Skocz do zawartości
trolik

Górny Karabach 2019 by trolik and Wojtek

Recommended Posts

40 minut temu, KaeS napisał:

rechot silnika

 

6 minut temu, Mario 6na9 napisał:

KaeS - silnik masz do roboty:D.

Nie dodałem, że rechot silnika :D ze mnie 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Takie fotki sa megawchujniefer

Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

megawchujniefer jest, jak cię ci baloniarze w liczbie około mnóstwo budzą skoro świt latając nad namiotem i nic sobie nie robiąc z tego, że wczoraj wieczór się przeciągnął... :D

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
13 godzin temu, Neno napisał:

Nie tylko widzieli, dane nawet było polatać ;) 

My tez chcielismy, ale nasze portfele nie wytrzymaly konkurencji z Chinczykami...:-). 350 eurisow to bylo jednak troszeczke za duzo...:-)

Pozdrawiam trolik

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 godziny temu, trolik napisał:

My tez chcielismy, ale nasze portfele nie wytrzymaly konkurencji z Chinczykami...:-). 350 eurisow to bylo jednak troszeczke za duzo...:-)

Albo ochuj*** , albo któś chciał Was zrobić w balona. 

Loty zaklepuje się dzień wcześniej, razem z noclegiem w hotelu kosztuje to ok. 100€, myśmy kiedyś płacili 80$ bo tak jak Wy - spaliśmy w namiocie ;) Może taka cena, bo pytaliście już rano - cholera wie, wątpię by aż tak to podrożało. 

Edytowane przez Neno
edit
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Niezle jak na 3-letni motocykl....:-)

8 godzin temu, Neno napisał:

Albo ochuj*** , albo któś chciał Was zrobić w balona. 

Loty zaklepuje się dzień wcześniej, razem z noclegiem w hotelu kosztuje to ok. 100€, myśmy kiedyś płacili 80$ bo tak jak Wy - spaliśmy w namiocie ;) Może taka cena, bo pytaliście już rano - cholera wie, wątpię by aż tak to podrożało. 

Nie. Wszystko zmienilo sie wraz ze zwiekszeniem ilosci Chinczykow. Kolo mowil tak jak Ty-ze jeszcze 2 lata temu bylo spoko. Uwierz mi - w koszach widzielismy tylko Chinczykow:-). A wieczorem cale armie Chinczykow rozjezdzaly kładami podnóże skalnych wiosek. Spieszcie sie, bo za 2-3  lata nic tam juz nie bedzie...

Pozdrawiam trolik

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
14 godzin temu, NorthWest napisał:

I jak tam Trolik? Wróciliście szczęśliwie?

Ano!:-). W przyszlym tygodniu zaczynam pisac relacje:-). 

Pozdrawiam trolik

  • Like 6

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
9 godzin temu, trolik napisał:

Ano!:-). W przyszlym tygodniu zaczynam pisac relacje:-). 

Dawaj, dawaj ! :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jedno pytanie mnie nurtuje. Dlaczego ów Karabach nazywasz Górny a nie Górski, czy jest jakiś Dolny?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
4 godziny temu, KaeS napisał:

Jedno pytanie mnie nurtuje. Dlaczego ów Karabach nazywasz Górny a nie Górski, czy jest jakiś Dolny?

A nie mam pojęcia:-). Wazne zebys wiedzial o ktory Karabach chodzi...:-)

Pozdrawiam trolik

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

NO TO ZACZYNAMY!!! :default_moto1:

IGPUJ9KsHOyb908sWpXJKXtZ559JwZ50lPxrqo6N

 

Dziadek i Klansman: dzięki za podzielenie się  wiedzą!! :-)

Z pomysłem wyszedł Wojtek. Dla mnie na początku było to trochę za blisko jak na sześciotygodniową wyprawę, ale później w trakcie zbierania informacji o Armenii natrafiłem na krótki reportaż o Górach Gegamskich i już chciałem tam jechać:-). Jako cel ustaliliśmy sobie Górny Karabach wiedząc oczywiście, że JEDYNYM CELEM JEST DROGA...

Wyprawę naszą rozpoczęliśmy w sobotę 31 sierpnia o godzinie 5tej rano - było jeszcze ciemno, a temperatura w okolicach pięciu stopni nie nastrajała optymistycznie...

