Skocz do zawartości
FALCON

może ktoś ma coś w stodole ?

Recommended Posts

może ktoś ma coś w stodole do WSK 175 Sport ?

Robimy z Jerrym odbudowę zabytku i chcemy montować wyłącznie oryginalne części. Jakbyście mieli coś do WSK 175 - dajcie znać na priv. Nie musi być koniecznie do wersji sport.

Edytowane przez FALCON
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
może ktoś ma coś w stodole do WSK 175 Sport ?
Robimy z Jerrym odbudowę zabytku i chcemy montować wyłącznie oryginalne części. Jakbyście mieli coś do WSK 175 - dajcie znać na priv. Nie musi być koniecznie do wersji sport.
A co? Zrobicie z obojętnie jakich czesci wersje sport? To byłaby taka trochę kreatywna księgowość
Mimo wszystko powodzenia

Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tam jest ze dwadzieścia różnic między zwykłym powiedzmy "Kobuzem" a oryginałem "sport" - można iść na skróty i zrobić tzw hybrydę ale tylko dla mało obeznanych w temacie . Mam tą gazetę w razie czego służę do wglądu - jest lista różnic która ułatwia poszukiwania części , rzadkich jak części do syreny bosto :D . Mój kolega w technikum miał 175 sport kupioną w gieesie /ojciec miał duże gospodarstwo rolne i nie brakowało mu na zabawki/  , ujeżdżaliśmy obaj oczywiście bez prawa jazdy ale wtedy spotkanie milicjanta szybszego od nas było jak spotkanie  ducha na cmentarzu . Dawno tego nie ma bo jeszcze przed maturą kupił ETZ 250 - kiedyś wueska była mało szanowanym sprzętem a taki dziwoląg wcale nie był droższy od Kobuza :default_icon_beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
44 minuty temu, dakarowy napisał:

A co? Zrobicie z obojętnie jakich czesci wersje sport? emoji16.png To byłaby taka trochę kreatywna księgowość emoji16.png
Mimo wszystko powodzenia emoji6.png

Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka
 

Danielu, mamy 95 % oryginał ale brakuje nam np. lewego boczka, gaźnika itp, a te były takie same dla całej serii.

Poszukaj w stodole może coś znajdziesz :)

31 minut temu, mario2007 napisał:

Tam jest ze dwadzieścia różnic między zwykłym powiedzmy "Kobuzem" a oryginałem "sport" - można iść na skróty i zrobić tzw hybrydę ale tylko dla mało obeznanych w temacie . Mam tą gazetę w razie czego służę do wglądu - jest lista różnic która ułatwia poszukiwania części , rzadkich jak części do syreny bosto :D . Mój kolega w technikum miał 175 sport kupioną w gieesie /ojciec miał duże gospodarstwo rolne i nie brakowało mu na zabawki/  , ujeżdżaliśmy obaj oczywiście bez prawa jazdy ale wtedy spotkanie milicjanta szybszego od nas było jak spotkanie  ducha na cmentarzu . Dawno tego nie ma bo jeszcze przed maturą kupił ETZ 250 - kiedyś wueska była mało szanowanym sprzętem a taki dziwoląg wcale nie był droższy od Kobuza :default_icon_beer:

Gazeta niepotrzebna, mamy fabryczne katalogi :)

Edytowane przez FALCON
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

 

Drugie zdjęcie od lewej w trzecim rzędzie, 1973 rok produkcji 3500 tyś km. przebiegu. Wszystko w originale.... Oczywiście oprócz "moich" gmoli :default_wink::default_laugh:

Sprzedałem ją 17 lat temu do prywatnego muzeum i parę lat później kupiłem Yamahę FJ 1200:D

 

http://www.polskaniezwykla.pl/web/place/gallery,1,43417.html

Jeżeli Masz ten model to napisz ci Ci brakuje ( oczywiście oprócz tej blachy )

 

 

 

 

Edytowane przez Karson
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 godziny temu, mario2007 napisał:

I to jest ten nowy nabytek :D . Ostatnio czytałem duży artykuł w pewnej gazecie na temat tego motocykla - łatwo nie będzie .

http://automobilista.com.pl/2019/05/07/wsk-sport-eksportowy-rodzynek/

Facet wie co ma.

http://stajnia.borowno.eu/#

Gaźniki Binga były montowane chyba tylko w pierwszym roku produkcji, brak dewiz zmusił producenta do zastąpienia ich Polskim gaźnikiem.

