Skocz do zawartości
xel

[K] Płytę pod kufer monokey do twina

Recommended Posts

Może komuś zalega płyta (wraz z wymaganą "podpłytą") do kufra monokey givi?

Zakupiłbym jakoś po taniości.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tam nie jest potrzebna żadna "podpłyta" chyba że nie masz kompletnie bagażnika . Mam taki zestaw givi , kupiłem kiedyś nieopatrznie do f800st ale to jest bez sensu bo większość BMW wychodzi z fabryki z bagażnikiem . Jak masz bagażnik to zwykła płyta jest w większości przypadków razem z kufrem i jest uniwersalna , ma śrubki nakrętki i podkładki :D , jak zabrakło to sobie znajdź w garażu :default_icon_beer: .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Płytę można przykręcić przez tulejki dłuższymi śrubami ogona (dwie trzymające uchwyt pasażera i dwie "luźne" w ogonie) - trzeba tak dobrać tulejki i długości śrub żeby wypoziomować płytę.

@mario2007 w małych gs-ach twinach nie ma bagażnika, jest tylko uchwyt pasażera montowany do ogona i pod siedzeniem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@arthurr Czyli u mnie starczy już sama płyta? Tulejki do poziomowania sam mi diaksem dorabiałeś ;)
Z tego co widać np tu:

https://www.olx.pl/oferta/sr5107-f650gs-f700gs-f800gs-adv0818-bmw-stelaz-cent-givi-sr-5107-CID5-IDosXts.html

To płyta do stelaża/"podpłyty" mocowana jest w innych miejscach niż standardowe otwory, ergo bez stelaża nie idzie jej przykręcić?

@mario2007 nie mam garażu, kupiłem kufer bez płyty ;)

Edytowane przez xel

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A co to są standardowe otwory w płycie? :D jak nie ma to się wierci standardowymi wiertłami :D

robilem sobie kiedyś coś w rodzaju podplyty, zespawalem dwa płaskowniki w... krzyż, i w takiej konstrukcji otwory pod śruby ogona i pod "standardowe" otwory w płycie. Tyle że to mało adwenczur jest, ujowo się diaksem z ręki wycina słowo tórateh ;)

  • Like 2
  • Haha 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale krzyż za to jest lżejszy niż cała podpłyta, więc ten... :D

Gorzej jak płyta jest ażurowa, znaczy się że ze dziurą pośrodku i jesli wtedy otwory w ogonie pasują do tej dziury, to słabo się przykręci, ile byś w niej nie wiercił ;)

Dlatego tu piszę, może ktoś już ma akurat jakieś gotowe rozwiązanie, co mu zbywa i miejsce zabiera.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zadupek jak ten na obrazku (z lewej), bagażnikiem bym tego nie nazwał:

BangFab-Medium.jpg

Edytowane przez xel

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Godzinę temu, xel napisał:

Dlatego tu piszę, może ktoś już ma akurat jakieś gotowe rozwiązanie, co mu zbywa i miejsce zabiera.

To teraz wchodzę ja ... "podpłyta" za flaszkę na wymianę... wcześniej ustalolą?

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mario, wiem, że taniej brak, sam jednego z tych dwóch linków wrzuciłem ;)

Jeśli żadna okazja się nie trafi (jak podpłyta od Jarka (Jarku, będę dzwonił) za flaszkę i sama płyta z olx za 90 zł ;) ), to będę w coś takiego celował :)

Edytowane przez xel

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
14 minut temu, xel napisał:

 

Jeśli żadna okazja się nie trafi (jak podpłyta od Jarka (Jarku, będę dzwonił) za flaszkę i sama płyta z olx za 90 zł ;) ), to będę w coś takiego celował :)

To zanim nakupisz tego i owego  to zadzwoń 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na wiosnę wywaliłem, jako pozostałość po XCh, wraz z kufrem, na PSZOK bo wygląd był niesprzedażowy, choć płyta w pełni funkcjonalna. No ale cóż... tero to po ptokach
Mam jedynie "płytę" alu oryginalną z 800 adv, ale to raczej nie Twój obiekt zainteresowania jak mniemam

Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka

  • Sad 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No szkoda, ale cóż, biednemu zawsze ch... w oczy i wiatr w dupę... Może ktoś inny...

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak podasz rozstaw otworow pasujacy to Twojego zadupka to moge po nowym roku Ci zrobic takie cos.

To jest akurat do yamahy WR 250 ale moze byc z logiem Bmw i rozstawem srub pasujacym do niego.

Blacha stalowa od 3 mm w gore do aluminium nie mam dostepu.

Na 100 % pasuje pod mocowania sw motech i na 99.9% givi monokey

 

 

 

992fca5716e0da4a6b14ab04f8e15653.jpg

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
13 godzin temu, kurol napisał:

Jak podasz rozstaw otworow pasujacy to Twojego zadupka to moge po nowym roku Ci zrobic takie cos.

Jednak są jeszcze dobre ludziska na świecie... :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×