Po spotkaniu na S3 pomknęliśmy (średnia pędkość 95km/h:-)) na południe, aby za Legnicą skierować się na Wschód. Droga leciała nam jak z bicza strzelił biorąc pod uwagę naszą prawie naddźwiękową prędkość...:-)  Pierwszy nocleg zaplanowałem w dolinie Smerecznego - w Beskidzie Niskim nie byłem już kilka lat, a dolina Smerecznego to jedno z moich ulubionych miejsc w tym paśmie. Bez większych przygód udało nam się zajechać do Tylawy, skąd po zrobieniu zakupów udaliśmy się do Smerecznego. Dla niewtajemniczonych - Smereczne to nazwa doliny, w której znajdowała się wioska Łemkowska wysiedlona w czasie akcji Wisła. Do obecnych czasów nie przetrwały niestety żadne ślady  bytności (przynajmniej ja nie widziałem) Łemków w tym miejscu - została tylko cudowna Natura...

Zajechaliśmy tam na tyle wcześnie, że po rozłożeniu biwaku i zrobieniu kawy mieliśmy czas na znalezienie strumyka, umycie się i podziwianie zachodu słońca. Podobnie było rano - zresztą sami popatrzcie...:-)

DNKGv-MVooPXKtEICV-j9FF2rxZUB1NROlDKeTye

Tak właśnie minął nam pierwszy dzień naszej wyprawy...

 

Edytowane przez trolik
  • Like 12
  • Thanks 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nosz w mordeczkę... Jak alkoholikowi machasz butelczyną...

Łapy się trzęsą, gęba pełna śliny :(

Dawaj więcej! Ino gibko :default_hammerpc:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Drugi dzień.

Po przebudzeniu w pięknym Beskidzie Niskim osuszyliśmy namioty i ruszyliśmy w dalszą drogę.

Słowacja - zakręty w górkach.

Węgry - zakręty w kukurydzy.

Granica węgiersko - rumuńska:  powrót do przeszłości. Jacyś ludzie w mundurach żądający od nas kwitów na nas, na motory, rozmiary butów....brrrr. Na szczęście trwało to tylko kilka minut i wjechaliśmy do Rumunii. Rumunia powitała nas szalonymi kierowcami kamikadze i temperaturą ponad 30 stopni - coś pięknego. Celem tego dnia był wjazd jak najgłębiej w głąb kraju tak, aby następnego dnia było jak najbliżej do Fogaraszy. Po drodze wjechaliśmy na świeżo wybudowaną autostradę, którą pomknęliśmy na południe. Plusem autostrady było to, że była, zaś minusem - że nie było na niej stacji benzynowych. Po godzinie jazdy Wojtkowi zapaliła się rezerwa, a tu susza na horyzoncie...:-)

Rzutem na taśmę znaleźliśmy zjazd z widoczną stacją i napoiliśmy nasze koniki. W związku z późną porą postanowiliśmy poszukać noclegu w pobliżu. Wyszło całkiem nieźle....

ZZmVZ-Ick6GLDvPgwYNCku4PoAgTJ76Xw2PVddKs

 

Trzeci dzień

Pobudka była podobna jak w Beskidzie Niskim - słoneczko osuszyło nam namioty i po śniadanku ruszyliśmy w kierunku Transalpiny. Okazało się to trudnym zadaniem - Rumunia jest mniej więcej tam, gdzie Polska była kilka lat temu jeśli chodzi o komunikację. Samochodów miliony, ale autostrad jak na lekarstwo...Przez pierwsze kilkadziesiąt kilometrów wlekliśmy się więc wśród tysięcy innych pojazdów uważając na to, aby nie dać się zabić rumuńskim kierowcom kamikadze.... Na szczęście ta gehenna skończyła się po ok 2 godzinach i znowu ruszyliśmy świeżo zbudowaną autostradą w kierunku Sybina i dalej na Fogarasze.

Koniec końców udało nam się wjechać  w góry. Pogoda była piękna,  a na drodze był całkiem spory ruch mimo września i dnia w środku tygodnia. Nie wyobrażam sobie jak to wygląda w wakacje...:-). Uderzyła nas prędkość, z jaką poruszali się tam motocykliści, a szczególnie gieesiarze. Moim i Wojtka zdaniem wiele osób jechało zdecydowanie za szybko narażając siebie (mały problem) i innych (duży problem) na niepotrzebne niebezpieczeństwo. Widoki były tak piękne, że pyrkaliśmy sobie spokojnie pod górę,. Po kilkusekundowym postoju na rumuńskich Krupówkach ruszyliśmy dalej nie dając się ponieść szałowi konsumpcji...:-)

