Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cykli a wiesz może jak wygląda to aktywowanie/nabijanie ponowne kamizelki? Da się to zrobić w trasie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cykli a wiesz może jak wygląda to aktywowanie/nabijanie ponowne kamizelki? Da się to zrobić w trasie?

Kupujesz naboje z tego co się orientuję, jeden nabój na jeden "wypadek/upadek" :roll: więc na wszelki wypadek trzeba kilka naboi/nabojów :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No niby tak, ale aktywacja naboju to min 30kg a to mało nie jest, więc to przy zwykłej glebie nie odpali.. żeby zaliczyć wypalenie naboju to trzeba latać! :lol:

Rozwiązanie dobre, ale strasznie drogie mimo wszystko :rolleyes:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

mi starczy ochraniacz na szyję i ortezy na kolana (planowany zakup zimą) ;) w terenie jedyne co mogę to jak ostatnio...wyskoczyć przez kierę, bo nagle okaże się, że w trawie jest rów, albo na bok rypnąć :]

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Daniel - niby drogie ale zwykla zbroja i kolnierz (np. leatt brace) wychodzi podobnie ... a zdrowie jest bezcenne... ostatnie doswiadczenia wsrod znajomych i rodziny niestety mam niewesole...

mi starczy ochraniacz na szyję i ortezy na kolana (planowany zakup zimą) ;) w terenie jedyne co mogę to jak ostatnio...wyskoczyć przez kierę, bo nagle okaże się, że w trawie jest rów, albo na bok rypnąć :]

Justyna orteza bedzie stabilizowac staw kolanowy na boki - ale nie zapobiegnie zlamaniu nogi - np na wysokosci ak koncza sie buty zaczyna orteza - patrz wypadek Myka podczas mojej ostatniej wyprawy na Islandii, podczas banalnej jakby sie wydawalo wywrotki....

Ale nie bede Cie straszyc ;) cwicz ucz sie i miej mnostwo radosci z szalenstw w terenie :)

Edytowane przez MTBiker
  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Daniel - niby drogie ale zwykla zbroja i kolnierz (np. leatt brace) wychodzi podobnie ... a zdrowie jest bezcenne... ostatnie doswiadczenia wsrod znajomych i rodziny niestety mam niewesole...

Justyna orteza bedzie stabilizowac staw kolanowy na boki - ale nie zapobiegnie zlamaniu nogi - np na wysokosci ak koncza sie buty zaczyna orteza - patrz wypadek Myka podczas mojej ostatniej wyprawy na Islandii, podczas banalnej jakby sie wydawalo wywrotki....

Ale nie bede Cie straszyc ;) cwicz ucz sie i miej mnostwo radosci z szalenstw w terenie :)

ja właśnie potrzebuję ochrony przed wyginaniem na boki, od tego właśnie mam trzaśniętą łąkotkę.

MTBiker - nie wystraszysz mnie tak łatwo ;) na przyszły rok planuję zakup jakiegoś crossa 125 obok kanarka :] musze się nauczyć robić uślizgi tylnego koła... bo zakręty zawolno biorę :]

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja właśnie potrzebuję ochrony przed wyginaniem na boki, od tego właśnie mam trzaśniętą łąkotkę.

MTBiker - nie wystraszysz mnie tak łatwo ;) na przyszły rok planuję zakup jakiegoś crossa 125 obok kanarka :] musze się nauczyć robić uślizgi tylnego koła... bo zakręty zawolno biorę :]

