Skocz do zawartości
Marcin_Krk

[K] sterownik/zegar/programator Webasto

Recommended Posts

Ja rowniez,ale pisze z wlasnego doswiadczenia jako uzytkownik takiego ogrzewania i podobnego zegara 1530.

Jesli zapobiegawczo ustawie zegar np dzien wczesniej przed porannym wyjazdem do pracy to jak na zlosc rano jest cieplo i piec chodzi na darmo.

A jesli zegara nie ustawie to rano jest zimno i wtedy grzanie by sie przydalo.

Podobnie jest jak wracam wieczorem z roboty.

Mam dodatkowe sterowanie pilotem ale to przydaje sie tylko w domu bo w pracy jestem ograniczony jego zasiegiem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja z kolei na 100% nie będę pamiętał żeby to ustrojstwo włączyć rano, więc taki zegar to coś dla mnie.

Czyli w tej chwili nie używasz tego modułu GSM?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Modulu gsm nie uzywam bo jak montowalem ogrzewanie u siebie to dostepne byly tylko przerobione nokie 3310 :)

Kolega ma i uzywa,kiedys u niego sie tym bawilem.

Zegar 1533 o ktorym piszesz jest w dzialaniu chyba identyczny jak moj 1530,ma mozliwosc ustawienia na stale trzech programow  ale na raz mozna korzystac tylko z jednego i tylko w obrebie jednej doby bo nie ma tygodnika.

Po zalaczniu pieca wedlug ustawionego czasu,zegar juz drugi raz o tej godzinie sie nie wlaczy wiec i tak trzeba pamietac wczesniej o ustawieniu programu na nastepny raz.

Jesli juz koniecznie chcesz zegar to raczej hella 8EU 007 627-02.

Jest tygodnik,mozliwosc ustawienia trzech niezaleznych programow i dodatkowo budzik ale trzeba dziure na niego wyrzezbic :)

Edytowane przez kurol

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Interesuje mnie czy ten zegar tak obsłuży proste programy by:

- codziennie rano tak, by na 6:30 auto było ciepłe

- codziennie popołudniu tak, by na 16:00 auto było ciepłe

W sumie nic więcej nie potrzebuję :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jesli masz analogowy piec a nie po can to wlaczysz go nawet pstyczkiem od lampki nocnej i nie trzeba do tego zadnych zegarow za ciezkie pieniadze.

Zegar podaje tylko plus do sterownika pieca o zadanej godzinie.

Ale codziennie musisz pamietac by program wlaczyc.

Nie mozesz na raz ustawic dwoch programow np o godz 6,30 i 16,00

Aktywny program moze byc tylko jeden.

Chyba ze 1533 cos zmienili.

tutaj masz .pdf

https://ogrzewania-postojowe.sklep.pl/uploads/files/Timer DT 1533.pdf

Edytowane przez kurol

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No nic, auto jest w serwisie Webasto, jutro podpytam co i jak. Dzięki za dawkę wiedzy :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak Cie serwis za bardzo skasuje to mam kontakt na przyszlosc do goscia w Stalowej Woli.

Naprawialem u niego mokry piec webasto i suchy eberspaher.

Finansowo bolalo mniej jak w tzw. serwisach w okolicach Krakowa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No i cos tam sie wyjaśniło. Przy odbiorze auta pogadałem z panem i doradził to samo co Ty, tj sterownik GSM umożliwiający sterowanie albo za pomocą sms albo wersję do obsługi za pomocą aplikacji.

Są natomiast dwa minusy tych rozwiązań: po pierwsze musi być zasięg (i dla Internetu i dla sms) a po drugie trzeba pilnować ważności karty. Okazało się że czasy kart pre-paid ważnych bezterminowo lub na jakiś dłuższy i sensowny czas dawno minęły :/ Ponieważ auto w warunkach zimowych często przebywa w miejscy gdzie kwestia zasięgu bywa umowna :default_icon_e_biggrin: , na placu boju zostaje więc albo sterowanie pilotem, albo zegar z programatorem...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jedyny sensowny to Play, w najgorszym układzie 24 zł na rok. No ale jak mówisz, że z zasięgiem ciężko... 

Ach ile to się trzeba nakombinować, żeby było ciepło w cztery litery... :,-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Akurat play to naj mniej sensowna siec.

Ale plus ma rok ważności konta po doładowaniu dowolna kwotą wiec może to być dobra opcja.

Ja używam easy start r+ kupiony 6 lat temu za chore pieniądze + Eber D5WSC kupiony jako używka i do tego roku było bez awaryjnie

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to tak: stanęło na sterowaniu na dwa sposoby: za pomocą sms/tel i analogowo, przez pstryczek w aucie. Do tego jeszcze solidny remont instalacji i samego Webasto (pompa wody, pompa paliwa, przewody paliwowe, wszystkie zdegradowane opaski, wężyki, łączniki itd). 

Do tego kupiłem kartę Plusa, wystarczy doładowanie za 5 zl i jest aktywna przez rok.

Milutko jest wsiadać do ciepłego auto rano, chwilę wcześniej wysyłając mu sms że ma się uruchomić :default_cafe2:

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Greta widzi CO2
Kazda Greta kocha c2h5oh

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Co powie Greta jak się o tym dowie ?  Webasto ma katalizator ? :default_wink::default_laugh:

Mam kolegę który jeździ w PKM pewnego śląskiego miasta autobusem elektrycznym.
Zasięg tego cudu techniki przy obecnej temperaturze to niecałe 200km nie raz już sciągał go holownik. To nic jednak przy tym ze w zimę do ogrzania elektrycznego autobusu potrzebne jest Webasto na ropę które nie spełnia żadnej normy euro Dzienne zużycie to około 250l ropy tyle w temacie eko sreko


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Kazda Greta kocha c2h5oh

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Szczególnie w sylwestra. :)

Ride, eat, sleep, repeat!

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

×