Skocz do zawartości
trolik

Górny Karabach 2019 by trolik and Wojtek

Recommended Posts

Górny Karabach

Patrzeć i zazdrościć!!:-)

 

  • Like 8

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Omalo. Zdecydowanie za krótko tam byliśmy...

 

  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gruzińskie Zakopane :-)

 

 

  • Like 6

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zakopane się nie umywa. Mam kawalek drogi z Ushguli... wrzucam.

 

Chyba jechaliście tamtędy. My też nocowalismy w Lantwkhi...jak pamiętam.

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 godzinę temu, bom napisał:

Zakopane się nie umywa. Mam kawalek drogi z Ushguli... wrzucam.

Chyba jechaliście tamtędy. My też nocowalismy w Lantwkhi...jak pamiętam.

Wrzucony przez Ciebie filmik to już sama koncowka ofu tuż przed Lenteki:-). 

Pozdrawiam trolik

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zgadza sie, i tak tam będe musial wrócić bo niedaruje sobie że minąłem to jeziorko tam

uc?id=1-7DEXMcZ11Dw-qZhr12g2ljCrrBqhXcj

(czemu sie dogory nogami dodalo :default_blink:)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Godzinę temu, bom napisał:

Zgadza sie, i tak tam będe musial wrócić bo niedaruje sobie że minąłem to jeziorko ta(

czemu sie dogory nogami dodalo :default_blink:)

Do gory nogami tez ladnie:-)

Pozdrawiam trolik

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wracamy przez Turcję do Europy! Ale nie jest to tylko transfer...:-) Miłego oglądania!

 

  • Like 6

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przepiękna delta Dunaju...Rumunia to przepiękny, wszystkomający kraj!! A do tego Burgas i Odessa!:-)

 

Edytowane przez trolik
  • Like 6

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wizyta w Pierwomajsku okazała się hitem!

 

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 5.04.2020 o 11:47, trolik napisał:

Przepiękna delta Dunaju...Rumunia to przepiękny, wszystkomający kraj!! A do tego Burgas i Odessa!:-)

o taaaaaaaaak :),  na zachętę dla wszystkich Danube  wieczorową porą

uKJ7fu9ZbRBKUoOzbPREbx50xfqTd_LJeE7NLZaw

 

i o poranku

 

i7rVRh9SVmdiG-J0FPrheBEU-7uzXO40HYqibOjS

  • Like 3
  • Thanks 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Relacja mega ale raz na 3 filmy można by zmienić muzykę bo trochę meczy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
6 godzin temu, raby napisał:

Relacja mega ale raz na 3 filmy można by zmienić muzykę bo trochę meczy.

Też mnie meczy ta muza, ale nie mam innej. Szukałem czegoś na jutubie, ale zasnąłem po kilku minutach szukania...:-)

pozdrawiam trolik

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ostatni odcinek. Co ja teraz będę robił w tym dobrowolnym więzieniu??'-)

 

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Sad 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dla zainteresowanych: krótka historia konfliktu o GK i nadzieja na przyszłość...

pozdrawiam trolik

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 18.04.2020 o 06:37, trolik napisał:

Dla zainteresowanych: krótka historia konfliktu o GK i nadzieja na przyszłość...

pozdrawiam trolik

 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Abstrahując od kowida chyba trudno będzie się wybrać do Górnego Karabachu w tym roku...

