Skocz do zawartości
Zbychu

Odklejony magnes na stojanie rozrusznika

Recommended Posts

Moto zaczęło ciężej odpalać, po wstępnej diagnozie padło na rozrusznik. Rozebrałem go w drobny mak, lekko nie było, zasyfiony, kròtko mòwiąc byłem tam pierwszy. Na pierwszy rzut oka wszystko ok, ale po głębszych oględzinach znalazłem przyczynę, magnes się odkleił, puścił klej, trochę to lipnie wykonane. I teraz rodzi się pytanie, ktoś walczył z podobnym przypadkiem ? Kupno nowego moim zdaniem to ostateczność, kupowanie używki, to loteria, może uda się temu jakoś zaradzić, jak myślicie ?

 

Edytowane przez Zbychu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Do przyklejenia Loctite 3298+aktywator Loctite 7386,  koszt ok 90 zł.  

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Miałem tak samo, tylko że u mnie poza syfem w rozruszniku była nawet woda, jeden magnes rozpękł się na pół, rozrusznik się przyblokował i w ogóle nie kręcił.
Po wyczyszczeniu i złożeniu kręcił ok, więc temat został olany.

Wytapatalkowane z magicznego pudełka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziadek, dziękuję z tą informację. Narazie przykleiłem magnes o żywicą z Goryli, muszę odczekać 12 godzin i zobaczę co będzie, jak nie wypali spròbuje Twojego sposobu.

 

Xel,  u Ciebie magnes tylko pękł, ale trzymał się na swoim miejscu, czy ròwnież się odkleił ? 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dobra, jak patrzę z perspektywy czasu, to trochę inaczej to zapamiętałem. Pękł tylko kawałek:

 

Edytowane przez xel

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wychodzi na to, że miałeś nieco inną, lepszą sytuację. U Ciebie co najwyżej minimalnie zmniejszyło się pole magnetyczne, a ten syf robi się że szczotek, do tego metale z czasem ulegają procesom, dzięki czemu uszczelki parcieją i przepuszczają od zewnątrz, natomiast za olej wewnątrz odpowiada przednia uszczelka i uszczelniacz w przednim korpusie. 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 godzinę temu, Zbychu napisał:

jak nie wypali spròbuje Twojego sposobu.

Epoksydy dają radę na jakiś czas, na bank prędzej czy później sieknie. Ten klej Loctite na 100% pewniak. 

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czas pokaże co z tego będzie. Czytam właśnie o tym Loctite, piszą również o tych utwardzacza,  ale nigdzie nie ma o proporcjach. Piszą ròwnież, że aktywator 7386 jest bardzo skuteczny, ale do połączeń szklanych, przynajmniej tak piszą na stronie e-kleje.pl 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rozrusznik zamontowany, przetestowany i działa tak jak powinien. Zobaczymy co czas przyniesie, z tego co się dowiedziałem, to stosują Gorilie z powodzeniem w kładach i nic się nie dzieje. W razie  "W" dam znać i spróbuje sposobu Dziadka.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×