Skocz do zawartości

Recommended Posts

@przemekdab z tą zbroją na wysokie temperatury  nie jest tak do końca zajebiście. Odczułem to w tym roku przy bałkańskich 30 stopniach i powyżej  , chociaż bardzo lubię takie temperatury :) . Owszem przez siatkę klawo wieje, ale sęk w tym, że w miejscach gdzie w zbroi  są ochraniacze wentylacja jest bardzo znikoma praktycznie żadna ponieważ ochraniacze bardziej przylegają do ciała niż takie umieszczone w kurtce w związku z czym plecy pod żółwiem i barki grzeje jak chu... Wydaje mi się, że lekka, przewiewna kurtka z dobrą wentylacją jest lepszym rozwiązaniem na wysokie temperatury, wpuszczasz wiatr przez rękawy i takie tam różne otwory i jest git :) .

A jeśli już zbroja, to ze swojej strony mogę polecić Fox Titan. Miałem, jeździłem, można dobrze  dopasować ochraniacze żeby się nie przesuwały , służyła mi przez prawie trzy sezony nic się nie rozleciało. Trochę gleb zaliczyłem i kości całe :) z tym że nie było żadnej gleby na asfalcie tak, że nie wiem jak siatka zachowałaby się przy spotkaniu z czarnym ;) .

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

mam z 8 lat zbroję Adrenaline, taką:

https://intermotors.pl/buzery-koszulki-z-ochraniaczami/4457-koszulka-z-siatki-z-kompletem-ochraniaczy-xs-off-road-odpinane-barki-B76206.html

i zastanawiam się czy kupić jakąś lepszą zbroję, czy jechać w tej, czy jak mówi @Dziadek kupić lekką, przewiewną kurtkę z dobrymi ochraniaczami

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Będę nudny: obojętnie czy zbroja czy kurtka - absolutnie nie czarne!! 

Ja zbroję ubrałem raz i... szybko zdjąłem. Być może była za ciasna, ale ta siatka na ciele doprowadzała mnie do szału. A to było w warunkach domowych.. Jeżdżę w przewiewnej jasnej kurtce przez... 90% czasu. Wiem, nie powinienem tego pisać, ale kilka razy tego lata kurtka wylądowała pod siatką bo zwyczajnie nie mogłem w niej wytrzymać. Nie polecam - Monika też miała myśl żeby kurtkę zdjąć, nie zdjęła a 5 minut później przywaliła ramieniem w kamień..

Edytowane przez arthurr
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
43 minuty temu, arthurr napisał:

Będę nudny: obojętnie czy zbroja czy kurtka - absolutnie nie czarne!! 

Ja zbroję ubrałem raz i... szybko zdjąłem. Być może była za ciasna, ale ta siatka na ciele doprowadzała mnie do szału. A to było w warunkach domowych.. Jeżdżę w przewiewnej jasnej kurtce przez... 90% czasu. Wiem, nie powinienem tego pisać, ale kilka razy tego lata kurtka wylądowała pod siatką bo zwyczajnie nie mogłem w niej wytrzymać. Nie polecam - Monika też miała myśl żeby kurtkę zdjąć, nie zdjęła a 5 minut później przywaliła ramieniem w kamień..

Jeśli kurtka, to w jasnym kolorze, z dobrymi wywietrznikami, z dobrymi protektorami, bez żadnych membran i ocieplaczy. Co byście polecili?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
28 minut temu, arthurr napisał:

Będę nudny: obojętnie czy zbroja czy kurtka - absolutnie nie czarne!! 

