Skocz do zawartości

Recommended Posts

ja polecam zbroję leat-a dlaczego bo jest jedną z najlepszych na rynku i pasuje pod kołnierz.

http://www.leatt-bra...ector-adventure

2012-Leatt-Adventure-Body-Protector.jpg

leatt-chest-protectors-body-protector_1.jpg

Ma ktos? Po ostatniej glebie w sobote postanowilem zweryfikowac mocno swoje potrzeby i zdecydowalem ze jesli bedzie tylko pasowac to mam juz swoj typ. Na poczatku przyszlego roku do tego kolnierz i powinno juz byc niezle.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ma ktos? Po ostatniej glebie w sobote postanowilem zweryfikowac mocno swoje potrzeby i zdecydowalem ze jesli bedzie tylko pasowac to mam juz swoj typ. Na poczatku przyszlego roku do tego kolnierz i powinno juz byc niezle.

Ma ... razem z kolnierzem zreszta .... nie testowana podczas lotow tylko ... polecam przymierzyc bo nie wszystkim pasuje ... jedyny minus to p.... suwaki sluzace do odpiecia dolnej czesci rekawow z ochraniaczami lokci - delikatne bardzo sa - albo uwazac za kazdym razem zakladajac zbroje albo zaszyc i bedzie spokoj ...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Troche martwia mnie te zamki. Ze niby takie slabe... Musze dobrze obejrzec przed przymiarka. W sumie zdecydowalem sie na nia ze wzgledu na kolnierz, ktory chcialbym pozniej dokupic. Podobno swietnie razem wspolpracuja. Masz takie same odczucia?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mutomb glowne zamki sa ok - sa troche grubsze - te od rekawow tylko drobna porazka ale jak juz napisalem - do obejscia/przezycia.

Wspolpraca z kolnierzem super, zolw dosc szeroki z przodu niedzielony na pol plastik. Jak 'oddycha' i jak dziala wentylacja jeszcze za bardzo nie wiem :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jesli tylko zamki od rekawow sa slabe to nie ma tragedii. Jak tylko wyjma lape z gipsu bede mierzyl ;P. Mam typowa budowe wiec powinno byc ok.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A co powiecie o tym- bo plan jest taki bym na następne lato odziala się jakoś tak inaczej SixSixOne_zbroja_Pro_Pressure_Suit_l.jpg

SixSixOne zbroja Pro Pressure Suit

Jesli dobrze kojarze to afrykance ja sobie dosc mocno chwala. Na plus zasluguje jasny kolor i pelny panel na klatce ale jak widac okupione jest to brakiem ochrony okolic zeber.

pogoda taka, że znowu mnie wzięło na poszukiwania

i w zasadzie już miała być Pro Pressure o której pisze Bawarka i Mutomb ale może ktoś zna opinie o tym

http://www.a4r.pl/pl...1-SIXSIXONE/170

300_250_productGfx_1a100d12c543e50d65a157c262d33a73.jpg

ma to służyc jedynie jako ochrona w gorące dni, ewentualnie pod kurtkę, ochrona obojczyka nie jest konieczna

nie latam jak wariat po bezdrożach

Edytowane przez Marcin N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

wiem juz więcej

zbroja 661pressure suit ma ochraniacz klatki z pianki, natomiast wersja PRO, która nie jest już produkowana i w zasadze dostępna, z tworzywa

wersję PRO zasąpiła zbroja Vapor, która występuje jedynie w kolorze czarnym :-(

product_196.jpg

Edytowane przez Marcin N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Odgrzebię temat ;D Koledzy i koleżanki > doradźcie :)

która zbroja? Alpinestars Bionic czy Bionic 2? (poprzednia wersja chyba droższa.. a myślałem że z reguły nowsze=lepsze=droższe ;)

http://allegro.pl/alpinestars-bionic-2-zbroja-na-siatce-r-l-gliwice-i3222492679.html

http://allegro.pl/zb...3236105886.html

?

Edytowane przez Lukasz

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bionic jest na cordurze i ma mniej siatki.

Bionic 2 jest cała na siatce.

Uwaga na rozmiarówki Alpinestars. na mnie pasuje XL choć mój rozmiar to 50 czyli L.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A do mnie wlasnie dotarla taka oto zbroja. Lezy bardzo dobrze. Napisze cos wiecej jak nawine pare km.

fox_titan01.JPG

fox_titan02.JPG

Edytowane przez Mutomb
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mutomb jaki to model i jaka cena? ;-) bo mnie się szukać nie chce, a wiedzieć chcę :-P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bralem z allegro od http://allegro.pl/my...php?uid=1671494

Cena 560zl z kurierska przesylka pobraniowa. Express. Wczoraj mial jeszcze wystawionych ponad 10 tych buzerow a teraz widze moze kilka sztuk.

