Skocz do zawartości
bomerpm

kontrolka rezerwy abs -nie swieca -pytanie ??

Recommended Posts

Witam –mam takie pytanie informacyjne –dotyczące kontrolek w GS650 z 2003

czy mi się wydawało czy jak go zakupiłem zapalały się wszystkie kontrolki –teraz nie zapala się kontrolka od abs –choć tak abs-u nie posiadam ale co najgorsze nie zapala się kontrolka od rezerwy – i tak sobie jeździłem – aż do dzisiaj gdy skończyło mi się paliwo ): dobrze że Orlen był nie daleko zmostkowałem wtyczkę (biała ) ale kontrolka nie zapaliła się

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

to należy rozłożyć licznik na części -myślałem że idzie dojść do nich od tyłu -chyba że się myle

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To nie jest takie skomplikowane. Pół godziny i po wszystkim. Żaróweczki sa typowe, ja kupiłem chyba na Orlenie. Trzymam kciuki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

rozebrałem licznik czachę okazało się że to jednak nie żarówki kostki są ok - a po pomiarach i 10 min włączaniu i wyłączaniu zapłonu -a zarazem oświetlenia -moje aku zrobiło się rzadkie i ledwo co odpalił - odłączyłem akumulator myślałem że może się zresetuje a tu nic ):

nie wiem co można by sprawdzić jeszcze ??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Obie te kontrolki mają w obwodzie tranzystor mający zapewne ograniczyć prąd w obwodzie sterujacym. Są to również jedyne kontrolki sterowane tranzystorem - może trzeba iść w tym kierunku? Nie miałeś jakiejś historii z przepięciami w instalacji, które mogłyby zniszczyć półprzewodnik?

Tak czy siak najpierw wyjąłbym moduł z pompą paliwa i czujnikiem ze zbiornika i sprawdził sam czujnik.

Niestety nie wiem czy jest mechaniczny czy termistorowy. Może ktoś rozkręcał?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jackx -gdzie szukać tego tranzystora ?? czujnik prawdopodobnie jest ok dlatego ze gdy po wypięciu białej wtyczki i zmostkowaniu kontrolka powinna się zapalić

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
jackx -gdzie szukać tego tranzystora ?? czujnik prawdopodobnie jest ok dlatego ze gdy po wypięciu białej wtyczki i zmostkowaniu kontrolka powinna się zapalić

Tranzystor jest w zegarach. Nie wiem gdzie dokładnie ale jest na schemacie. Jak byś się do niego dostał to zrób fotkę :lol: potem wystarczy go wylutować, odczytać oznaczenia i sprawdzić w multimetrze z opcją pomiaru wzmocnienia tranzystorów.

Wciąż myślę jednak, że to czujnik.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

panowie gdzie szukać tych tranzystorów z tych kontrolek ???

już myslem czy nie pociągnąć dodatkowych kabli od czujnika podpiąć diodę tylko pytanie czy to będzie działać

-meczy mnie to co chwila dolewanie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×