BvMuzXkMvn7KJ4CRxsOCK5CyB99UFPoDTuDElf3g

Druga strona Fogaraszy była zdecydowanie spokojniejsza pod względem ruchu na drodze, a widoki (szczególnie w wyższych partiach gór) przepiękne. Po zjeździe z gór i zatankowaniu brzuszków ruszyliśmy w stronę Bułgarii. Pod. Podobnie jak na granicy węgiersko - rumuńskiej i tutaj czekała nas niemiła niespodzianka w postaci kontroli granicznej - niemniej jednak dzięki uprzejmości polskiego małżeństwa stojącego w aucie na początku kolejki wepchnęliśmy sie tam i po kilku minutach mknęliśmy na poszukiwanie fajnej miejscówki na biwak. Po kilku próbach znaleźliśmy takie miejsce na dnie wąwozu w środku lasu. Przepiękne miejsce!

e_JBqDi6VxsmTie8vStiFpxMdA-lnFM8q01JQ7I9

tu0KnYjdv4IDktenK9uYJhoBbSA7283v9pYWYXNA

Zachodnia część Bułgarii wywarła na nas bardzo dobre wrażenie - dobrej jakości drogi, dużo przestrzeni i lasów, w wielu miejscach natura działa niezakłócona przez człowieka. 

  • Like 13

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bardzo "dobrze" się to ogląda. Super dokumentacja fotografii/video. Z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy...

ps. Co do zachodniej Bułgarii...Myślę że to jedno z bardziej niedocenianych miejsc na wyjazd turystyczny/moto. Może to i dobrze, bo dzięki temu da się w paśmie Riły czy Piryn-u pochodzić/pojeździć bez tłumu. Góry wyższe niż w Rumunii, taniej i zdecydowanie swobodniej.

Czekam na ciąg dalszy...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 godziny temu, pawelST napisał:

Co do zachodniej Bułgarii...Myślę że to jedno z bardziej niedocenianych miejsc na wyjazd turystyczny/moto.

Ciiichoooo bo się wyda  i się Złote Piaski zrobią :D

Trolik superancko, dawaj dalej bo tu ludzie czekają :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hmmm... jak tak popatrzeć to Bułgaria tez na wchód od Nas :default_ph34r:

A wschód woooołaaaaa..... Echo... Echo...

Edytowane przez Piotreo

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzień czwarty, piaty i szósty i siódmy

Po noclegu w Bułgarskim Wąwozie pogoniliśmy nasze koniki na południowy wschód, nadal podziwiając piękne i spokojne bułgarskie zakątki. Stopniowo krajobraz zaczął się zmieniać - miejsce gór i lasów zaczął zajmować coraz bardziej płaski krajobraz stepowy. Też było fajnie, bo poczuliśmy, że Azja jest coraz bliżej:-). Droga nadal była fajna, miejscowości po drodze nie było zbyt wiele, a ruch na drodze naprawdę spokojny - jednym słowem raj motocyklowy!

Po kilku godzinach zobaczyliśmy to:

qu5crklNlQBDdE2DPcR_9UtgYI9wlJ1O2_YhkBmY 

Od tej pory do czasu wyjazdu z Turcji flagi tureckie widzieliśmy pewnie z milion razy - są one eksponowane praktycznie wszędzie - na wielkich masztach, samochodach, w domach, i oczywiście w klapie garnituru Prezydenta Erdogana, którego podobizny na plakatach eksponowane były jeszcze częściej niż flagi...

Po wjeździe do Turcji skierowaliśmy się piękną autostradą w kierunku Istambułu. Tutaj jedna uwaga - teoretycznie autostrady są płatne, ale po naszych nieudanych próbach uiszczenia opłaty poddaliśmy się i po prostu przejeżdżaliśmy przez elektroniczne bramki bez żadnego stresu:-). Powoli zbliżaliśmy się do Istambułu -  sam wjazd do miasta  i znalezienie hotelu trwały chyba z 3 godziny. Nie widziałem jeszcze czegoś takiego - skrzyżowania trzech autostrad w środku miasta, autostrady biegnące równolegle na różnych poziomach, życie toczące się na różnych poziomach...To miasto to potwór, ale doskonale zorganizowany!!

