Skocz do zawartości
Hadian

Kupię przednie koło BMW GS 650 F Dakar 21'

Recommended Posts

Cześć,

Kupię proste, przednie koło do BMW GS 650 F Dakar 21'.

 

Hadian

Edytowane przez Hadian

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nieśmiało zapytam, a co sie stalo? Przecież nic się z tym kołem nie działo, a w ubieglym roku bylo sprawdzane przy wymianie opon. Może wystarczy je po prostu wycentrować?

taptarapta

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pogięło się przy demontażu króćca

Wytapatalkowano z magicznego pudełka

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Marcin N Oddałem Dakara na szczegółowy przegląd. Z oględzin wynikało, że przednie koło jest krzywe i to mocno. Serwis u którego motocykl był sprawdzany zajmuje się między innymi prostowaniem kół ale tego przypadku się nie podjął. Jeżdżąc motkiem nie zauważyłem żadnego bicia - jedynie po puszczeniu kierownicy lekko znosi go w prawo. Nie robiłem sobie nic z tego, bo tak było od początku i nie narzekałem. To mój pierwszy sprzęt także nie mam punktu odniesienia. Wycena napraw, które są do zrobienia po przeglądzie serwis wycenił na około 2k nie licząc nieszczęsnego koła. Podejrzewam, że znalezienie sprawnego, używanego koła do Dakara nie będzie najprostsze. Skłaniam się teraz do prostowania - zobaczymy co z tego wyjdzie.

Edytowane przez Hadian

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Coś ten Twój serwis jest podejrzany ... za dużo tych wyimaginowanych przypadłości ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W Krakowie ten serwis? Napisz który, żeby ktoś inny przypadkiem tam nie pojechał :D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W Bielsku jest Pan Król od centrowania kół. Ale po Twoim opisie wynika że  raczej nie masz kłopotu z kołem. 

 

https://www.olx.pl/oferta/kola-bmw-gs-prostowanie-centrowanie-lakierowanie-anoda-renowacja-CID5-IDs6Qpb.html#58195bfc89

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pan Król jest królem kół jak szczupak jest król dżungli!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
41 minut temu, xel napisał:

Pan Król jest królem kół jak szczupak jest król dżungli!

Robiłem u niego i złego słowa. 

Absolutnie. 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Weź korektę na to że jezdnia z reguły nie jest prosta choćby dlatego żeby odprowadzać wodę. I to może być też przyczyną znoszenia na prawo.

 

A serwis który wymieniał mi opony zwróciłby uwagę że coś jest nie tak. Chyba że ukraiński standard bocznych dróg coś tu zaważył. Ale to bym sam poczuł bo jeździłem tymi motocyklami 9 sezonów, łącznie prawie 100kkm i nieprawidłowości raczej szybko wyłapywalem

 

Weź też korektę na to że skoro to twój pierwszy sprzęt to zanim go dobrze poznasz większośc fachowców dla ktorych naprawa motocykli stanowi źródło utrzymania będzie starała sie korzystać z Twojej niewiedzy

 

 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Marcin, może nieświadomie, może właśnie świadomie, ale w ten sposób tworzysz niebezpieczne sformułowanie "wykwalifikowany mechanik = naciągacz".

Choć można pojechać w drugą stronę: (Zwykle) Każdy fachowiec zarabia, korzystając z niewiedzy czy braku umiejętności klienta. Bo gdyby klient wiedział czy umiał, nie wynajmowałby fachowca.

Edytowane przez xel

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 godziny temu, dakarowy napisał:

Coś ten Twój serwis jest podejrzany ... za dużo tych wyimaginowanych przypadłości ;)

Nie wiem dlaczego ( a może wiem ), ale w pełni popieram kolegę Dakarowego - szczególnie jak chodzi o te krakowskie serwisy ... ;)

Chętnie spojrzę na to koło. Może być dobre zdjęcie, albo lepiej w realu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Xel to już nadinterpretacja ;)
Każdy czyta i rozumie jak chce.

Przykład z autoryzowanego serwisu samochodowego
W ubieglym roku usłyszałem że klocki mam do wymiany. Starczą jeszcze na jakieś 2kkm. Ok. Będę sprawdzał. Sprawdziliśmy, przejechałem na nich jeszcze 15kkm i wymieniłem przed kolejnym serwisem bardziej z przyzwoitości niż konieczności.

taptarapta

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeżeli bicie da się skompensować wyważeniem na poziomie +/- 30-40 gram , to nie ma mowy o jakimś prostowaniu , tego się nie prostuje tylko centruje a wywinięte na zewnątrz obręcze wymienia na nowe bo nie da sięna zimno tego cofnąć bez strat . Nie ma idealnie prostych kół szprychowych - może są jako nowe w fabryce kół  lub zaraz po centrowaniu . Każde szprychowe koło zwichrowane lub niecentryczne można wycentrować jeżeli nie ma uszkodzeń obręczy , co najwyżej pójdzie parę nowych szprych i nypli - ale cza fachoffca :D .  Ściąganie nie ma prawa wynikać z "krzywego" koła bo to co najwyżej powoduje majtanie kierownicą - jak kto miał rower to wie o co chodzi . Albo szosa Panie pochyła jest albo czas popatrzeć w łożyska , wszystkie istotne czyli w główce ramy , wahaczu i również w kołach . Ale to serwis sprawdza zawsze przy wycenie naprawy więc ja optuję za pochyłą szosą . 

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Łożyska głowki ramy miał wymieniane w 2017. Zakładałem łożyska Koyo i przejechałem na nich ok 15kkm.

 

Jedyny "trudny teren" to były 2 dni ukraińskich asfaltów więc nie sądzę

 

taptarapta

 

 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 minuty temu, mario2007 napisał:

Cisza ... . Negocjacje w serwisie trwają ?

Może coś być na rzeczy ... Znam ten motek i znam Marcina ... krzywe koło ... ? ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na ol'ixe jest dakar na czesci(Ząbkowice śląskie). Na zdjeciu jeszcze jest kolo, moze cos wiecaj tam kupisz.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak można mieć kilka zupełnie nikomu do niczego nie potrzebnych kół ... . Niech właściciel się wypowie o co biega z tym kołem :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może pan w warsztacie ma nieleczony astygmatyzm i mu się wydaje tylko... Albo autor się obraził za podśmiechujki i się zamkł w sobie... Niech chociaż napisze, gdzie nie jeździć!

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@DanielB dzięki za info. Dzwoniłem w sobotę ale koło już zeszło za pięć stówek. Moje kółko wysłałem do łatania do Bielsko-Białej. Zobaczymy jaki będzie efekt.

@xel Co do samego warsztatu, to ocenię całość wizyty po odbiorze moto. Nie chcę szkalować nikogo przed faktem. Wrzucę info co zostało zrobione etc.

Edytowane przez Hadian

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
8 godzin temu, Hadian napisał:

..... Moje kółko wysłałem do łatania do Bielsko-Białej. Zobaczymy jaki będzie efekt.

Pokaż jakieś zdjęcie koła ( co było temu misiu ) przed wysłaniem ...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
6 godzin temu, Jarek napisał:

 co było temu misiu 

Dodawało gazu jak skręcało :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To chyba dobrze, nie? :-D

Wytapatalkowano z magicznego pudełka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×