Historia powtórzyła się również w przypadku Szwedzkiej prądnicy (alternator 12V )  

W sumie miałem 2 szt. Pierwszą zajeździłem jeszcze przed wojskiem, tą drugą kupiłem po wojsku i stała u mnie kupę lat. 

 

Edytowane przez Karson
  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja miałem tylko '"zwykłego" kobuza 84' z czwórką skrzynią..

IgCTW-z5vJgIpEQUkzL8NOmOq4fDc-GGX3gC1wWVOoDCWNVBcjSDpiFdwRbi3sVxeJ8jvFyi2PfBexg2ZGDPkqwl9E2UMPppmzGiZP10byZ6AgkId8MjxfcvFsnMkXXfudm_d2PpwL7rGyjn9Z8biWiTeDRuTqI_07gAMtlxqUm79CbHSijd1jzJdfnIgFLv8WYdnv-Y0FRG-iKpRQEEO59oiYSUGSupgh_90qTtJNza9JFhCeVAGuY78wyczTAf862r6DMvoA9PbZWmTJ99kdXl0F_qYzAaHec1GqNeoDKjnGgHftkdSYGJqX7XinlU25xDkEcCbUBFNLcexrYVU9sG1mxFb1NDFC2zX-rk98PAvVkPo3N2tRDZK3eGl1b34zk5Q2lroc5YTRVFX6ZpiiU_98-7ioT-jtxoALKCMMkHN6jvN9JBhZnepPGVb9HJRzFbbzlTwRe3Agg1Etdoy-4cURUTHVgFsKsh8-l-ZLVMymTh1KBoesohHtUOi3Ysc9pUe_Fq_jn46Pd8-6M4C2Sa4j9y4JmAZ7eS3xOaitplcTVdu3UYI2gnV1CLtfEp0dyMBQhaBwpV_gj8PDtAVmDItcN78jAnWI2KvKRmF2hWcdcF4N_42R_9SoiCcfR_yj9HmJap2OYeBwmszluNXjBYO2FaLR1-TjlV-Sn1XO2pPhPz9Ir671w=w942-h625-no

..niestety, coś takiego musi być albo używane na co dzień albo stać w muzeum. Ja sobie wymyśliłem okazjonalne przejażdżki co jakiś czas i... to nie działa - pojeździłem sezon, oddałem do naprawy, wróciła, pojeździłem rzadziej i... szkoda mi było patrzeć jak marnieje, sprzedałem, w zamian nabyłem KLRa. Stodoły nie mam, w garażu zostały tylko dwa kasji - orzeszki (jeden wypasiony ze skórzanym kołnierzem :D )

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Godzinę temu, arthurr napisał:

Ja miałem tylko '"zwykłego" kobuza 84' z czwórką skrzynią..

IgCTW-z5vJgIpEQUkzL8NOmOq4fDc-GGX3gC1wWVOoDCWNVBcjSDpiFdwRbi3sVxeJ8jvFyi2PfBexg2ZGDPkqwl9E2UMPppmzGiZP10byZ6AgkId8MjxfcvFsnMkXXfudm_d2PpwL7rGyjn9Z8biWiTeDRuTqI_07gAMtlxqUm79CbHSijd1jzJdfnIgFLv8WYdnv-Y0FRG-iKpRQEEO59oiYSUGSupgh_90qTtJNza9JFhCeVAGuY78wyczTAf862r6DMvoA9PbZWmTJ99kdXl0F_qYzAaHec1GqNeoDKjnGgHftkdSYGJqX7XinlU25xDkEcCbUBFNLcexrYVU9sG1mxFb1NDFC2zX-rk98PAvVkPo3N2tRDZK3eGl1b34zk5Q2lroc5YTRVFX6ZpiiU_98-7ioT-jtxoALKCMMkHN6jvN9JBhZnepPGVb9HJRzFbbzlTwRe3Agg1Etdoy-4cURUTHVgFsKsh8-l-ZLVMymTh1KBoesohHtUOi3Ysc9pUe_Fq_jn46Pd8-6M4C2Sa4j9y4JmAZ7eS3xOaitplcTVdu3UYI2gnV1CLtfEp0dyMBQhaBwpV_gj8PDtAVmDItcN78jAnWI2KvKRmF2hWcdcF4N_42R_9SoiCcfR_yj9HmJap2OYeBwmszluNXjBYO2FaLR1-TjlV-Sn1XO2pPhPz9Ir671w=w942-h625-no