Nocleg znaleźliśmy w dzielnicy Kumkapi - jak się później okazało był to doskonały wybór:

Nasz hotel zlokalizowany był w dzielnicy "butowej: - znajdowały się tam setki fabryk i warsztatów produkujących elementy butów i całe buty oraz hurtownie sprzedające buty. Obserwacja tego żyjącego organizmu była niesamowitym przeżyciem.

xjk6Uv4P6zNFqk8NA5xzn2WydQL7k_FQVvQKJAVe

Później byliśmy jeszcze w dzielnicy torebkowej, dzielnicy paskowej (paski do spodni) i w dzielnicy samochodowej. W dzielnicy samochodowej było oczywiście podział na sub-dzielnice zgodnie z podziałem części na wydech, napęd, zawieszenie itd. Dzielnica samochodowa dostarczyła mi części niezbędnej do dalszej podróży - cybanta do zamocowania wydechu:

VxtgCyUDnZ1os80beHmHqfb4Eg3w6eirjsdG3LH3

ze92byAzaaQuDmRfQ-u4sfJBSvmb9YcdE9AAeV6L

Wojtek musiał z kolei wymienić linkę sprzęgła, która odmówiła mu posłuszeństwa w środku wieczornego korka kiedy szukaliśmy noclegu...

Nauka dla naszych następców - szukając hotelu w Stambule pytajcie czy hotel ma parking! Ja zaznaczyłem co prawda opcję "parking" w bookingu, ale okazało się, że za parking była dodatkowa opłata i był on zlokalizowany 400 metrów od hotelu...

Po naprawie motorków spędziliśmy dwa fascynujące dni zwiedzając Stambuł. Skupiliśmy się na dzielnicy Kumkapi, Sultanahmet i Bazarze. Kumkapi i Bazar były zajebiste, ale Sultanahmet rozczarował nas zdecydowanie - może dlatego, że wejście do Hagia Sofia kosztowało 70PLN a w środku był remont...

W Kumkapi paliliśmy najlepszą sziszę i piliśmy najlepszą kawę na całej naszej wyprawie!!:-)

qfBsj5Squ4aIWvUkuchHgP_XLibounVbdJlhSkVd

o5X4L7SOSV6DDZlMy4Y9jn6pNd0lVZi6MzA6vi-5

76CYsKk5Uk3JHqxDlq8sAIofbjz3Yf1-kcvNtFzr

rc7LNGP0NJju_942YgjabAaXrPEWzn4a8c2Y40L4

Podsumowując nasz pobyt w Istambule mogę powiedzieć, że było zajebiście!! Osobiście niezbyt cenię zdobycze cywilizacji w postaci zabytków, budynków itd, ale Istambule to wszystko było jakieś takie inne - skompresowane, wypełnione fajnymi ludźmi, tętniące życiem i przygodą.... :-)

Po dwóch dniach szwędania sie po Istambule rankiem kolejnego dnia ruszyliśmy na poszukiwanie kolejnych przygód. Motorki wiozły nas na wschód ekspresówką biegnącą równolegle do wybrzeża Morza Czarnego, ale około 100 km na południe od plaży.

 

Wcześniej miałem mętne pojęcie o Turcji - kojarzyła mi się z plażami, hotelami i takimi tam bzdetami. Okazało się, że jest to górzysty, zróżnicowany pod względem geologicznym kraj, ze wspaniale rozwiniętą infrastrukturą drogową i piękną pogodą :-).

 Po kilku dniach w 17-to milionowym mrowisku miło było rozbić namiot w krzakach :-)

 

 

  • Like 14

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzień Ósmy.

Celem podróży tego dnia było dotarcie w pobliże wjazdu na drogę D915. Po porannej kawce i śniadanku zebraliśmy się spokojnie i ruszyliśmy w dalszą drogę kontynuując jazdę naszą ulubioną ekspresówką. Trasa wiodła przez piękne góry typu bieszczadzkiego, choć było tam zdecydowanie mniej lasów. Ekspresówki w Turcji mają to do siebie, że często przechodzą przez wioski -- w takim przypadku w wiosce znajduje się sprytne rozwiązanie w postaci ronda, które jednak nie spowalnia ruchu. Podobne rozwiązania widywaliśmy często na Ukrainie i w Rosji. Pyrkaliśmy sobie spokojnie podziwiając piękne widoki.

