Skocz do zawartości
alik

DżiPiEs na moto - porady doświadczonego

Recommended Posts

Prąd muszę sprawdzić, używając zasilacza dołączonego do navi nie spodziewałem się takich problemów :). Spotkałeś jakieś działające bez problemów, podłączane bezpośrednio do akumulatora?

Mój oryginalny w ogóle nie był sprawny, ale się uniosłem honorem i przystosowałem sobie samochodowy 2A - niestety nie wyrabia właśnie w wysokich temperaturach.

Na "popularnym portalu aukcyjnym" widziałem zasilacz chyba Garminowy za 70-80 zł, może ten by się lepiej sprawdził... Generalnie zasilacz to zasilacz ;]

Możesz podjechać do pierwszego lepszego sklepu elektronicznego i poprosić o sprawdzenie pod obciążeniem czy daje te nieszczęsne 1,5A, sam to zrobię w przyszłym tygodniu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mój oryginalny w ogóle nie był sprawny, ale się uniosłem honorem i przystosowałem sobie samochodowy 2A - niestety nie wyrabia właśnie w wysokich temperaturach.

Na "popularnym portalu aukcyjnym" widziałem zasilacz chyba Garminowy za 70-80 zł, może ten by się lepiej sprawdził... Generalnie zasilacz to zasilacz ;]

Możesz podjechać do pierwszego lepszego sklepu elektronicznego i poprosić o sprawdzenie pod obciążeniem czy daje te nieszczęsne 1,5A, sam to zrobię w przyszłym tygodniu.

W garminie to jest w zasadzie kabel-przejsciowka a nie zasilacz. We wtyczce jest tylko bezpiecznik i to wszystko. Sam osbiornik odpowiada za regulacje i stabilizacje napiecia.

W przypadku Montany nalezy podac napiecie zasilajace 10-50V DC.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W garminie to jest w zasadzie kabel-przejsciowka a nie zasilacz. We wtyczce jest tylko bezpiecznik i to wszystko. Sam osbiornik odpowiada za regulacje i stabilizacje napiecia.

W przypadku Montany nalezy podac napiecie zasilajace 10-50V DC.

Dobrze, że nie kupiłem ;D Szukamy dalej w takim razie.

Ew. wyciągnę zasilacz spod kanapy, może na dworze będzie mu chłodniej ;] Tylko paskudny lekko jest - trzeba będzie go gdzieś pod czachę schować ;]

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dobrze, że nie kupiłem ;D Szukamy dalej w takim razie.

Ew. wyciągnę zasilacz spod kanapy, może na dworze będzie mu chłodniej ;] Tylko paskudny lekko jest - trzeba będzie go gdzieś pod czachę schować ;]

Szkoda, bo już bym nabył graminoway. Sprawdzić jaki prąd zasilacz pobiera potrafię ;). Pewnie potrafiłbym też znaleźć jakiś schemat w necie i samemu złożyć, tylko szkoda czasu i sensu. Wolę coś gotowego. Mam zamontowane gniazdo USB na moto a z niego również można zasilać larka, trzeba będzie tylko rozpruć przewód i sprawdzić ten prąd łądowania. Ale to może jakoś po zlocie :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z tym LArkitm to wada fabryczna zasilaczy, ktore podlacza sie do aku i uchwytu navi. Podaja za male natezenia pradu i dzialajaca navi nie ma szans sie naladowac, i po ok 5 godzinach akcji, umiera. Nie ma tego problemu przy ladowaniu Larka przy pomocy dolaczonej ladowarki pod usb. Tak jak Rasta, przerobilem 1,5A ladowarke samochodowa i podlaczylem ja bezposrednio pod uchwyt nawi. I dziala bez problemu.

Jesli chodzi o sama navigacje, korzystalem na niej z AM i iGoEurope - dziala bez problemu. Ekran slaby, przy odrobinie slonca nic nie widac.

Wspomniane podlaczenie uchwytu - element laczacy kiere z uchwytem - faktycznie "lata". Mozna i ja tak zrobilem, zalac gwint Lokcite i daje rade:).

Larka mam 2 lata i nadal zyje. Deszcz, slonce, lekki minus - ok. Dla automapowicza - jest ok - biorac pod uwage,ze dalem za nia 299 w promocji, a jak wiadomo na promocje nie ma mocnych:)

ps. gdzies na forum AT, byl watek o problemie dolaczonej uchwytowej ladowarki. Ktos przetafl szlak z reklamacja... Mi sie nie chcialo, wolalem przerobic...

