Skocz do zawartości
tibro

F650 GS - czy ktoś doradzi, ewentualnie ogladnie, lub zna?

Recommended Posts

Wiem jak działa abs w autach i domyślam się, ze tak samo działa w motorze. Parę ABS naprawiałem, wymieniałem pierścienie, czujniki, sprawdzałem działanie czujników oscyloskopem, czy przeprogramowywałem sterowniki ABS w audi i jeszcze paru innych Vagach. Jakieś pojęcie mam.

Zapytałem - bo nie wiem czy  GS wychodziły z czujnikami prędkości/ABS na obu kołach czy może tylko na jednym.

A wątków nie przeczytałem wszystkich bo nie jestem w stanie tego zrobić w 2 dni - a chciałbym jak najwięcej się wypytać zanim pojadę po motor/model którego nie znam. Czy w tym coś złego?

Pytam ale jednocześnie szukam i czytam inne wątki. Dzięki  za wątek, już czytam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ok, mogę zrozumieć chyba wszystko, też się nie znam...

Ale... jak może być abs w jednym kole, a w drugim nie? ... (pomijając oczywiście awarię albo dzwona, pomijając współczesną (2-3 lata wstecz) technologię z możliwością odłączenia jednego z kół...

tym bardziej jak już się jest zaprawionym w boju w przeprogramowywaniu ... itd.

czy coś źle przeczytałem...?

 

P.s. Ogólnie nic w tym złego, że pytasz, ale dla nas to pytania trochę jak ciosy poniżej pasa, więc raczej czujemy się z lekka "urażeni".. mimo wszystko chcemy dobrze i przepraszamy

 

Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Reasumując - jeżeli motór nie ma pierścienia ABS w przednim kole a ma wyłącznik ABS na kierownicy , to albo koło przednie albo kierownica z osprzętem nie są z tegoż motóra . Pierścień z tyłu daje sygnał do prędkościomierza i jest w tym modelu zawsze - a że jest dwu funkcyjny gdy motór posiada rzeczony ABS to zupełnie inna historia :D.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja dodam ze jak ktoś pisze w ogłoszeniu (jest napisane) ABS tylko na tył to nie ma pojęcia co sprzedaje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach



To jest zbiornik do tylnego amortyzatora. 


W wersji dakar. "cywilne" GS go nie mialy i skok zawiasu był mniejszy

taptarapta

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
17 godzin temu, tibro napisał:

image.png.02df4ab5e2e7248d833f29aa6652d6b6.pngco to za element, który zaznaczyłem?

 

17 godzin temu, Pawel napisał:

To jest zbiornik do tylnego amortyzatora. 

Co Wy opowiadacie, ja całe życie myślałem, że to to samo.

587801874_381_small.jpg

Tu więcej bo i pojazd większy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Już nie będę się wypowiadał na temat ABS, bo trochę się nie zrozumieliśmy.

Ale dziękuję Wam, za rzeczowy udział w wątku.

Dzisiaj oglądałem tego GS i na żywo wygląda sprawa inaczej niż na zdjęciach:

1. silnik umyty po bokach. Wszędzie gdzie nie doszedł pędzel, wszystko brudne od błota + smar. Taki zatłuszczony, jakby się ogólnie pocił.

2. po przejechaniu 2km kilka kropli oleju, stworzyło strużkę. Pomiędzy osłoną pompy wody, a boczną obudową silnika z napisem BMW.

3. lagi spociły się bardzo.

4. krzywo skręcony licznik i obudowa lampy szybą - albo nie idzie spasować.

5. lewa owiewka (aku) ruchoma, zaczep wykrzywiony - nie trafili w otwór montażowy.

6. kanapa cała obszyta na nowa

7. tylne migacze (pomarańczowe plastiki)- sklejone na taśmę klejącą przeźroczystą, bo zatrzaski chyba nie trzymają. Prawy tylny - wygięty - bolec gumowy wygięty i nie trzyma go prosto.

8. Głowica - farba, czy co to jest na niej - więc trudno mi powiedzieć, czy jest to efekt przegrzania, czy może utleniona odlewu? Trochę odchodzi.

9. Podnóżki gumowe - idealne :)

10. Ciężko chodzi włącznik długich - od mrugania - nie wiem czy ten model tak ma?

11. Aku po 6 odpaleniach podczas całych oględzin nie dawał już zbytnio rady.

Pomijam resztę rzeczy, bo to tylko kwestia estetyki, a poza tym to 20sto letni motor (ryski, przytarcia plastików, rdza na śrubach itd.).

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

BedzieszMialWydatki

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czyli generalnie takiego egzemplarza nie należy kupować :-D szukać, zbierać, czekać...

Wytapatalkowane z magicznego pudełka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no odpuściłem go sobie, bo skoro tak zaniedbany silnik za zewnątrz to wewnątrz może też nie było ok.

1. Często w ogłoszeniach są informacje, że lagi uszczelnione - czy to częsta naprawa? Czy wymienia się tylko simeringi + olej, czy przy takim przebiegu są one tak zużyte, że wymiana uszczelnień już niekoniecznie pomoże?