Teraz będzie mała dygresja na temat tureckiej prowincji. Juz po wjeździe do Turcji uderzyła nas charakterystyczna cecha przydrożnych barów i sklepów - mieliśmy wrażenie, że część tych biznesów należała do państwa, bo po wejściu do nich czuliśmy się jak w PRL-u - na pólkach mały wybór niepotrzebnych towarów  i Pan, który nawet nie podnosił wzroku znad telefonu lub gazety po naszym wejściu. Mistrzostwem świata był lunch tego dnia - zatrzymaliśmy się w dużym, pustym barze na obiad. Bar ten przypominał stołówkę zakładową z czasów komunizmu. "Pracowało" tam trzech panów",  z których jeden podszedł do nas po kilku minutach. Jakoś dogadaliśmy się z nim odnośnie jedzenia i "już" po czterdziestu minutach dostaliśmy "coś" przypominającego kebab, lecz trudnego do pogryzienia. Podczas czekania obserwowaliśmy pracę tych ludzi - jeden był od podawania, drugi od krojenia i trzeci od kasowania. Pracy nie było nawet dla jednej osoby.... Podejrzewam, że w Turcji istnieje jakiś program wsparcia tego rodzaju firm z państwowych pieniędzy lub same te firmy należą do państwa. 

Pod minięciu Bayburtu skierowaliśmy się na północ w kierunku morza, a na wieczór rozbiliśmy biwak na wys. ok 2 km  u podnóża przełęczy prowadzącej do drogę D915. W trakcie podjazdu do przełęczy pogoda uległa drastycznej zmianie - zniknęło słońce, pojawił się porywisty wiatr, a temperatura spadła do około 10 stopni. Najwążniejszym zadaniem w takiej sytuacji było znalezienie schronienia przed wiatrem. Lasów nie było, więc szukaliśmy jakichś wyższych krzaków...

UgWbVamrT8Jp8-fV_68bHzXf40GAySPdO6_osUGD

Noc nie była zbyt przyjemna - nie byliśmy jeszcze przyzwyczajenie do niskich temperatur i silnego wiatru....

jednak poranek okazał się całkiem przyjemny:

z41yJadt7JLxiyAJcMkT0sPuaXJ5yRIkbEFIHuxB

NeD9cg7ZdKqY_zwKsONxpUHOiNxPdONmwQdeffeE

Po kawce, śniadanku i wysuszeniu gratów byliśmy gotowi do ataku na D915....Hm...a może jednak jeszcze nie....??

Po tym małym incydencie rozpoczęliśmy wspinaczkę na przełęcz. Szutrowa droga zachęcała do szybkiej jazdy po wielu dniach na asfalcie,  ale piękne widoki nie pozwalały nam na rozpędzenie się...:

Na południe od przełęczy było sucho , zimno i szaro. Po jej przekroczeniu wszystko się zmieniło - jakbyśmy wjechali do raju- wszystko zrobiło się zielone, było ciepło, a widoki po prostu zabijały. Zresztą sami zobaczcie:

vS5EA2K_yCVLhlBtTVm8qpXd7IphbaQtlpK1OYLL

Droga D915 uważana jest za jedną z najniebezpieczniejszych dróg na świecie. Dla nas z pewnością była jedną z najpiekniejszych dróg na świecie...

rI_DS8WgM6fCmHkkXRuNOq7nsWKWeOww4T6GpP16

Ta rajska jazda trwała około trzech godzin. Potem już zaczął się asfalt, który zaprowadził nas dalej na północ do Trabzonu, skąd ekspresówką udaliśmy się w kierunku Gruzji. Dwa dni wcześniej podczas obżerania się tureckimi łakociami (coś wspaniałego!!!) wypadła mi plomba. Nasz pilot Radzio (dzięki Ci Radziu jeszcze raz!!!)w trymiga załatwił mi adres do dentysty w Batumi - dlatego naszym kolejnym celem stało się deszczowe tego dnia Batumi.

Dentystę udało mi się załatwić  w ciągu godziny, z czego pół godziny spędziliśmy na na szukaniu gabinetu znajdującego się tuż za naszymi plecami...:-). Po wizycie zrobiliśmy małe zakupy i udaliśmy się w dalszą drogę. Deszcz doskwierał nam coraz bardziej, więc postanowiliśmy poszukać noclegu. Wojtek wpisał słowo "kemping" do nawigacji i już śmigaliśmy prowadzeni przez Osmanda do....nikąd :-). Po przyjeździe na miejsce okazało się, że jest tam rozpadający się przydrożny bar i nic poza tym. Przejąłem więc inicjatywę i 200 metrów dalej zatrzymałem się przy nieukończonym domu, którego garaż był dla nas idealnym miejscem na nocleg. Po krótkiej rozmowie z właścicielem mamy miejscówkę! :-)

ka_tTwxVm21MrZO1joxl1su6maEu_DJu7P2rDyyd

To był piękny dzień!