..niestety, coś takiego musi być albo używane na co dzień albo stać w muzeum. Ja sobie wymyśliłem okazjonalne przejażdżki co jakiś czas i... to nie działa - pojeździłem sezon, oddałem do naprawy, wróciła, pojeździłem rzadziej i... szkoda mi było patrzeć jak marnieje, sprzedałem, w zamian nabyłem KLRa. Stodoły nie mam, w garażu zostały tylko dwa kasji - orzeszki (jeden wypasiony ze skórzanym kołnierzem :D )

Ja pierdziu, na wsi mieszka i nie ma stodoły, zna czy się to nie chłop a co najwyżej parobek :)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
13 godzin temu, Karson napisał:

 

Drugie zdjęcie od lewej w trzecim rzędzie, 1973 rok produkcji 3500 tyś km. przebiegu. Wszystko w originale.... Oczywiście oprócz "moich" gmoli :default_wink::default_laugh:

Sprzedałem ją 17 lat temu do prywatnego muzeum i parę lat później kupiłem Yamahę FJ 1200:D

 

http://www.polskaniezwykla.pl/web/place/gallery,1,43417.html

Jeżeli Masz ten model to napisz ci Ci brakuje ( oczywiście oprócz tej blachy )

 

 

 

 

tak na szybko to brakuje nam:

boczek lewy

kranik paliwa

uchwyt pasażera

gaźnik

tłumi z osłoną

resztę mamy - chyba :)

Edytowane przez FALCON

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kranik jest jakiś nietypowy? Ja do swojej kupowałem nowy z tego co pamiętam..

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nowe są zazwyczaj z CHRL a ma być z PRL

zresztą z kranikiem nie ma większego problemu, najgorzej jest z boczkiem i tłumikiem

no dobra , kończę bo Jerry polał :)  i bierzemy się do roboty :)

 

Edytowane przez FALCON
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ok.

Po niedzieli odwiedzę gościa który ma pełną stodołę tego rodzaju sprzętów. Ciężko się z facetem gada, stary kawaler z dziwnymi przyzwyczajeniami, ale ma słaby punkt.......

Jeździ na gapę autobusami. I tu go mam :default_wink::default_laugh:

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z używanymi na aledrogo widzę też nie powinno być problemu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
4 minuty temu, Centrino napisał:

Z używanymi na aledrogo widzę też nie powinno być problemu

to idź do lekarza, takiego od oczu :) to nie Dl Panie, to się ceni :)

4 minuty temu, Karson napisał:

Ok.

Po niedzieli odwiedzę gościa który ma pełną stodołę tego rodzaju sprzętów. Ciężko się z facetem gada, stary kawaler z dziwnymi przyzwyczajeniami, ale ma słaby punkt.......

Jeździ na gapę autobusami. I tu go mam :default_wink::default_laugh:

jakby co, to we wtorek wracam z Łodzi, mogę przez Twoje rejony

Edytowane przez FALCON
  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
4 minuty temu, FALCON napisał:

to idź do lekarza, takiego od oczu :)

ok

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fajny pomysł ale czemu 4 ? Ten silnik to straszna kupa. Miałem 4 jakoś z 19 lat temu cały jeden sezon i tylko ciągle naprawy, nie dało się tym pojeździć tydzień bez awarii.

Jak w końcu wypluło pierścienie i zgięło korbowód to był już znak aby się tego g... pozbyć.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Stodoly nie mam ale u rodzicow w altance mam uniroyale hi-tech-pro-rain z passata ktorego mialem cztery passaty temu.
Mozna brac za free FB_IMG_1575129118520.jpg

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  • Haha 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cztery passaty temu nie brakowało ci "odwagi" :default_icon_beer: , ale to jest chyba firestone - koce grzewcze woziłeś w bagażniku ???

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fajerston jest dla lamusow

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 godziny temu, raby napisał:

Fajny pomysł ale czemu 4 ? Ten silnik to straszna kupa. Miałem 4 jakoś z 19 lat temu cały jeden sezon i tylko ciągle naprawy, nie dało się tym pojeździć tydzień bez awarii.

Jak w końcu wypluło pierścienie i zgięło korbowód to był już znak aby się tego g... pozbyć.

Bo jeździć to trzeba umieć powiedział jerry :)

Ii jeszcze jerry powiedział że to żaden wyczyn że miałeś to 19 lat temu bo on to  miał to 40 lat temu :)

A a poza tym to nie jest do jeżdżenia tylko do patrzenia :) i fajnie się przy tym pije :)

Edytowane przez FALCON

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
22 minuty temu, FALCON napisał:

A a poza tym to nie jest do jeżdżenia tylko do patrzenia :) i fajnie się przy tym pije :)

A po co chcecie kupować części do motora jak za chwilę przepijecie to co macie ... :default_laugh:

  • Like 5
  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×