Skocz do zawartości
ZiąFą

[BHJ] jak usunąć "łaminogę"?

Recommended Posts

Się ponaubierają sidi sridy, dainesy pierdesy, a jak ktoś umie jeździć to mu i skuterek wystarczy i gajerek :default_icon_beer1:

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 4.03.2020 o 15:41, Dave napisał:

Proszę:

january-2012-003-640x480-jpg.309900

january-2012-014-640x480-jpg.309902

january-2012-012-640x480-jpg.309903

 

Tak wyglądało by lepiej

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Teraz, raby napisał:

Tak wyglądało by lepiej

No ale trzeba by mieć coś więcej niż brzeszczot :)

  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
6 minut temu, raby napisał:

Tak wyglądało by lepiej

Ale pewnie ten człowiek nie wiedział, że się nie da ... ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

;) Pierwsze primo.. na zdjęciach jest lewa strona i tam rurki przy ramie są jakby bardziej równoległe..
Tak, tam da się (tylko ta strona nie jest problemem, tam jest stopka boczna, tłumik i osłona tłumika.. nic z tej strony nie przeszkadza, ludzie to demontują tylko dla mniejszej wagi).
Poproszę o ten sam przykład prawej strony - wtedy ulegnę! I jeszcze postawię :default_icon_beer:

:default_cool: Drugie primo - ucięte jest bardzo wysoko (właśnie dlatego, żeby dało się to w ogóle założyć) i po założeniu seta trzyma na bardzo krótkim odcinku - 2cm??
Jak dla mnie - niepewnie. Stanąłbyś na takim secie??

Co do wyglądu.. uwalone równiutko i wyszlifowane ;) Kwestia gustu.
W moim przypadku na rurkach łącznikowych wypale laserem u szwagra napis TOURATECH!
Markowe wyposażenie dodatkowy tylko poniesie cenę motocykla :default_icon_twisted:

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
34 minuty temu, Jarek napisał:

Ale pewnie ten człowiek nie wiedział, że się nie da ... ;)

Moze wiedział ale obszedł problem długim otworem i można przesuwać sworzeń w środku

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Teraz, raby napisał:

Moze wiedział ale obszedł problem długim otworem i można przesuwać sworzeń w środku

Tak jest. Co dodatkowo osłabia konstrukcję.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie przesadzaj, na stojaka nikt na tym w terenie nie lata a przy wsiadaniu spokojnie wytrzyma, tam cala masa nie opiera sie tylko na srubach ale tez na ściankach bocznych rurek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czasem (baaardzo rzadko) jadę z młodym lub żonką.
Stają na set i wsiadają... (tak czasem z prawej - nie wiem czemu) i wtedy tam jest jednorazowo kilkadziesiąt kg nacisku (a żona ma tendencję zwyżkowe, jak ja zresztą.. kuwa dobrze że tego nie czyta.. brrr...)

P.S. Pytanie retoryczne. Czy ten owalny otwór dobrze wygląda? Niestety taka ingerencja niczego ładnego nie przyniesie :)

P.S. 2. To powyżej to są tylko moje uwagi po robocie ;) nikogo nie namawiam!

Edytowane przez ZiąFą
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak to mówią mądry Polak po szkodzie;) ja bym poszedł w stronę rozwiązań konkurencji, uciął bym przy samej ramie, i dospawał do płaskowniki i kręcił bezpośrednio do ramy ... coś jakoś tak ... 2cf65772e9739324bf8c282f6139a41e.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

 

2 minuty temu, TataKazika napisał:

Jak to mówią mądry Polak po szkodzie;) ja bym poszedł w stronę rozwiązań konkurencji, uciął bym przy samej ramie, i dostawał t do płaskowniki i kręcił bezpośrednio do ramy ...

A tam po szkodzie... Szkoda by była jakbym sobie nogę ukręcił, czego chciałem uniknąć (wiem.. tylko minimalizuję ryzyko).

Tak pół żartem, pół serio - nie chciałem naruszać konstrukcji ramy ;) 
A na poważnie - myślałem o tym, ale wiercenie dziur w tej części ramy też mnie nie przekonuje.. |
To jednak są konstrukcyjne sprawy.. a ten set to była zwykła, niepotrzebna narośl.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
6 minut temu, TataKazika napisał:

dospawał do płaskowniki i kręcił bezpośrednio do ramy

...i zamiast przewiercać na zewnątrz całość by przewlec śruby można by przynitować nitotulejki, no ale zaraz posypią się komentarze, że osłabia się ramę ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To zdjęcie co wkleiłem nie do końca to co chciałem pokazać, gdzieś to kiedyś widzem nie wie czy Afryka czy Ktm, któryś mam tak fabrycznie zrobione ze się to demontuje. Ta rama tylna to tylko pomocnicza jest i raczej przewymiarowana, a okrągłe otwory nie są podatne na pękanie ... czasem się je nawet celowo stosuje do obniżenia wagi ... no ale to tylko teorie. Chyba bym nie chciał gdzieś w środku niczego zostać bez kufra tylnego


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×