Skocz do zawartości
piterGD

programowanie komputera F650GS TWIN

Recommended Posts

Szanowni Koledzy, czy ktoś bawił się w programowanie komputera pokładowego ?

posiadam odpowiedni sprzęt (potrafi obsłużyć długie polecenia) - kasowanie serwisówek to małe miki ;-)

sprawa bardziej skomplikowana - mam pół-komputer (wersja okrojona, z połową wyświetlacza zasłoniętą), a żem ciekawski to rozłożyłem toto i okazało się że jestem w stanie przeprogramować kompa tak żeby wyświetlał aktualny bieg, ale nic więcej - żadnej temperatury, poziomu paliwa, temp. chłodziwa, itp. - czy to kwestia braku? czujników (jak to sprawdzić, gdzie są, skąd je wziąć) czy może jednak 'biedniejszy' komputerek musi pozostać biedniejszy (aktualnie pomijam kwestę że pół wyświetlacza jest zasłonięte)

ktoś może się bawił w takie przeprogramowania ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wszystkie czujniki oprócz temperatury zewnętrznej są, musisz tylko powłączać po kolei wszystkie segmenty wyświetlacza. Nie wiem jaki masz sprzęt, ja mam motoscana i tam musisz każdy segment włączać i zatwierdzać oddzielnie. Zaznaczanie kilku funkcji do zatwierdzenia naraz nie działa

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

hehehe, u mnie chyba odwrotnie - cos co wyglada jak czujnik temperatury jest, za to reszta chyba nie - dostalem komunikat 'fuel strip not present' czy jakos tak

widze ze LCD ma opcje, ale za diabla nie moge tego zakodowac, fuel ok, jest komunikat ale zwykla temperatura ?

mam motosacan z opcja kodowania i UniScanCar ...

jest gdzies opis co dokaldnie robia poszczegolne opcje w motoscan ? czasami jest opcja 'value02' i 'value03' tylko 

IMG_0809.JPG

IMG_0810.JPG

IMG_0813.JPG

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fuel strip to inny rodzaj pomiaru poziomu paliwa (występujący w kilku rocznikach boxera), więc normalne że opcja niedostępna. Klikaj, jak Artur pisze. Wszystko w Moto masz.

Wysłane z mojego...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
12 godzin temu, piterGD napisał:

IMG_0809.JPG

Kolega to musi latać tym sprzętem... Od regularnego zamykania licznika aż się tarcza wytarła :default_icon_mrgreen::default_icon_beer:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 godziny temu, martab99 napisał:

Kolega to musi latać tym sprzętem... Od regularnego zamykania licznika aż się tarcza wytarła :default_icon_mrgreen::default_icon_beer:

oj sie lata, lata ;-) szczególnie jak z kuframi na autostradzie z max dozwoloną prędkością zaczyna wężykować ...

a tak serio, to niestety efekty po poprzednim właścicielu, i porysowane szybki, chciałem nową obudowę, ale ceny oryginału są zabójcze, a aliexpress chamsko-plastikowo-szpetny

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
11 godzin temu, xel napisał:

Offtop: @ZiąFą, tak się rozbiera komputer, a nie wyrzyna na żywca :D 

Jak plastik ściągnę to też mam taki ładny i czysty wyświetlacz ;)

2 minuty temu, piterGD napisał:

oj sie lata, lata ;-) szczególnie jak z kuframi na autostradzie z max dozwoloną prędkością zaczyna wężykować ...

a tak serio, to niestety efekty po poprzednim właścicielu, i porysowane szybki, chciałem nową obudowę, ale ceny oryginału są zabójcze, a aliexpress chamsko-plastikowo-szpetny

też mam trochę porysowaną szybkę ;/

  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no i niestety porażka ... żeby było łatwiej ;-) to zająłem się temperaturą - pomimo obecności czujnika, włączenia go z ZFE, ustawienia stopni Celsjusza w KOMBI na wyświetlaczu nadal nic - nawet kresek czy znaczka st. C ...

macie jakieś pomysły czemu ? (by default, mój LCD'ek jest zasłonięty w dolnej części gdzie np. jest wyświetlany aktualny bieg) 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie robiłem tego więc głowy nie daje ale trzeba pewnie aktywować tez obecność czujnika w liczniku, samo zfe to za mało

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Właśnie w liczniku się włącza funkcje - to na pewno, bo tam wszystko Markowi włączałem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 25.04.2020 o 09:48, arthurr napisał:

Właśnie w liczniku się włącza funkcje - to na pewno, bo tam wszystko Markowi włączałem.

a możesz coś bliżej ? jak to się włącza ? motoscan'em już chyba nie, przetrzepałem wszystkie opcje ...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Robiłem to Markowi @ZiąFą motoscanem właśnie, tyle że że 2 lata temu, więc bliżej nie pomogę musiałbym to mieć przed oczami a nie mam w tej chwili takiej możliwości. Pozdrowienia z Danii :D

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
6 godzin temu, arthurr napisał:

Robiłem to Markowi @ZiąFą motoscanem właśnie, tyle że że 2 lata temu, więc bliżej nie pomogę musiałbym to mieć przed oczami a nie mam w tej chwili takiej możliwości. Pozdrowienia z Danii :D

Mam odłączone czujniki ciśnienia? ;) To dlatego mogę jeździć bez oleju!

Żartuję.. oleju mi nie zżera.. nie potrzebuje czujnika.. ale zaraz zaraz.. jakiego ciśnienia mi nie mierzy?? W oponach?

Tam są czujniki jak w Lagunie???

  • Like 2
  • Haha 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
47 minut temu, ZiąFą napisał:

Mam odłączone czujniki ciśnienia?

Nie odłączone, tylko Artur przełożył je do siebie. 

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zią, masz olej w oponach?

Wytapatalkowane z magicznego pudełka

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

O fak .. siedem nieszczęść w jednym... masz Lagunę?

Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
hehehe, u mnie chyba odwrotnie - cos co wyglada jak czujnik temperatury jest, za to reszta chyba nie - dostalem komunikat 'fuel strip not present' czy jakos tak
widze ze LCD ma opcje, ale za diabla nie moge tego zakodowac, fuel ok, jest komunikat ale zwykla temperatura ?
mam motosacan z opcja kodowania i UniScanCar ...
jest gdzies opis co dokaldnie robia poszczegolne opcje w motoscan ? czasami jest opcja 'value02' i 'value03' tylko 
IMG_0809.JPG.fcfbbf710fae0a5b9b42e81c3c00f56e.JPG
IMG_0810.JPG.da49665fe3932d769439f6552a7bae52.JPG
IMG_0813.JPG.03ce9b818a9e3723da6d84343a196beb.JPG
Jeśli masz fb

https://www.facebook.com/groups/F800GS.Polska/permalink/2229488140519173/

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×