 

  • Like 11

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

D915 po prostu wymiata szkoda, że nie mieliśmy zbytnio czasu wracając z Kaukazu i goniliśmy cały czas ekspresówką wzdłuż wybrzeża żeby spędzić ze dwa dni w Stambule ... 

D915 - kolejny powód żeby tam znów pojechać :) . Dawaj dalej, filmiki zajebiste ! 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzień Dziewiąty - Gruzińska Gościnność.

Często słyszę: " Ukraińcy są tacy a tacy", albo: "Niemcy są....". Kiedy poznaję ludzi innych narodowości najczęściej okazuje się, że takie stwierdzenia są nie tylko nieprawdziwe, ale często też krzywdzące dla tych osób. Jednym z ważniejszych powodów dla których podróżuję jest chęć poznawania innych ludzi i ich kultur po to, aby samemu się przekonać jacy są.

Jednym ze stereotypów które usłyszałem na temat Gruzinów była ich gościnność. No cóż....dane nam było nabyć kilka doświadczeń w tym zakresie...:-). 

Rano na budowie obudziło nas piękne słoneczko, choć było jeszcze wilgotno. Po spakowaniu ruszyliśmy dalej na wschód w stronę Vardzi wybierając gorszą (czyli lepszą :-)) drogę przez Goderdzi. Początkowo był fajny asfalt, który stopniowo zastąpiony został czymś w rodzaju szutru:

Jechaliśmy sobie spokojnie podziwiając piękne widoki i ludzi mieszkających tak daleko od asfaltu. Po jakichś trzech godzinach jazdy dotarliśmy w pobliże Goderdzi, gdzie Wojtek postanowił opuścić siedzenie Efci w nieco nieszablonowy sposób:

Chwilę później podszedł do nas starszy Pan mieszkający w domu obok. Zapytał czy wszystko w porządku i czy może jakoś pomóc. Grzecznie odpowiedzieliśmy, że dziękujemy, ale damy sobie radę. Pan Papidze zapytał więc, czy nie zjedlibyśmy z nim obiadu....Hmmm, na takie pytanie mogła być tylko jedna odpowiedź - TAK!:-).

SGsvovDMNsdiDNlu7badsoMmEMbSeAao2kV1Z81L

Podprowadziliśmy koniki pod bramę domu i udaliśmy się do środka. Okazało się, że to dom jego syna Roiniego, a Pan Papidze mieszka w domu obok. Przywitał nas Roini, Jego Żona i Dzieci. Na początek napiliśmy się herbaty i przedstawiliśmy, Cała Rodziną była ciekawa skąd jedziemy, jakie przygody przeżyliśmy po drodze. W tym czasie Pani Papidze szykowała jedzonko i dosłownie 15 minut później stół wyglądał tak:

ZEnpNI9yaGG-CXQGLSjJbLZ6b4pqc9jKPsXxuuCq

Natychmiast porozumieliśmy się z Wojtkiem bez słów i uzgodniliśmy, że nie wyjedziemy stąd zbyt wcześnie...:-). Obżarliśmy się niemożliwie!! No coś wspaniałego to było - same gruzińskie smakołyki i to w nieograniczonych ilościach!! Roini zapytał, czy nie chcielibyśmy u nich przenocować...Hmmm...oczywiście że tak!:-). Zapytaliśmy jednak grzecznie, czy nie mieliby nic przeciwko temu żebyśmy rozbili się z namiotami na pagórku, z którego był przepiękny widok na dolinę. Zaproponowaliśmy, że zapłacimy za posiłki i możliwość skorzystania z łazienki - początkowo Gruzini nie chcieli o tym słyszeć, ale zaproponowaliśmy, że damy te pieniążki dzieciom. Układ został zawarty:-) 

Stereotyp o gruzińskiej gościnności - SPRAWDZONY!!!:-)

Reszta dnia upłynęła nam na rozmowach z naszymi Gospodarzami, obżeraniu się i podziwianiu pięknych widoków....

BU2RzPqwvgfGr50WWvBZqTqOUnUej8jZ3BYHz9mn

Kolejny piękny dzień za nami:-)

 

Edytowane przez trolik
poprawa posta
  • Like 11

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×