 

Oj tak :default_icon_beer: 

40 minut temu, przemekdab napisał:

mam z 8 lat zbroję Adrenaline, taką:

https://intermotors.pl/buzery-koszulki-z-ochraniaczami/4457-koszulka-z-siatki-z-kompletem-ochraniaczy-xs-off-road-odpinane-barki-B76206.html

i zastanawiam się czy kupić jakąś lepszą zbroję, czy jechać w tej

nie jedź w niej :D właśnie taką miałem na sobie, wygrzebałem gdzieś z czeluści garażu bo leżała od lat w zapomnieniu, wywaliłem plastikowy ochraniacz na klate bo i tak był odpruty, tak że została tylko ta warstwa pod spodem. Pot ciekł mi po plecach, a właściwie wsiąkał w żółwia, siatka kleiła się do rąk przy każdym postoju czy wolniejszej jeździe :D , nie masz pojęcia jaką ulgę przynosiło rozpięcie zamka na klacie :D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Godzinę temu, przemekdab napisał:

Jeśli kurtka, to w jasnym kolorze, z dobrymi wywietrznikami, z dobrymi protektorami, bez żadnych membran i ocieplaczy. Co byście polecili?

Ja latam w RST Ventilator II (teraz już jest chyba Ventilator V). Większą część roku jeżdżę bez podpinek (przeciwdeszczowa i ocieplająca). Uczucie jakbym w samej koszulce jechał, bardzo duże panele meshu, trochę materiału, żeby z tego kurtka wyszła. Niestety, jasnego materiału jest tak ze 30%, większość na plecach. Bardzo przewiewny ciuch, pewnie podobnie jak inne meshowe kurtki. Z obiema podpinkami jest jakby pół rozmiaru mniejsza, nie każdemu może to pasować. Tak czy owak jestem z niej bardzo zadowolony.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach


Ja zawsze na cielsko wkładam to, tanio nie jest, ale czy zima, czy lato ta bielizna robi robotę. Sam mam plan na zbroję i myślę, że w takim połączeniu spokojnie da radę.


Wysłane z mojego HAMMER_ENERGY przy użyciu Tapatalka

 


a96c2c91b7e8208ec773cf56c80ae69d.jpg Edytowane przez Pszemo
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 godziny temu, przemekdab napisał:

Jeśli kurtka, to w jasnym kolorze, z dobrymi wywietrznikami, z dobrymi protektorami, bez żadnych membran i ocieplaczy. Co byście polecili?

2 sezony śmigam w tym: http://www.retbike.pl/katalog/kurtki_tekstylne/ret_city

Na przewiewność nie narzekam.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 31.12.2017 o 12:12, Dziadek napisał:

@przemekdab z tą zbroją na wysokie temperatury  nie jest tak do końca zajebiście. Odczułem to w tym roku przy bałkańskich 30 stopniach i powyżej  , chociaż bardzo lubię takie temperatury :) . Owszem przez siatkę klawo wieje, ale sęk w tym, że w miejscach gdzie w zbroi  są ochraniacze wentylacja jest bardzo znikoma praktycznie żadna ponieważ ochraniacze bardziej przylegają do ciała niż takie umieszczone w kurtce w związku z czym plecy pod żółwiem i barki grzeje jak chu... Wydaje mi się, że lekka, przewiewna kurtka z dobrą wentylacją jest lepszym rozwiązaniem na wysokie temperatury, wpuszczasz wiatr przez rękawy i takie tam różne otwory i jest git :) .

A jeśli już zbroja, to ze swojej strony mogę polecić Fox Titan. Miałem, jeździłem, można dobrze  dopasować ochraniacze żeby się nie przesuwały , służyła mi przez prawie trzy sezony nic się nie rozleciało. Trochę gleb zaliczyłem i kości całe :) z tym że nie było żadnej gleby na asfalcie tak, że nie wiem jak siatka zachowałaby się przy spotkaniu z czarnym ;) .

W prawdzie nie jeżdżę w zbroi ale uczę się na doświadczeniach innych. 

I też polecam przewiewna kurtkę, nie udało się kupic jasnej przed wyjazdem i pojechałem w czarnej ale po rozpięciu wszelkich klap było znośnie a przy odpowiednim odchyleniu rękawów było "zimno" sytuacja zmieniała się na postoju ale przy 40st nie ma siły że nas nie upiecze. Świetna okazała się też tegoroczna koszulka forumowa, bardzo przewiewna.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

^^ Ten motocyklista zapewne jest szafarzem, na plecach wozi bursę a w niej ma cyburium z wiatykiem.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×