Skocz do zawartości
tibro

F650GS lub DAKAR

Recommended Posts



... - patrz początek zdania.

Którego?



Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
15 godzin temu, Jarek napisał:

.........Główne wady modelu:

- elektryka ( głównie kable w okolicy główki ramy )

- pompa wody

- sprzęgiełko rozrusznika ( bendix // wolne koło )

- elektryka - tu rozumiem, że różne cuda mogą się dziać zarówno z tym jak pracuje silnik, abs po każdą żarówkę czy kontrolkę.

- pompa wody - jak sprawdzić jej stan, pracę. Da się bez jej oględzin/wyciągnięcia? Jeśli będzie kapać to będzie widać przez dziurki (w którym miejscu się znajduje)?

- sprzęgiełko - sprawdzamy po tym jak kręci rozrusznik? Czy równo kręci sinikiem i tyle?

Możecie mi podać wysokość GS jak stoi na kołach do góry rączek/licznika - bo jeśli w ogóle kupię to będę musiał wrzucić do auta :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kupujesz 20-letni motocykl który zapewne wymaga jakiejś pracy - to że jest ładnie umyty i na zdjęciach nie ma wyraźnych śladów gruzowania znaczy tylko tyle że i tak będziesz miał wydatki . Mniejsze lub większe ale zawsze będą . Jak nie masz pojęcia o motocyklach to poproś w kogoś kto się zna . jest taka firma Oględziny Motocyklowe - Wiktor się zna , podjedzie z tobą oceni i powie czy kupic . Natomiast to wszystko kosztuje :default_dry:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na ścigacz.pl nie ma wysokości do manetek i góry licznika - bo po co miało by  być.

Może ktoś zmierzyć swojego F650GS-jak stoi na kołach? Będę wdzięczny.

Ostanie pytanie - patrząc na zdjęcia, nie sądzicie, że łańcuch jest za luźno naciągnięty, przez co wygląda, że napęd ma jeszcze dużo naciągu?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Za wszelką cenę znajd kogoś kto ci pomoże w oględzinach....

Wysokość do manetek nic ci nie da - kierownicę się ustawia pod osobiste preferencje przez np. obrót w uchwytach co zmienia wysokość do manetek. Nie mówiąc już o różnego rodzaju podwyższeniach.

Łańcuch w enduro ma być luźniej niż w typowych szosówkach - do 4,5 cm luzu - lepiej za luźno niż za ciasno...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiem, że można regulować w taki sposób. Ale chcą wsadzić moto do auta i lepiej wiedzieć czy wejdzie. Bez rozkręcania...

Dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szybę będziesz musiał odkręcić. Tam wszystko w zdecydowanej większości powinno byc na torxach 25 lub 27. Z głowy lecę więc mogę sie mylić. Inne śruby powinny dać do myślenia.
Pompa wody ma żywotność ok 50kkm. Jak masz zdolności manualne to sam to ogarniesz w razie W skoro ja też potrafiłem. A koszt nie jest wielki.
Sprawdź DOT opon bo te kilka cm2 może zadecydować o Twoim życiu. Jak jest starsza niż 5 lat mimo dobrego bieżnika wymieniaj. A to niestety kosztuje.



taptarapta

Kiedy ty się wybierasz do tych Pobiedzisk?


taptarapta

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To może wyjdź z inicjatywą i podaj Twoje wymiary w jaki chcesz to wpakować, albo jaki autem to chcesz wieźć. Twoje pytania jest tak nieoczywiste, że jak Ci odpisać? Potrzebujesz mniej więcej 1,4 wysokości i około 2,2 długości, ale mi zdarzyło się wieźć F650 w Oplu Vektrze sedanie - parę rzeczy musiałem odkręcić ( koła, zawieszenia ... ) i parę zabezpieczyć, ale się dało. Wiesz już wszystko? ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jarek, nie chciałem podawać wymiarów auta, bo co to Wam da? Będziecie oceniać czy się zmieści? A jak się nie zmieści to wtedy będę się denerwował na Was - no bez sensu. Wolę usłyszeć wymiary i sam ocenić czy wepchnę do Espace.

Ale ok. dziękuję oczywiście wszystkim za pomoc i odpowiedzi. Zbiorę z tego i innego mojego postu Wasze sugestię i spiszę rzeczy do oceny dla takich nowych jak ja, co by Was nie denerwować tymi samymi pytaniami.

Można zamknąć wątek, będę kontynuował drugi:

Dzisiaj oglądałem tego GS.

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
12 minut temu, tibro napisał:

Jarek, nie chciałem podawać wymiarów auta, bo co to Wam da? Będziecie oceniać czy się zmieści ...

 

A bierzesz pod uwagę, że któryś z licznych użytkowników forum ma taka samą furę i dobrze wie czy się zmieści czy nie? Ale w porządku ... nie chcesz wiedzieć to Twoja decyzja.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Prawdopodobieństwo, że ktoś ma F650GS na tym forum jest zdecydowanie większe, niż, że ktoś ma Espaca jak ja ( nie Grand i ten rocznik/model). Więc ta opcja była z założenia szybsza do uzyskania odpowiedzi. Ale już nie ciągnę tej sprawy. Byłem oceniłem.

Dziękuję za wszelkie konstruktywne wypowiedzi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
5 minut temu, tibro napisał:

Prawdopodobieństwo, że ktoś ma F650GS na tym forum jest zdecydowanie większe, niż, że ktoś ma ....

Co Ty wiesz o tym forum. Tutaj jest tylko jeden prawdziwy F650GS i to jeszcze wypimpowany  :default_laugh:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Weź pod uwagę, że prawie każdy miał tutaj gs'a... I każdy go jakoś przywiózł...

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×