Skocz do zawartości
Pawel

Tlumik REMUS - dziura

Recommended Posts

Mojemu znajomemu wypaliła sie dziura w tłumiku REMUS, przebieg 25 tys, trzy lata, Tlumik dedykowany do CRF1000. Ktos z Was może przerabiel temat naprawy czegos takiego? 20200419_185954.jpg20200419_185948.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Prawdopodobnie przepaliło się metalowe wnętrze i strumień spalin poszedł bokiem. Nie wiem czy naprawa jest opłacalna - nowego poszycia z włókna węglowego raczej nikt nie będzie robił. Sztukowanie wydaje się słabym pomysłem, ale można by uzupełnić np. nierdzewką - to raz, a dwa to wredna robota z włóknem szklanym bo trzeba by z pewnością wybebeszyć środek, przeglądnąć co w środku "piszczy" .... Tak więc coś tam zrobić się da, ale czy warto? Jak coś to wiesz gdzie mnie znaleźć - pomóc może nie pomogę, ale pogadać lubię ... :D

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Prawdopodobnie przepaliło się metalowe wnętrze i strumień spalin poszedł bokiem. Nie wiem czy naprawa jest opłacalna - nowego poszycia z włókna węglowego raczej nikt nie będzie robił. Sztukowanie wydaje się słabym pomysłem, ale można by uzupełnić np. nierdzewką - to raz, a dwa to wredna robota z włóknem szklanym bo trzeba by z pewnością wybebeszyć środek, przeglądnąć co w środku "piszczy" .... Tak więc coś tam zrobić się da, ale czy warto? Jak coś to wiesz gdzie mnie znaleźć - pomóc może nie pomogę, ale pogadać lubię ...

Latanie odpada, zastanawiam się raczej nad wymianą płaszcza na np nierdzewną blachę. Konstrukcja na nity wiec z rozebraniem nie powinno być klopotu. Bardziej zastanawiające jest jak do tego doszło. Tlumik ma jeden Db-killer na wylocie, przelot jest.

 

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Być może w którymś miejscu wata szklana była niejednorodnie ułożona. Było rzadziej i się porobiło ... Z wymianą poszycia na nowe metalowe jest mniejszy problem.

W takich przypadkach korzystam z https://ulter.com.pl/

Co do jakości i profesjonalizmu nie mam zastrzeżeń, co do kosztów ... myślę, że 300 - 400 ( netto ), ale to takie moje ...... Robię u nich wszystkie wydechowe sprawy - te tanie i te drogie ... ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Prawdopodobnie w którymś miejscu wata szklana była niejednorodnie ułożona. Było rzadziej i się porobiło ... Z wymianą poszycia na nowe metalowe jest mniejszy problem.
W takich przypadkach korzystam z https://ulter.com.pl/
Co do jakości i profesjonalizmu nie mam zastrzeżeń, co do kosztów ... myślę, że 300 - 400 ( netto ), ale to takie moje ...... Robię u nich wszystkie wydechowe sprawy - te tanie i te drogie ...
Co radzisz, wysłać caly i zlecić naprawę czy rozbebeszyc i walczyć samemu?

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Niech się kolega skontaktuje z Edkiem, Edhaust'em. Widziałem że potrafi cuda z tłumikami robić.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Radzę Ci użyć telefonu - potem oddam Ci te 30 groszy ... :D

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dobry pomysł wymienić poszycie na blachę z niedzewki :) nawet taką posiadam nity łatwe do rozebrania zrobiłbym nawet okienko na napis REMUS ;) 
Inna sprawa że i tak trzeba zajrzeć głębiej bo problem wróci

A może dlatego się przepalił :D 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To nie jest pierwszy przypadek przepalenia karbonowego tłumika , kiedyś taka dziura wypaliła się znajomemu w akrapie założonym w serwisie do R1200RS , moto miało 12000 przejechane . To są wady fabryczne - ładnie wygląda a w środku ktoś się nie przyłożył w fabryce . Samodzielnej zabawy nie proponuję , sam kiedyś chciałem naprawić letko pogniecionego akrapa w f800st i odpuściłem - żaden ze znajomych tłumikarzy się też nie podjął . Wysłać do ultera to jest jakiś pomysł , zmienią płaszcz na aluminiowy i będzie fajnie . 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bo to jest gówniany Akrap
Ja swój musiałem reanimować bo fabrycznie oszczędzają na wygłuszeniu, dlatego się to kurestwo przepala.
Zmienić na LeoVince i po kłopocie
Tak wygląda Remus po niecałych 10 tyś. km w środku ... Remus za 5 koła! to jest jakaś kpina noe wydech!
U mnie na szczęście w porę zdiagnozowałem awarię 5f5288401c67258268858843f4a61888.jpg

Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka

  • Confused 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
4 minuty temu, dakarowy napisał:

Bo to jest gówniany Akrap emoji6.png
Ja swój musiałem reanimować bo fabrycznie oszczędzają na wygłuszeniu, dlatego się to kurestwo przepala.
Zmienić na LeoVince i po kłopocie emoji6.png
Tak wygląda Remus po niecałych 10 tyś. km w środku ... Remus za 5 koła! emoji6.png to jest jakaś kpina noe wydech!
U mnie na szczęście w porę zdiagnozowałem awarię emoji6.png5f5288401c67258268858843f4a61888.jpg

Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka
 

To z 701? 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
To z 701? 
Jo, 1/3 waty, szczęście że korpus mam tytanowy, a tylko końcówka karbonowa, bo miałbym dokładnie to samo

Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I to jest własnie powód dla którego zamiast "brandowego" komina za 3000 wybrałem rzemiosło Edhaust'a za 300 zł...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mam Wingsa za połowę ceny i w instrukcji ostrzegają, że wełna w środku ma ograniczony czas używania, który jest zależny od wielu czynników . Należy obserwować czy pojawiają się przegrzania, jeżeli tak to mają w sprzedaży zestaw naprawczy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Teraz, Jarek napisał:

Paweł ... proszę Cię.

No dobra, już ok, oookk :default_icon_beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 godziny temu, dakarowy napisał:

Bo to jest gówniany Akrap emoji6.png
Ja swój musiałem reanimować bo fabrycznie oszczędzają na wygłuszeniu, dlatego się to kurestwo przepala.
Zmienić na LeoVince i po kłopocie emoji6.png
Tak wygląda Remus po niecałych 10 tyś. km w środku ... Remus za 5 koła! emoji6.png to jest jakaś kpina noe wydech!
U mnie na szczęście w porę zdiagnozowałem awarię emoji6.png5f5288401c67258268858843f4a61888.jpg

Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka
 

Pamiętajcie, aby do montażu używać nitów zamkniętych:

image.pngimage.png

49 minut temu, Pawel napisał:

No dobra, już ok, oookk :default_icon_beer:

Czyli się zgadzasz ... ;)

http://wizex.eu/zestaw-wizex.html

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie robiłem tego sam, kolega naprawia takie rzeczy, więc zdałem się na fachowca.
Porównując tego Akrapa z LeoVince to niestety jest przepaść w wykonaniu. Samo to, że w 8setce na LeoVince mam najechane ponad 50 tyś. km i kompletnie nic się nie dzieje.@artex Wings jest strasznie głośny na wolnych obrotach w porównaniu do tego Akrapa, mam porównanie, bo kolega w Husce go ma, podejrzewam że i tam tej waty za dużo nie ma. Po uzupełnieniu braków w moim Akrapie tłumik brzmi zdecydowanie lepiej, ale co się dziwić jak 2/3 jej ilości brakowało @martab99 ... sorry ale jak widzę wpis o Edziu... to kurde ...przypomina mi się ZAWSZE najczarniejsze jego wykonanie, o którym było nie raz tu na forum
No ale podobno już się nauczył..

Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@dakarowy fakt, nawet bez dbkillera WINGS jest podobnie głośny na wolnych, rozejrzę się za jakimś magikiem w okolicy, może sobie go dopcham dobrą watą.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
4 minuty temu, artex napisał:

... fakt, nawet bez dbkillera ...

Mnie się zawsze wydawało, że bez DBkillera bywa głośniej. Muszę zweryfikować swoje wydawajstwo ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
6 godzin temu, Jarek napisał:

Mnie się zawsze wydawało, że bez DBkillera bywa głośniej. Muszę zweryfikować swoje wydawajstwo ;)

Kto bogatemu zabroni... Niech se wyda ile se życzy... :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
16 godzin temu, dakarowy napisał:

emoji6.png@martab99 ... sorry ale jak widzę wpis o Edziu... to kurde ...przypomina mi się ZAWSZE najczarniejsze jego wykonanie, o którym było nie raz tu na forum emoji2357.pngemoji28.png
No ale podobno już się nauczył.. emoji6.png

Powiem szczerze że nie widziałem nic na ten temat na Forum. Pewnie dlatego się zdecydowałem i od 3 lat jestem mega zadowolony, szczególnie ze stosunku cena/jakość. Tak jak piszesz, może co miał skasztanić to już skasztanił i teraz już idzie bez problemów ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja jakoś w zeszłym roku jak szukałem ruły, to gdzieś się natknąłem na opinie, że Edzio robił nieładnie, ale chyba głównie ze strony wizualnej, i były to dodatkowo stare opinie.

Na szczęście napatoczył się taki jeden z Leo i temat się rozwiązał ;) 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×