Edytowane przez klansman
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jedynym problemem jest to, że ta moja 1,5 A też nie wyrabia przy większych temperaturach ;/ Przetestuję jakaś inna, może w końcu trafię na jakaś ciepłolubną, chyba że możesz odpisać producenta swojej?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z tym LArkitm to wada fabryczna zasilaczy, ktore podlacza sie do aku i uchwytu navi. Podaja za male natezenia pradu i dzialajaca navi nie ma szans sie naladowac, i po ok 5 godzinach akcji, umiera. Nie ma tego problemu przy ladowaniu Larka przy pomocy dolaczonej ladowarki pod usb. (...)

ps. gdzies na forum AT, byl watek o problemie dolaczonej uchwytowej ladowarki. Ktos przetafl szlak z reklamacja... Mi sie nie chcialo, wolalem przerobic...

Wątek na FAT jest tu: http://africatwin.co...read.php?t=9724

a konkretne hasła o ładowarkach - tu: http://africatwin.co...?t=9724&page=42

Kilka uwag o Garminie: http://africatwin.co...?t=9724&page=42

Jedynym problemem jest to, że ta moja 1,5 A też nie wyrabia przy większych temperaturach ;/ Przetestuję jakaś inna, może w końcu trafię na jakaś ciepłolubną, chyba że możesz odpisać producenta swojej?

To akurat jest problem baterii, niekoniecznie ładowarki i niekoniecznie w Larku.

Bateria zbyt nagrzana, po prostu przestaje się ładować. Zwłaszcza można zaobserwować to

w samochodzie z nawi na przedniej szybie, w lecie.

Edytowane przez sowizdrzal
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czy któs oże zmierzyć długość śrubki, która wchodzi w plecki Larka 35AT?

Bardzo proszę!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

mierzac linijka wychodzi ok 19 mm, moze 18, albo 20, ale cos takiego:)

Jutro, moge to zmierzyc

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Eee...ale to chyba z gwintem?

Nie widzialam jej jakis rok, ale moj gust, to jakies 4mm... Ale pamiec mam zawodna:)

Tak więc, interesuje mnie długość samego gwintu i raczej suwmiarka ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Raz bym obstawiał 4 maks 8mm. Może wykalaczka wejdzie w larka? I dodać na obudowę coś? Oryginalnej.śrubki nie mam. Nowa wklejone.a więc nie odkrecam

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rozmawiałem z gościem z Azymutu i stwierdził, że to musiałby być jakiś zbieg okoliczności, żeby AM tak od czapy wystartowała na Montanie. Może to była mapa bazowa, bo chyba taka jest wgrana w pamięci?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rozmawiałem z gościem z Azymutu i stwierdził, że to musiałby być jakiś zbieg okoliczności, żeby AM tak od czapy wystartowała na Montanie. Może to była mapa bazowa, bo chyba taka jest wgrana w pamięci?

Najpewniej byla to mapa formatu garminowskiego. Nie wazne z jakim pokryciem. Bez zabezpieczen. Jesli w ogole jakas byla.

Ps. Skad wiesz, ze odpalila? Widziales jakas inna mape na ekranie? (bez przelaczania w menu). Jesli tak powinienes skojarzyc co przedstawiala. Bazowka posiada tylko glowne miejscowosci bez pokrycia drogowego tzw biala plama.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sprawdzaliśmy mapę Litwy, i ta którą miał Michał graficznie wyglądała inaczej niż ta która pojawiła się po włożeniu karty z AM, ale graficznie nie wyglądała jak AM w moim Mio. Przejadę się do Michała w wolnej chwili i sprawa się wyjaśni :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Obstawiam ze kolega na karcie oprocz AM mial mapy z Garmin XT :)

Innej mozliwosci nie ma, oba programy uzywaja innego formatu danych.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jest nawigacja, będą testy :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam Tom-Toma, cosik mi się schrzaniło z ładowaniem z gniazda zapalniczki, upgrajdowałbym też mapy. Ktoś wie gdzie w Trójmieście i okolicach kto się czymś takim zajmuje?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam

Jeśli głód wiedzy mygosi nie został zaspokojony to spieszę z podaniem wymiarów śruby blokującej nawigację w uchwycie.

Długość całkowita śruby - 15 mm , długość radełkowanego łba śruby - 7 mm , średnica radełkowanego łba - 6mm , średnica pierwszego podtoczenia 5 mm , zaś jego wysokość to 1 mm , średnica drugiego podtoczenia 2 mm jego długość 2, 5 mm.

