Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

mam pytanko czy używać do jazdy off zbroi ?? czu po prostu jezdzicie w kurtkach.. jesli zbroje to jaka /?? te plastikowe ?? pancerniki ?? - niewygodna jest

widzialem ostatnio cos takiego.. http://www.moto-akcesoria.pl/zbroja-och ... ld,p,38563

jakies opinie ?? czy nie bedzie za "słaba" na off road ??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gdy jest zimniej jeżdżę w kurtce z ochraniaczami bez zbroi. Latem bardziej crossowo ubieram zbroję na siatce pod bluzę crossową.

Kiedyś zdarzyło mi się zakupić buzer Axo i był dla mnie super niewygodny. Był zbyt sztywny i czułem się jak zamknięty w pudełku.

Co do zbroi, którą pokazujesz to wydaje się bardzo dobrze wykonana, ale trochę "delikatna". Ja po przeczytaniu informacji o zbrojach i ochraniaczach stwierdziłem, że najlepsza dla mnie będzie najzwyklejsza zbroja na siatce z plastikowymi ochraniaczami.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jak najbardziej w off polecam zbroję pod kurtkę (latem samą zbroję) kiedyś latałem po poligonie w samej kurtce (w końcu ma ochraniacze nie ?) i skończyłem na SOR-że tak:

7.jpg

za odszkodowanie z 4% uszcz. na zdrowiu ze złamanego obojczyka kupiłem (m.in) buzer acerbisa, taki:

buzer-acerbis-bomber.jpg

a to dlatego żeby przede wszystkim ochronić obojczyk - tak więc polecam zbroje z "pałąkami" na obojczyk czyli takie jak np. acerbis koerta

3_1.jpg

lub ufo scorpion

New377PT02062_1445_52.jpg

buzer jest mniej wygodny ale bardziej chroni (oprócz łokci), zbroja odwrotnie... jak to zwykle bywa niema uniwersalów. :?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

hahaha MiKo oglądając Twoje foto z SORu i wiedząc jaki pomysłowy jesteś to czytają Twój wpis od razu myślałem,że ten gips to była Twoja pierwsza domorodna zbroja na moto :lol: a tu co? inna prawda :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

mam zbroję ala ufo skorpion za 200 z allegro adrenaline .... ale jest strasznie niewygodna. myslalem o tej z motoakcesoria supershield... nie nada się ??:))

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

MiKo obojczyk mozna na niezastapione trytki złożyc :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja jeżdżę w foxie. Zarówno na motku, jak i na rowerze (downhill/hardtail).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ja jeżdżę w foxie. Zarówno na motku, jak i na rowerze (downhill/hardtail).

A gdzie można jeżdzić downhill w Łodzi? :lol: W tym mieście nawet porządnego mostu nie ma :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ja jeżdżę w foxie. Zarówno na motku, jak i na rowerze (downhill/hardtail).

A gdzie można jeżdzić downhill w Łodzi? :lol: W tym mieście nawet porządnego mostu nie ma :lol:

To może chociaż hardtail.. :lol: do tego już chyba mostu nie potrzeba :roll: :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W Łodzi proponuję Zdrowie naprzeciwko ZOO lub okolice wylotu na Warszawę przed Brzezinami...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kilka ładnych tras w Łagiewnikach, Górka na Rogach, Rudzka Góra. W downhillu masz 2 klasy- Full Susp. i Hardtail- w moim przypadku jest to Hardtail. Jeżdżę amatorsko dla własnej przyjemności- nie potrzebuję do tego tylnego zawieszenia, ani 20-metrowych dropów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mam Axo Dobremann. Bardzo dobra zbroja z ochraniaczem nerek i kręgosłupa. Wiele razy kręgosłup przetrwał dzięki niej. Raz mnie ochroniła przy czołówce z drzewem na ktm'ie. Na klacie złamałem gałąź grubości dłoni za nadgarstkiem i tylko delikatnie bolało. Potem tylko sąsiedzi skarżyli się, że drzewo zdewastowałem :/.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam,

jeździ ktoś może w zbroi Datex, czyli tej nieco podrobionej wersji Ufo scorpion? :D Poczytałem nieco na jej temat i wiadomo, że oryginału nie zastąpi, ale ponoć nawet nie jest tragiczna... myślę po zakupie i rozważam różne opcje :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja mam taki buzer :arrow: KLIK

jest całkiem fajny i mogę go z czystym sumieniem polecić, przeżyłem w nim kilka gleb i przy każdej zawsze w pierwszej chwili zaskakiwało mnie, jak miękko przyglebiam :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

hmmm... to chyba nie jest podróba Scorpiona :)

wygląda i kosztuje tak, że raczej scorpion przy tym pewnie nawet nie podskoczy :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak kupiłem buzer Polisport. Sprawdza się na razie. Zaleta - można założyc pod lub na wszystko.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ochraniacze łokci mam w kurtce porządne, pas nerkowy ze wstydem przyznaję, że zaniedbałem i nie kupiłem. Ale można oba elementy dokupić. Łokcie ok 120 PLN a nerkowy nie wiem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Postawiłem na Acerbis koerta :lol:

dzisiaj doszła, rozmiar M na mojej koguciej klacie i 182 cm wzrostu leży idealnie i poszerza bary jak należy :)

:beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Latem wybieramy się w ciepłe (bardzo) rejony i zastanawiam się nad zmianą na ten czas kurtki na zbroję, myślę o takiej (Adrenaline Shell PRO MX)

Jeździ ktoś w takiej? Warto/nie warto? Zbroja nie będzie do dzidowania po lesie, tylko do turystycznej jazdy po szutrze i asfalcie.

Edytowane przez pitersc

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Latem wybieramy się w ciepłe (bardzo) rejony i zastanawiam się nad zmianą na ten czas kurtki na zbroję, myślę o takiej (Adrenaline Shell PRO MX)

Jeździ ktoś w takiej? Warto/nie warto? Zbroja nie będzie do dzidowania po lesie, tylko do turystycznej jazdy po szutrze i asfalcie.

Wczoraj jeździłem z Jakubem z Kaszub i miał dokładnie taką samą, zaliczył na niej podobno dwie gleby.. o nie po wczorajszym 3 gleby (ale te dwie podobno poważne) i mówił że poleca, też się nad nią zastanawiam, a własciwie jestem na nia zdecydowany, czekam teraz tylko na wolna monetę ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mam taką, ale na szczęście nie miałem okazji sprawdzić. Podobno lepsze są takie które nie mają połączenia na środku z przodu tylko gdzieś z boku pod pachą. Przód jest wtedy bardziej wytrzymały

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jakby ktos poszukiwal niezlej zbroi w niezlej cenie to mojego uzywanego 2 lata thora impact rig se bede sprzedawal

Musze jakies foty zrobic bo nosi slady uzywania - oczka w siatce do zacerowania - ale swoje zadanie jak najbardziej spelnia

katalogowo wyglda tak:

Podwojny pas na brzuchu, zapinany z boku, odpinany zółw na plecach

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×