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/karabach-jak-lokalny-konflikt-na-kaukazie-moze-zatrzasc-globalna-polityka/egthxbd,79cfc278

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No rozkrecili sie chlopaki na dobre:-(. Szkoda zwyklych ludzi cierpiacych z powodu polityki

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,26342828,wybuchla-walka-miedzy-silami-armenii-i-azerbejdzanu-w-gorskim.html#s=BoxOpImg6

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nazwisko ks. Isakowicza-Zalewskiego przesladuje mnie ilekroć włączę tv lub internet i zawsze starałem się unikać go jak tylko mogłem:-).
W linku poniżej wypowiada się on jednak bardzo kompetentnie nt. obecnej sytuacji w Armenii i więzów łączących nasze narody. Dla mnie było to bardzo pouczające!
https://www.youtube.com/watch?v=1FSlE7VA2xc&app=desktop
pozdrawiam trolik

  • Thanks 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z jednej strony dobra informacja bo ludzie nie będą ginąć. Z drugiej strony do dupy, bo ch... wie jak tam teraz bedzie z jeżdżeniem..
https://www.onet.pl/informacje/onetw...9yw39,79cfc278

 

Edytowane przez trolik
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
9 godzin temu, trolik napisał:

Z jednej strony dobra informacja bo ludzie nie będą ginąć. Z drugiej strony do dupy, bo ch... wie jak tam teraz bedzie z jeżdżeniem..
https://www.onet.pl/informacje/onetw...9yw39,79cfc278

 

Posiekają ten kawałek ziemi dziwnymi granicami już nie będzie uśmiechniętych panów proponujących kawę w granicznym poście …  Szusza zdaje się pozostanie w Azerbejdżanie w związku z czym przemieszczanie się w stronę Stepanakertu i dalej będzie mało możliwe. Zresztą podejrzewam, że wjazd na jakikolwiek teren Karabachu będzie baaardzo utrudniony. Ech, pozostało nam się cieszyć, że zdążyliśmy tam być ...

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przejeżdżając przez Górny Karabach wielokrotnie mijaliśmy zdewastowane i opuszczone wioski azerskie. Pamiętam też z jakim pietyzmem i nakładem finansowym Ormianie odnawiali monastyry i inne miejsca kultu religijnego. Mam nadzieję że się mylę, ale czuję, że wielu z nich już nikt nie odwiedzi...:-(

A dokąd wrócą ludzie?? Armenia to w przeciwieństwie do Azerbejdżanu biedny kraj...

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/ormianie-opuszczaja-tereny-ktore-przejmie-azerbejdzan-odchodzac-pala-wioski-i-domy/nxl006z,79cfc278

pozdrawiam trolik

 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Przejeżdżając przez Górny Karabach wielokrotnie mijaliśmy zdewastowane i opuszczone wioski azerskie. Pamiętam też z jakim pietyzmem i nakładem finansowym Ormianie odnawiali monastyry i inne miejsca kultu religijnego. Mam nadzieję że się mylę, ale czuję, że wielu z nich już nikt nie odwiedzi...:-(

A dokąd wrócą ludzie?? Armenia to w przeciwieństwie do Azerbejdżanu biedny kraj...

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/ormianie-opuszczaja-tereny-ktore-przejmie-azerbejdzan-odchodzac-pala-wioski-i-domy/nxl006z,79cfc278

pozdrawiam trolik

 

Ja chciałem bardzo zobaczyć Agdam - miasto widmo. Niegdyś blisko 150 tysięcy mieszkańców ,obecnie kilkudziesięciu. Po wojnie ormiańsko-azerskiej całkowicie zniszczone. Azerowie musieli je opuścić. Zostało kilka budynków z całego dość dużego miasta. Został meczet w centralnym punkcie, stoi nadal jako jeden z nielicznych budynków. Stoi ale został zbeszczeszczony przez Ormian, którzy urządzili w nim stodołę...

Z Karabachem mam o tyle problem,że tam nienawiści rodzi nienawiść i wątpię aby to się zatrzymało. Dziś Ormianie uciekają, a w 1994 uciskali azerowie. Za każdym razem to ludzki dramat w imię polityczno, ekonomiczno wyznaniowych racji. Szkoda tego pięknego kawałka ziemi i ludzi. Teraz nienawiść tam aż kipi i to po każdej ze stron...

 

Wysłane z mojego Mi Note 10 Lite przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×