Następnie śruba posiada zgrubienie o średnicy 2, 3 mm oraz długości 1mm w części cylindrycznej i 1 milimetrowym podtoczeniu w

kształcie stożka zwężającego się do zewnętrznej średnicy gwintu wynoszącej 2 mm i posiadającej dlugość 2 mm. Nie mogę niestety podać dokładnego skoku gwintu (brak grzebienia) , ale jeśli to gwint metryczny to mieści się w przedziale od 0, 5 do 0, 6 zwoja na mm.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wow!

I to się nazywa zmierzenie :D

Nawet rysunek nie jest potrzebny :)

W takim razie to nie wiem, czy moją śrubką 1cm [z dobrym gwintem, ale łbem na imbus] uda się jakos przystosować ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zgadza sie. Jest coraz wiecej niezlych map niekomercyjnych z ktorymi da sie jezdzic. UMP jest bardzo dobra na Polske rowniez z gruntowkami (darmowa z aktualizacja co kilka dni) i nie tylko bo caly czas sie rozrasta. Jesli chodzi o CNE to nie wiem jak teraz. Uzywalem CNE 2010. Objechalem Czechy, Austrie i Slowenie. Nigdy sie nie zgubilem chociaz kategoryzacja drog zrypana konkretnie. Da sie z tym zyc - mozna posilkowac sie mapa papierowa, ktora i tak zawsze trzeba zabrac.

No co ty :), 1200 ma 700W alternator. Jak ty mozesz narzekac na brak pradu :) Bez BT i komunikatow da sie zyc :)

Dziś wpisałem w google " awaria prądu Rataje Słupskie" bo ze względu na wiatr , prądu nie dowieźli i korzystam tylko z tego co naładowane wcześniej. Na chyba czwartej pozycji pojawił się ten wątek , to go podjąłem , póki mam jeszcze trochę energii

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Energię do zabawek można czerpać z auta ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Proszę o opinię użytkowników tego urządzenia jeśli tacy są (jeden jest na pewno :) ) bo to jego zdjęcie:

DSC_0003.JPG

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja nie ma i nie korzystałem ale wiem, że ludzie bardzo sobie to chwalą - kiedyś mocno rozkminiałem ten temat

- można wgrać mapę rastrową np. http://en.compegps.com/products/maps/ jest kilka za free

- możesz otwierać jednocześnie kilka map nałożonych na siebie, wyłączać poszczególne, zmieniać z trybu off na tryb nawigacji szosowej, gdzie możesz mieć wektorowe, routowalne mapy

- Możesz tam również pobrać za symboliczną opłatą mapy osm. Możesz sobie też wgrać darmową mapę polski ump pl: http://ump.waw.pl/

a tu jest ciekawa alternatywa - urządzenie dokładnie takie same, inny soft ale z możliwością wgrania czego się chce,

http://www.offroadna.../products/order i różne dodatki

o detale pytaj Stonera - użytkuje taki gps

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a tu jest ciekawa alternatywa - urządzenie dokładnie takie same, inny soft ale z możliwością wgrania czego się chce,

http://www.offroadna.../products/order i różne dodatki

o detale pytaj Stonera - użytkuje taki gps

Widziałem we wszystkowiedzącym ;) internecie, że urządzenie jest dostępne z innym oprogramowaniem bo producentem samego dżipiesa jest HOLUX gdzieś chyba na dalekim wschodzie.Nawet u nas jest do kupienia za jakieś 900 zł. A więc CompeGPS czy też TWONAV jak zwał tak zwał za samo oprogramowanie bierze niezłą kaskę. Ale nie o to chodzi.

Interesuje mnie opinia użytkownika, którym jest na pewno Stoner bo to jego zdjęcie ;) :D ale może jeszcze ktoś ... coś.... A więc czekam aż się ujawni.

Dzięki i za to :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czy ktoś z Was ma sprawdzoną navi z mapami krajów EU, zainstalowaną na iPhone'ie? Chodzi mi konkretnie o aplikacje pod iOS a nie Androida.

Z braku nadmiaru gotówki nie przymierzam się w najbliższym czasie ani do Garmina ani TomTom Ridera a z racji posiadania iPhone'a po kraju śmigam przy wsparciu GoogleMaps. Nie latam często po lasach i ostępach więc potrzebuję w miarę standardowych map na Europę. Pytanie z czym? TomTom Europe na iPhone kosztuje 60 Euro. Niby mniejsze zło niż 1500PLN za TomTom Rider'a ale nadal bolesne. Navigon? CoPilot? AutoMapa?

Będę dźwięczny za każde pińć groszy w temacie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×