Dżasta po co Ci 125 do brania zakrętów bokiem? DRZ-ta powinna lepiej sobie z tym radzić chyba :-) Jako drugi kup sobie lepiej jakieś turystyczne enduro BMW, które wykorzystasz na przejażdżki szosowe :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

spoko :) 125tka z odpowiednią ilością kucyków wystarczy na tor motocrossowy i do latania po lesie :} to leciutkie i techniki łatwiej się nauczyć. wtedy kanarek będzie latał jak trzeba :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wracając do zbroi-ta pneumatyczna kamizelka umożliwia, podkreślam UMOŻLIWIA jazdę w terenie (i nie przekomarzajmy się czy jazdę, czy pałowanie, czy przejażdżkę, wszyscy wiedzą o co chodzi), tak jak wspomniał Dakarowy-odpala przy sile 30 kg-zsiadając z moto raczej nie odpali (chyba że ktoś zsiądzie jak ja u Dakarowego w garażu). Nabój można wymienić samemu-kamizelka raczej do jazdy asfaltowej i ma zabezpieczyć kręgosłup i tułów. Tak jak wspomniałem wcześniej- kilku moim kolegom uratowała zdrowie a może i życie. Na przyszły sezon zamierzam taką kupić

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja dołączam do opcji Warszawskiej bo mam do Nich tylko 200 km, KUP THORA, co prawda jeszcze w nim nie śmigałem ale jest zajebisty! :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

27dbf81ae340874e2fa2667do2.jpg

Podwojny pas na brzuchu, zapinany z boku, odpinany zółw na plecach

O tu MTBiker zapodał fotę, mój wygląda trochę inaczej bo jest szary ;-). Kupiła mi go Żona w prezencie ale podejrzałem, że zapłaciła za niego coś niewiele ponad 4 stówki

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

On jest mocno zabudowany? Jaki masz rozmiar?

Wstydzę się powiedzieć :oops:

2XL/3XL ale to z pewnością jakaś azjatycka rozmiarówka bo normalnie mam XS :lol:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To ja nie wiem czego mam szukać. Chyba najpierw trzeba będzie pomierzyć- zbroję? lub siebie ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z tym XS oczywiście żartowałem, normalnie w zależności od rozmiarówki mam L/XL

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A co powiecie o tym- bo plan jest taki bym na następne lato odziala się jakoś tak inaczej SixSixOne_zbroja_Pro_Pressure_Suit_l.jpg

SixSixOne zbroja Pro Pressure Suit

Jesli dobrze kojarze to afrykance ja sobie dosc mocno chwala. Na plus zasluguje jasny kolor i pelny panel na klatce ale jak widac okupione jest to brakiem ochrony okolic zeber. Chyba jednak wole Acerbis Koerta. Tak naprawde to pewnie zadecyduje osobista przymiarka i wtedy zapadnie decyzja. Wiadomo ze kazdy jest ciut inaczej zbudowany i to co dobrze lezy na jednym, drugiego uwiera i mu przeszkadza.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z przymiarką to się zgadzam, tylko dość trudno znaleźć coś odpowiedniego w 3city

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szczerze to o tym nie pomyślałam- następnym razem nadrobię- tylko kiedy to będzie :(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam.

Natknąłem się na coś takiego:

http://allegro.pl/zb...2705222941.html

tu recenzja:

http://www.motogen.p...kami2,7752.html

Może ktoś posiada? warte toto czegoś?

To jest produkcja bodajże made in indonesia, robi je jeden producent, sprzedają pod różnymi "markami" (chyba kilka postów wyżej wkleiłem link z testu - tam jest dokładne info, ja mam taką samą ale sygnowaną "firmą" Datex, wg mnie jak za te pieniądze i do moich potrzeb jest ok, nie potrzebuję drogiej, ale... lepsze zaczynają się od cen 500 zł + chyba że trafisz na jakąś promocję ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To jest produkcja bodajże made in indonesia, robi je jeden producent, sprzedają pod różnymi "markami" (chyba kilka postów wyżej wkleiłem link z testu - tam jest dokładne info, ja mam taką samą ale sygnowaną "firmą" Datex, wg mnie jak za te pieniądze i do moich potrzeb jest ok, nie potrzebuję drogiej, ale... lepsze zaczynają się od cen 500 zł + chyba że trafisz na jakąś promocję ;-)

Też mam taką samą, z tym, że wypust pakistański ;) W ciągu jednego sezonu nie rozpruła się... do końca ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×