Skocz do zawartości
Geoborek

Parowanie interkomów

Recommended Posts

Czy ktoś z szanownych forumowiczów sparował Cardo PackTalk Scala Rider z Seną model SMH5 ???

Przybyło towarzysza podróży ale z inną gadajką, konkretna odpowiedź być może zaoszczędziłaby mi trochę czasu na ewentualne próby.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Odgrzewam temat, okazuje się, że Cardo nie da się sparować z Cardo, otóż mój Cardo Packtalk nie paruje się ze starszym modelem Cardo G9. Co prawda w manualu jest opcja parowania z innymi interkomami ale z G9 nie paruje się. Prawdopodobnie technologia DMC nie pozwala sparować się ze starszymi modelami, czytaj: kup sobie nowszy model. A może jestem w błędzie: czy ktoś sparował Cardo z DMC ze starszymi modelami Cardo???

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Po malutku, DMC to bardzo dobra technologia tylko w najdroższych modelach, to NIE JEST bluetooth, to radio, mega zajebista sprawa jak się ma kolegów z tym samym, więc generalnie czytamy instrukcje i nie wymagamy łączenia się po DMC z urządzeniami które tego nie mają. Przełącz się na BT i będzie ok. Każde urządzenie z DMC ma też BT. Zacznij od przejrzenia instrukcji.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki za odzew, niestety wszystko co byłeś uprzejmy napisać to przetestowane, bez instrukcji nie miałbym tyle wyobraźni by "po omacku" zgadywać kombinacje klawiszy i rozpoznawać po kolorach i rodzaju pulsowania diody. Chyba nie sądzisz, że Cardo z uruchomionym trybem DMC chciałem sparować po BT.  Problem w tym, że po BT ładnie paruje się z telefonem, Garminem ale nie chce połączyć się po BT ze starszym modelem Cardo, konkretnie z G9 dedykowanym pod Shoei. Z instrukcji:

-"konfiguracja interkomu Blutooth-Cardo" - nie wyszukuje G9 w trybie parowania,

-"tworzenie/dołączanie do grupy interkomowej - nie Cardo" - też przetestowane i nie łączy się z G9, nie testowałem łączenia z interkomem innej firmy;

W trybie DMC paruje się bez problemu - sprawdzałem konkretnie z Packtalk Slim kolegi, z którym czasem podróżuję.

Artex, czy udało się Tobie połączyć jakiekolwiek nowsze Cardo (model z DMC) z innym intekomem po BT? Jeśli tak to konkretnie jaki model z czym??? 

To prawda, że Cardo w trybie DMC "gada" z innym Cardo z DMC bardzo ładnie chociaż zasięg ze specyfikacji jest nie do osiągnięcia, nawet z podniesioną antenką.

Będę wdzięczny za każdą podpowiedź.

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

OK, wszystko się wyjaśniło, po łebkach przeczytałem Twój post i potem odpowiedź buca max, sorki za to. Generalnie DMC jest niezależna i nie może być powodem braku parowania BT, jednakże BT jest bardzo niedopracowanym standardem, który praktycznie każdy kto chce go w urządzeniach używać, musi go sporo samodzielnie modyfikować, dlatego np urządzenia nie komunikują się między różnymi producentami, lub gdy jest duża różnica w dacie wypuszczenia urządzenia (mają inne wersje softu kontrolującego BT).

W tym wypadku pewnie jest to drugie, Packtalk ma nowszą wersję BT i nie skomunikuje się ze standardem za bardzo dla niego różnym.

Używanie DMC i jego pokazuje moc się gdy jest dużo motorków, wówczas sygnał z ostatniej stacji i idzie do pierwszej poprzez wszystkie pośrednie i zasięg się mega rozciąga, nawet przy 2 kierownikach to jest inna galaktyka w porównaniu do BT, oczywiscie, to sygnał radiowy, więc górki i przeszkody terenowe będą go ograniczać.

W przypadku jazdy na dwa motki lub z pasażerem, lepsza jakość będzie po BT.

Wracając do pytania, tak łączyłem po BT z innymi interkomami używając drugiego kanału przeznaczonego dla telefonu, parujesz go jako drugi telefon (Sena). Kanały A i B od interkomu raczej tego nie obsłużą, ponieważ są przygotowane pod konkretną wersję BT (cardo interkom), kanał telefoniczny jest napisany bardziej standardowo, lub innymi słowami bez dużych modyfikacji (kosztem zasięgu ale możliwość rozmowy z różnymi urządzeniami w standardzie BT). Packtalk slim nie ma antenki, więc jest pewnie wąskim gardłem i tnie zasięg. Przy wszystkich Packtalkach z antenką, jej podniesienie lub opuszczenie robi kolosalną różnicę.

 

Edytowane przez artex

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziękuję bardzo za wyczerpujące informacje, pozostaje mi więc przetestować komunikację Packtalk z G9 przez kanał telefoniczny. Jak zagadają to buteleczka ze mnie. Odezwę się bez względu na rezultat ale za jakiś czas bo kask z G9 odjechał z kierownikiem w Twoje strony.

Pozdrawiam LWG.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×