Skocz do zawartości
michal

Wyzerowanie licznika, zarowno przebiegu dziennego jak i ogolnego.

Recommended Posts

Witam,

Od 4 lat jeżdze  moto po 2 tys km rocznie tylko, ze wzgeldu na szkołę. W zime dakar stoi w garażu u mamy.

Wczoraj naładowałem mój 8 letni akumulator yuasa i odpaliłem dakara po 8 miechach statnia w garażu i było ok.

Ale dziś rano byłem sie karnąć, zrobiłem 10km. Na wyświetlaczu dakara pojawiły sie kreski w miejscu przebiegu ogolnego, a miałem 40 tys km, dakar 2006 rok.

I teraz sie troche martwie, nie chodzi że go sprzedam bo..nigdy!!!i jak kupaujacy sie spyta jaki przebieg ja powiem 40tys  km, a jest zero hehe, ale moge miec problem jak mnie pały złapia..powiedzą że cofam licznik i 5000pln kary.

Po przejechaniu tych 10km, znowu wyłaczyłem sprzeta i...znowu przy nastepnym uruchomieniu wykasował sie przebieg ogolny i dzienny.

pozdr Michal, Gdansk

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Witam,
Od 4 lat jeżdze  moto po 2 tys km rocznie tylko, ze wzgeldu na szkołę. W zime dakar stoi w garażu u mamy.
Wczoraj naładowałem mój 8 letni akumulator yuasa i odpaliłem dakara po 8 miechach statnia w garażu i było ok.
Ale dziś rano byłem sie karnąć, zrobiłem 10km. Na wyświetlaczu dakara pojawiły sie kreski w miejscu przebiegu ogolnego, a miałem 40 tys km, dakar 2006 rok.
I teraz sie troche martwie, nie chodzi że go sprzedam bo..nigdy!!!i jak kupaujacy sie spyta jaki przebieg ja powiem 40tys  km, a jest zero hehe, ale moge miec problem jak mnie pały złapia..powiedzą że cofam licznik i 5000pln kary.
Po przejechaniu tych 10km, znowu wyłaczyłem sprzeta i...znowu przy nastepnym uruchomieniu wykasował sie przebieg ogolny i dzienny.
pozdr Michal, Gdansk
Myślę że przebieg sie nie wykasowal, sprawdź przewody przy główce ramy.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ok, dziękuje za odpowiedz, no w szoku trochę byłem. Sprawdzę i dam znac czy podziałało..Paweł powiedz jeszcze czy może to być również problem z bezpiecznikami?

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
5 minut temu, michal napisał:

Paweł powiedz jeszcze czy może to być również problem z bezpiecznikami?

 

Paweł mi mówił, że może. Mówił też, że problem z bezpiecznikami to najczęściej skutek a nie przyczyna, ale dlaczego tak mówił to nie wiem.

  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
51 minut temu, Jarek napisał:

Paweł mi mówił, że może. Mówił też, że problem z bezpiecznikami to najczęściej skutek a nie przyczyna, ale dlaczego tak mówił to nie wiem.

Bo Paweł, to ogólnie taki pomocny jest. Nie to co Ty :D

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A może tak jak w Polonezie...zepsuty 1dnego dnia, a za 3 dni nówka sztuka. Odczekam, 3 zdrowaśki i może znowu będzie ok. Dziekuję za radę. Wesołych Świąt w zdrowiu.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
A może tak jak w Polonezie...zepsuty 1dnego dnia, a za 3 dni nówka sztuka. Odczekam, 3 zdrowaśki i może znowu będzie ok. Dziekuję za radę. Wesołych Świąt w zdrowiu.
Jarek mi mówił że to nic nie da.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żadnych zmian. A może to jest tak, że już akumulator słaby i dzieją się rózne rzeczy? Miałem tak raz, że obroty skakały jak szalone w dakarze, co sie okazało..poluzowany przewód do akumulatora... Z tymi przewodami w główce ramy, to bardziej tymi się zainteresować co wchodzą do licznika..no zaden ze mnie elektryk

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zacznij od akumulatora, jeśli okaże się sprawny w 100% to szukaj uszkodzeń wiązki przy główce ramy. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
53 minuty temu, szymon77 napisał:

mam to samo. Może rozwiązałeś problem i napiszesz co było przyczyną.

Gdybyś się najpierw przywitał w stosownym miejscu, to może, może... A tak to... Cóż.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Godzinę temu, Seb napisał:

Gdybyś się najpierw przywitał w stosownym miejscu, to może, może... A tak to... Cóż.

Oho, jest  strażnik teksasu :D

  • Like 1
  • Haha 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Teraz, Pawel napisał:

Oho, jest  strażnik teksasu :D

Pierwszy raz to robię, ale doceniam że zauważyłeś :D

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 minuty temu, Seb napisał:

Pierwszy raz to robię, ale doceniam że zauważyłeś :D

Tak to mogłeś mówić w liceum :default_laugh:

  • Haha 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

m.php?src=4b4531609cfe3fb4cf1e4f0cd3e30a

  • Like 2
  • Haha 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×