Fox Titan Sport

Edytowane przez Mutomb

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiesz może czy pasuje do niej kołnierz Leatt?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie mam pojecia jak z kolnierzem. Poczatkowo myslalem o zbroji Leatt ale wybralem Foxa ze wzgledu na mnogosc paskow sciagajacych. Mam chude lapy wiec zeby protektory trzymaly sie na swoim miejscu musza byc dociagniete paskami.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bralem z allegro od http://allegro.pl/my...php?uid=1671494

Cena 560zl z kurierska przesylka pobraniowa. Express. Wczoraj mial jeszcze wystawionych ponad 10 tych buzerow a teraz widze moze kilka sztuk.

Fox Titan Sport

Mutomb jaki rozmiar kupiłeś i czy pasuje? Jak się sprawdza?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kupilem dla siebie rozmiar L. Mka duzo ciasniejsza byla a L mozna powiedziec ze pasuje, chociaz moglaby ciut mocniej oplatac. Dla mnie idealem bylo by M/L ale takiego rozmiaru niet. Jezdzilem tylko 3 razy w niej ale jest calkiem ok. To co zauwazylem na dzien dobry to duzo paskow sciagajacych. Dla mnie duzy plus bo pozwala lepiej dopasowac. Tyl jest dluzszy i dobrze chroni ale wkurza przy ubieraniu tzn. Mam problem z koszulka zakladana na zbroje. W spodnie zbroji nie wloze bo niewygodnie. Jesli bedzie wystawac to ciezko wsunac koszulke z tylu z kolei w spodnie. Jesli chodzi o trwalosc to ciezko cos powiedziec bo zbyt malo jezdzona.

Ps Mozna kupic w kolorze bialym a dla mnie to tez plus :).

EDIT:

Poprawilem fotki na poprzedniej stronie

Edytowane przez Mutomb
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pytanie praktyczne. Mam thora impact, nie widać info o praniu więc traktuję sprayem do kasków, ale to IMHO słaby patent.

Można to po prostu uprać, czy też jakieś inne specjalne czary?

;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

czy ktoś ma może ufo scorpion plast ? Pytanie jest takie czy rozmiar S/M będzie pasował na wzrost 170. Niestety nie mam gdzie przymierzyć a zakup na odległość.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziwne... Zeby w Łodzi nie dalo sie namierzyc? Jest troche tych sklepow. Objechales wszystko? Jesli nie to moze Moto-weteran?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

obdzwoniłem i nie ma. Trudno się teraz handluje, w 90% przypadków sklep stacjonarny będzie miał gorszą ofertę cenową niż internetowy i to często gęsto nawet kilkaset złotych. Problem z przymiarką. Żaden stacjonarny sklep nie chce być "łosiem" dla przymierzenia a zakupy ludzie robią w necie. Cóż takie czasy

na moto weteranie boję się podróbek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie pisalem, ze musisz kupic. Chodzi wylacznie o przymiarke. Na dabrowskiego mieli na pewno Foxa chociaz w sezonie mojego rozmiaru nie bylo. Byl M ale to pozwolilo mi stwierdzic, ze musze miec wiekszy bo ten M (w sklepie) byl za maly. Ludzie ze sklepu nie musza wiedziec, ze chcesz tylko przymierzyc. Co innego jesli musza sciagac towar specjalnie dla Ciebie... Nie wydaje mi sie tez zeby teraz roznice w cenie byly az tak wysokie. Bardzo czesto okazuje sie, ze ta cene mozna negocjoowac. Mozliwosc ewentualnej reklamacji na miejscu w sklepie powoduje, ze wole czasem doplacic te kilka zl.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I ja zauważyłem, że sklepy "przyrównują" ceny do internetu. A parę złotych więcej za możliwość przymiarki i złożenia reklamacji na miejscu jest warte wydania. I raczej nikt Cię nie oszuka na podróbie.

Edytowane przez JacekJ

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pytanie praktyczne. Mam thora impact, nie widać info o praniu więc traktuję sprayem do kasków, ale to IMHO słaby patent.

Można to po prostu uprać, czy też jakieś inne specjalne czary?

;-)

Artur poprzednia moja zbroja to impact rig se - pralem normalnie w pralce na 40oC - kilka razy bez zolwia - odpinalem go suwakami (zeby po bebnie pralki za bardzo sie nie tlukl). z zolwiem to wywiniete tak zeby byl schwany do 'srodka'

Edytowane przez MTBiker
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Artur poprzednia moja zbroja to impact rig se - pralem normalnie w pralce na 40oC - kilka razy bez zolwia - odpinalem go suwakami (zeby po bebnie pralki za bardzo sie nie tlukl). z zolwiem to wywiniete tak zeby byl schwany do 'srodka'

Dzięki. Tak intuicyjnie uczyniłem. Żółw mial kąpiel w wannie, zbroja w worku na delikatne :D rzeczy i program ręczny :)

Zdecydowanie teraz ma lepszy, źle mówię, nie ma zapachu.

Bałem się ze cos się porozłazi ale widze ze spoko :)

Moja to wlasnie impact rig se i bardzo ją lubię, parę razy się spisała zgodnie z przeznaczeniem :)

wykrzyk z szajstreka przez taptataptacośtam

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

trochę wykop, ale jaką zbroję z perspektywy lat doświadczeń teraz polecacie?

potrzebuje na wyjazd na Bałkany w lecie

Edytowane przez przemekdab

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×