leży najczęściej w garażu i czeka na okazję do użycia. W ten sposób duplikujemy sprzęt.

Może w ramach dobrosąsiedzkiej forumowej pomocy można by w tym wątku składać deklaracje o pomocy koleżeńskiej w postaci "usługi" wypożyczenia nieużywanego sprzętu? A może naszych własnych patentów warsztatowych czy "podnóżków" pomocnych w wykonaniu jakiejś czynności serwisowej?

Aby nie być gołosłownym - jeśli ktoś chciałby naprawić jakiś gwint, a w szczególności gdyby to był np. gwint M6 może liczyć na pożyczenie odpowiedniego zestawu (specjalne wiertło i gwintownik, oraz sprężynki wraz z wkrętakiem i łamakiem) ode mnie.

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

bardzo chwalebna inicjatywa, ale ostatecznie z faktu gabarytów ważniejszych narzędzi, informacje i wymiana odbywa się w sąsiedztwie z obrębu jednego miasta, we Wro chłopaki wiedzą co tam posiadam za gruchoty w garażu i oczywiście zawsze zapraszam,

moglibyśmy w tym wątku wypisać posiadane przez siebie jakieś bardziej wyszukane narzędzia... w przypadku gwintowników można jeszcze se sobie je wysłać... ale np podnośnik motocyklowy, który by mi się czasem przydał? :?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Miko miałem na myśli takie np. rzeczy jak ściągacz do magneta, klucz jakichś jebutnych rozmiarów (np. rozmiaru 40), jakieś "samopalne" patenty… Każdy region ma swoich przedstawicieli, więc można się zgadać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

bardzo dobry pomysł: wypisujmy więc co tam za wyszukane narzędzia posiadamy; można tez w tym wątku pytać co kto potrzebuje :)

...zajrzę do garażu to wypisze co ciekawsze

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mój znajomy handluje od jakiegoś czasu kluczami. Trochę mu pomagam szukając większych odbiorców. Narzędzia są z wysokiej półki (poziom np. Hazet czy Gedora). Jeśli zebralibyśmy listę potrzebnych rzeczy, to myślę, że będę w stanie załatwić sprzęt do testowania. :)

Jeśli ktoś kojarzy koleżkę spod Torunia, któremu jakiś czas temu obrobili warsztat z narzędzi i motocykli (Vengosh, ty chyba wiesz o kim mowa), to takie narzędzia trafiły właśnie do niego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×