Skocz do zawartości
DYROTON

SUZUKI V-STROM 650 XT 2019 Czy ma to sens?

Recommended Posts

Witajcie 

Od jakiegoś czasu jestem bez motka i zastanawiam się nad czymś co kupie na firmę i pomieszam w kosztach. Stąd pasuje Fa VAT i może jakiś leasing ale bez szaleństw. Limit 35 tyś brutto. Najlepiej nowy i enduro. Niestety BMW GS w tych pieniądzach nie znajdę w roczniku pow 2017-2018 nie mówiąc już o nowym. Więc zastanawiam się nad Suzuki V-STROM 650 XT 2019. Czy ma to sens? Czy silnik w porównaniu z silnikiem BWM F650 GS nie będzie rozczarowaniem niby moc ta sama ale chyba cylindrów mniej.  Może macie jakieś swoje przemyślenia, czytacie, jeździcie.... Otwieram temat, podpowiedzcie coś. 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może @Centrino coś podpowie bo siedzi w DL'ach . 

Patrzyłeś na T7? Cena tez ciekawa. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No widzisz nie patrzyłem zaraz kuknę u mnie jednak problem jest ze wzrostem moim :) i wysokością kanapy. Stąd ograniczenia. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

T7 wysoka 880 mm do 830 dla Suzi koła ma 21/19 a suzi 19/17 tak jak GS. 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To nie jest głupia propozycja - zawsze jest tak że jak nie ma co kupić to się kupuje DL-a :default_dry: , pomimo tych wszystkich forumowych uszczypliwości . 

  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
15 minut temu, mario2007 napisał:

To nie jest głupia propozycja - zawsze jest tak że jak nie ma co kupić to się kupuje DL-a :default_dry: , pomimo tych wszystkich forumowych uszczypliwości . 

DL to motek jak motek ... Uszczypliwości biorą się wyłącznie z nachalności i jednostronnego widzenia przez zakręconych na ich punkcie ... a może na punkcie tego co akurat mają ... ;)

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cylindrów to raczej ma tyle samo co GS, chyba że wyobrażasz sobie silnik widlasty z jednym cylindrem? :default_laugh:

A przy kupnie nowej T7 nie można zamówić obniżonej?

A jakieś hondy typu NC700/CB500X? Nie jest to stosunkowo drogie, a ludzie sobie mocno chwalą.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No NC700X cena taka jak V-STROM tylko kucy mniej 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jest jeszcze Benelli, i ponoć wkrótce ma wyjść wersja 800 cm3. Ci co mają to chwalą ale ja tam nie wiem, z pewnością wygląda najlepiej z zaproponowanych tu motocykli.

https://www.motocykle-krakow.pl/benelli/motocykl-benelli-trk-502-x/

EDIT: Oczywiście oprócz T7!!!!!!!!!

Edytowane przez Vengosh10
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja to nie umiem jeździć, ale na winklach w okolicach Krynicy nie mogłem dogonić gościa na CB500X, więc pewnie dlatego.

 

  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 minutę temu, xel napisał:

Ja to nie umiem jeździć, ale na winklach w okolicach Krynicy nie mogłem dogonić gościa na CB500X, więc pewnie dlatego.

 

Zgadzam się z Tobą :default_laugh:

  • Like 2
  • Haha 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
28 minut temu, DYROTON napisał:

No NC700X cena taka jak V-STROM tylko kucy mniej 

Nc700 to pół silnika od Honda Jazz, obrotomierz kończy się dość wcześnie

https://www.motocykl-online.pl/testy/Uzywana-Honda-NC-700-Poczciwa-do-bolu,8489,1

3 minuty temu, xel napisał:

Ja to nie umiem jeździć, ale na winklach w okolicach Krynicy nie mogłem dogonić gościa na CB500X, więc pewnie dlatego.

 

Może jechałaś za złodziejem który wziął Cię za policjanta :default_laugh:

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 godziny temu, DYROTON napisał:

Witajcie 

Od jakiegoś czasu jestem bez motka i zastanawiam się nad czymś co kupie na firmę i pomieszam w kosztach. Stąd pasuje Fa VAT i może jakiś leasing ale bez szaleństw. Limit 35 tyś brutto. Najlepiej nowy i enduro. Niestety BMW GS w tych pieniądzach nie znajdę w roczniku pow 2017-2018 nie mówiąc już o nowym. Więc zastanawiam się nad Suzuki V-STROM 650 XT 2019. Czy ma to sens? Czy silnik w porównaniu z silnikiem BWM F650 GS nie będzie rozczarowaniem niby moc ta sama ale chyba cylindrów mniej.  Może macie jakieś swoje przemyślenia, czytacie, jeździcie.... Otwieram temat, podpowiedzcie coś. 

 

Śmiało bym brał, fajna maszynka.

54 minuty temu, xel napisał:

Ja to nie umiem jeździć, ale na winklach w okolicach Krynicy nie mogłem dogonić gościa na CB500X, więc pewnie dlatego.

A Ty @xel czas najwyższy byś wreszcie się nauczył. Ile można gadać "ja to nie umiem jeździć"? Tu proszę masz całą instrukcję jak i co 

b9ea1a0f6c8423c47a51129430ca1832.jpg

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
9 minut temu, KaeS napisał:

Śmiało bym brał, fajna maszynka.

A Ty @xel czas najwyższy byś wreszcie się nauczył. Ile można gadać "ja to nie umiem jeździć"? Tu proszę masz całą instrukcję jak i co 

b9ea1a0f6c8423c47a51129430ca1832.jpg

Łagodny łuk (30 stopni i promieniu 90m) i max 122km/h?
Źle policzone.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

T7 bym nie wykluczał ze względu na wysokość - ma wąską kanapę więc wychodzi, że jest niższy niż wyższy ;-)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
16 minut temu, Dave napisał:

Łagodny łuk (30 stopni i promieniu 90m) i max 122km/h?
Źle policzone.

Czyli jak? 30° to chyba dość spore nachylenie drogi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

NC700X miałem po F650CS - miałem do momentu wyprzedzania jakiejś puszki i stwierdzenia że to nie jedzie i jest niebezpieczne . To nie przyspiesza od 120 - sprzedałem i kupiłem DL-a 2012 który został zamieniony na Tigera 800 i wtedy już było ok . Tylko nowy tiger jest poza zasięgiem ...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
13 minut temu, mario2007 napisał:

Tylko nowy tiger jest poza zasięgiem ...

Moze Wifi włącz ;)

  • Like 4
  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak nie ma więcej środków DL jest ok . to fajnie jeździ i jest wygodne . Dużogratów jest z drugiej ręki , nie trzeba majątku na dodatki wydawać . 

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 godzinę temu, KaeS napisał:

Tu proszę masz całą instrukcję jak i co 

Odpada, nie mam czerwonego motoru.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kup DLa bo nigdy nie będziesz wiedział jak to jest mieć DLa. Ja jeździłem 4 lata i złego słowa nie powiem.
Polecam.

Ride, eat, sleep, repeat!

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A dlaczego nie?
3 tygodnie temu pomagałem wykopać jedną z plaży w Dźwirzynie. Może jak by tam pokopać to będzie ich więcej?

taptarapta

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
7 minut temu, Marcin N napisał:

A dlaczego nie?
3 tygodnie temu pomagałem wykopać jedną z plaży w Dźwirzynie. Może jak by tam pokopać to będzie ich więcej?

Ale to chyba od pasera?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×