2. Jak sądzicie, aby powyższe usterki usunąć w warsztacie (solidnie) to o jakiej kwocie mówimy? Pytam o szacunki

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wygląda to tak... Jak kupuje coś dla siebie, to biorę coś co się dobrze prezentuje... Czasami patenciarze tak dobrze coś ukryjo, że nawet bystre oko nie zauważy, ale jak na pierwszy rzut oka widać, że coś jest nie tak, to po co się w to pchać? Owszem, gdybym dysponował czasem, to wiele rzeczy można samemu naprawić (na pewno jest to też frajda), ale jak mam liczyć na mechaników, którzy są wiecznie zajęci i nieprzewidywalni (gdyż zwykle znajdo coś jeszcze :)), to wolę sobie darować zakup czegoś co nie wygląda.

Poczekaj, śledź ogłoszenia, może akurat... I każda cena jest do negocjacji...

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1. To się zużywa jak hamulce... uszczelniacze + olej i czasami zgarniacze i tyle. Ale jeżeli lagi są poobijane kamieniami lub ogniska rdzy to na długo nie pomogą i nowe uszczelniacze... No i jeżeli wymieniał je kowal młotkiem i śrubokrętem to mógł tez narobić rys i tez na długo nie starcza.

2. Ja tego nie widziałem ale pewnie 1000zl spokojnie wyjdzie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

chciałbym zapytać, jak wyglądają Wasze boki silnika. Bo kolejny z ogłoszenia, przebieg 60 tyś, a farba cała w purchawkach. Czy to taki standard z tymi pokrywami?

 

silnik.jpg

Edytowane przez tibro

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak na 15 lat to tragedii nie ma 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mój ekstrup z 2001:

L_xaEkZP99ORS3j4PJaePqOGhQc7jzNS7QVYFAgz

Ja to się nie znam, ale jeśli część nie była malowana albo jeżdżona w soli, ani nie polana została kwasem z akumulatora, to nie powinno się nic dziać. CHYBA.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 godzinę temu, tibro napisał:

chciałbym zapytać, jak wyglądają Wasze boki silnika. Bo kolejny z ogłoszenia, przebieg 60 tyś, a farba cała w purchawkach. Czy to taki standard z tymi pokrywami?

 

silnik.jpg

Wrzuć zdjęcie bo na tej miniaturce prawie nic nie widać.

Najlepiej kilka z różnych kątów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 minuty temu, tibro napisał:

to jest z ogłoszenia, więc większego nie posiadam.

1280x960.jpg

nnnnn.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pisałeś, że budżet do ok. 8k. Ten na ogłoszeniu stoi, po zaokrągleniu w dół, w granicach 10500... Plus koszty przywiezienia, tłumaczeń, rejestracji, robi się spokojnie 11+...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to jeżeli 8 tys to zawsze będzie trzeba coś zrobić, zwykle za 2 a i taki za 10 nie jest gwarantem braku wydatków.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ten z podlinkowanego ogłoszenia ma zrobione "wszystko" poza pompą wody i bendiksem, czyli na te dwie rzeczy trzeba mieć zapas, dla spokoju ducha. No i rocznika opon nie znamy.

Czyli wychodzi 150% zakładanej ceny :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Godzinę temu, xel napisał:

Pisałeś, że budżet do ok. 8k.....

póki co nic się nie zmieniło. Ogłoszenie to wrzuciłem by pokazać o co chodzi z tym efektem na silniku. I tego dotyczy pytanie.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na tym forum mało kto ma f650gs, więc możesz nie otrzymać dużo zdjęć.

ale np ten nie ma:

https://www.olx.pl/oferta/motocykl-bmw-f650gs-dakar-lift-CID5-IDDKJvi.html#1b122a5da6

I ten też nie:

https://www.olx.pl/oferta/bmw-f650gs-CID5-IDC9dTx.html#1b122a5da6

Ani ten:

https://www.olx.pl/oferta/bmw-f-650-gs-z-abs-lift-2004-rok-twin-spark-kufer-xl-dl-ladna-raty-CID5-IDChTzz.html#e43b2491e2;promoted

Co, po dodaniu mojego dakara daje z czterech modeli statystykę 100%, że farba się nie łuszczy :default_laugh:

 

Edytowane przez xel

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na wszystkich moich rotaxach nie było (i nie ma)w tym miejscu żadnych purchawek

taptarapta

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

F650GS rocznik 2004 , oblany deko kwasem z akumulatora ale po małym przebiegu około 26500 kilometrów - jak nowy pomimo wieku. Uważni znawcy dojrzą osłonę łańcucha nie z tego motocykla , oryginał kwas wyżarł :D - jak widać z paskowego napędu też pasuje :D

gJRcA8dJ1L2KPCDvqas1X9-yNJ0M-Ff3ExrUx9BB

Szary lakier w BMW ma tendencję do purchli , zwłaszcza gry moto jest używane całorocznie  i są duże różnice temperatur . Wystarczy porównać czarne i szare silniki r1200gs  z podobnych roczników i z porównywalnym przebiegiem . Czarne ładne po stówce szare z purchelkami albo już obłażące . 

Edytowane przez mario2007

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×