Skocz do zawartości
Ubot6

Zapała i strzela w gaźnik i gaśnie na wolnych obrotach Aprilia 650 pomocy

Recommended Posts

Zapała i gaśnie strzela w gaźnik i gaśnie Aprilia 650  rozrząd ok gaźniki ok nie wiem co jest grane pomocy jestem nowy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
35 minut temu, Ubot6 napisał:

.... jestem nowy

A witał się z nami?

Nie widzę nic w Przywitalni ...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam taki problem z Aprilia 650 gaśnie na wolnych obrotach strzela w gaźnik rozrząd ok gaźniki czyszczone nie wiem co jest grane proszę o pomoc 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć. Może być problem z zaworami, brak luzu i przy wybuchu mieszanki idzie w gaźnik. Miałem tak po naprawie głowicy, trzeba było ponownie regulować zawory. Z przepustnicy ogień leciał.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Powiem tak dziwna to rzecz bo było wszystko ok jeszcze w lutym a motor nie jeździł do czerwca i jest źle dziwne . Czy możliwe jest to że przeskoczył rozrząd przy słabym akumulatorze  a i jeszcze zauważyłem że gorący jest regulator napięcia i przewody od niego te 3 żółte . Wczoraj zapaliłem i zgasiłem go silnik już stał a jeszcze było słychać taki wybuchu z rury jak by strzelił silnik już się nie kręcił 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Że tak zapytam: To nie Twoje inne wcielenie przypadkiem?

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To jak pomorzecie czy nie dziś przestawiłem rozrząd na z jedynki na 3 na wałku i pracuje całkiem inaczej strzela bardzo rzadko co wy na to ? Kolega odsyła na stronę z BMW i twierdzi że krzywki na zewnątrz tak ale przy BMW a nie przy Aprilia sorry dla kolegi ale tak jest jak ustawisz tak jak jest na filmiku to zawory są wciśnięte piszesz i się wkurzasz a nie masz racji 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ustawić musisz dokładnie tak, jak producent przewidział. Miejmy nadzieję, że tłok zaworów nie uszkodził, jeśli rozrząd był przestawiony. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
11 minut temu, xel napisał:

Wow.

Użyłeś większej ilości znaków interpunkcyjnych niż kolega opisujący swój motocykl, problem, objawy, przebieg napraw i niekompetencję Jarka.

  • Like 8

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Słowotok , jak zwykle wśród młodzieży piszącej tylko sms-y ... . Towarzysze , pomożecie ? Ale ossso chodzi ???

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Społeczeństwo, hehe, "informacyjne", nic nie poradzisz.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Panowie ja nie mam 15 lat wychowałem się na motorynkach i wsk więc proszę o konkretne odpowiedzi a nie krytykowanie mojej pisowni 

Do JackaJ  to powiedz kolego jak był ustawiony na 1 strzelał jest na 3 i nie strzela nic nie kumam jest filmik na YouTube zatytułowany strzela i gaśnie umnie jest to samo

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
19 minut temu, Ubot6 napisał:

... jak był ustawiony na 1 strzelał jest na 3 i nie strzela ...

Zatem zostaw na 3 i nie mów,  że nie pomogliśmy naprawić motocykla... ;)

  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale jest to nie tak jak książki piszą  . Koledzy a może to być wina cewki zapłonowe co wy na to ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na pewno musisz na początek dokładnie ustawić rozrząd. Ja takie rzeczy robię zawsze mając przed nosem serwisówkę, niezależnie czy w wersji elektronicznej, czy wydrukowanej. Dopiero mając gwarancję, że to jest ok, możesz szukać dalej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam koledzy mam pytanie odnośnie cewki  czy musi być taka jak jest obecnie czy można zamontować inną jesli tak to jaka bo jest problem z kupnem oczywiście nowej 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×