Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć, jestem Jarek, w motoryzacji hobbystycznie siedzę od od jakichś 28 lat, motorynka Pony w podstawówce, później WSK 125, Syrena, później 175 Kobuz, po drodze jeszcze Ogarek 200 i kilka lat temu Jawa 350TS. Mam nawet prostą stronkę gdzie są przedstawione moje dwusuwy, jakjaro.prv.pl Mam jeszcze Poloneza Trucka 1.9D i dwa samochody do codziennej jazdy. A na dodatek od prawie 3 lat pracuję w firmie produkującej układy hamulcowe i zawieszeń do ciężarówek.

Jestem tutaj w związku z Jawą, kilka tygodni temu zdecydowałem się ją sprzedać, dołożyć nieco i kupić Kawasaki KLE500. Miałem już nawet wpłacić zaliczkę i jechać po takie do Gniezna, ale po 5 minutach od uzgodnień facet wysłał sms że nieaktualne... Zatem olx, otomoto i sprawdzanie ogłoszeń podobnych funduro, rozszerzyłem horyzonty na właśnie F650, Pegaso 650 oraz ewentualnie Freewinda. Znalazło się ogłoszenie niedaleko, F650 w wersji nie-ST, przyjeżdżam, motocykl zmęczony, ku zdziwieniu sprzedającego mimo rozpaczliwego kręcenia nie odpala. Ale facet ma też Pegaso 650, w pierwszym wypuście, wyciąga, odpala od strzała, siadam, robię rundkę, pozycja jak dla mnie dużo lepsza niż w F-ce (mam 187cm i długie nogi). Jednak motocykl również zmęczony życiem, daje sobie czas na zastanowienie. Kilka dni później w okolicy pojawia się ładne KLE500, jadę, oglądam, na żywo dużo gorzej niż na zdjęciach, napinacz hałasuje na jałowym, ale facet schodzi mocno z ceny, w myślach się decyduję ale chcę się jeszcze przejechać przed zakupem. Wracam po 10 minutach jazdy, w myślach już go kupiłem, zsiadam i momentalnie czuję ból w plecach, ochota na zakup przechodzi natychmiastowo. Staje na tym, że szukam Pegaza z pierwszej serii (wysokość siodła 88cm), niezależnie od jego legendarnego zapotrzebowania na paliwo i małego zbiornika paliwa. I tak koniec końców udaje się kupić taką z 1994r., sprowadzona z Niemiec, na liczniku 29800km, całkiem możliwe że tyle jest ponieważ sporo jej już rozebrałem i poza zaniedbaniami serwisowymi wszystko wydaje się kompletne i oryginalne. Jako, że to bliźniak F-ki zarejestrowałem się tutaj i już sporo tematów mnie interesujących przeczytałem. Obecnie jestem na etapie oczekiwania na części z bmw.store i jak już przyjdą będę miał zakończony serwis pozakupowy i gotowość do sezonu. A tymczasem wszystkim życzę Dobrego Nowego Roku i pozdrawiam

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czołem!

Wytapatalkowane z magicznego pudełka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witaj, niezłe wejście! :default_cafe2:Większość nowych forumowiczów jest bardziej oszczędna w słowach w przwitalni.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×