Skocz do zawartości
MarSwi

Kufer centralny - jaki?

Recommended Posts

Jak śruby dziury w podstawie wyrwały i zaginęły w akcji to wyjścia nima :D . Ta torba wciąga w siebie tyle co dwa kufry boczne , do tego rolka 50 L i jest wąsko i miętko na plecach . Rzecz jasna nie wchodzi w grę przy pełnym wykorzystaniu miejsc wpisanych w dowód rejestracyjny :default_dry:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 minutę temu, mario2007 napisał:

Jak śruby dziury w podstawie wyrwały i zaginęły w akcji to wyjścia nima :D . Ta torba wciąga w siebie tyle co dwa kufry boczne , do tego rolka 50 L i jest wąsko i miętko na plecach . Rzecz jasna nie wchodzi w grę przy pełnym wykorzystaniu miejsc wpisanych w dowód rejestracyjny :default_dry:

No i bagażnik masz wtedy większy jak w Maluchu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
53 minuty temu, Bodek napisał:

Tia...

9335027849a886d83b00e87dbcdb3a14.jpg

Ja miałem taki jak ten na drugim motku - no i widzisz, tamten nie spadł - znaczy dobry. 

Przy okazji jak jest zdjęcie to napiszę: taka kappa jak na zdjęciu przetrwała ze mną 3 sezony na 1200 i 4 na 800, nigdy się nie wypięła, nie spadła, nie otworzyła, a ci którym się zdarzyło ze mną jechać wiedzą, że testy były wiarygodne :D . Jedyna awaria - zgubiłem bolec zawiasu - gwóźdź który Monika złapała w oponę dostał drugie życie i robi za bolec do dziś.

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mój chiński k-max wypierniczał się i na Bałkanach, i na Ukrainie, i w Polsce Arturowym śladem i nic mu się nie stało, po czterech latach płyta lekko zaczęła pękać przy śrubach, ale pewnie jeszcze z rok by wytrzymała.
Chiński kufer z max obciążeniem 3 kg na pewno miewał w sobie trzy razy tyle.

Zalozylem nową ori płytę givi i na niej siedzi jak przyspawany. Niedługo jego miejsce zajmie coś nowego, okaże się, czy się nie przestrzeliłem z rozmiarem :-D

Wytapatalkowane z magicznego pudełka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
16 minut temu, xel napisał:

Zalozylem nową ori płytę givi i na niej siedzi jak przyspawany. Niedługo jego miejsce zajmie coś nowego, okaże się, czy się nie przestrzeliłem z rozmiarem :-D

Będziesz walizkę montował? :D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Tia...
9335027849a886d83b00e87dbcdb3a14.jpg
Kufer też zepsułeś?! (emot facepalm)

Wysłane z mojego...

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Godzinę temu, arthurr napisał:

Ja miałem taki jak ten na drugim motku - no i widzisz, tamten nie spadł - znaczy dobry. 

Przy okazji jak jest zdjęcie to napiszę: taka kappa jak na zdjęciu przetrwała ze mną 3 sezony na 1200 i 4 na 800, nigdy się nie wypięła, nie spadła, nie otworzyła, a ci którym się zdarzyło ze mną jechać wiedzą, że testy były wiarygodne :D . Jedyna awaria - zgubiłem bolec zawiasu - gwóźdź który Monika złapała w oponę dostał drugie życie i robi za bolec do dziś.

Trzeba przyznać, że dość wytrzymała ta Kappa ale ZiąFą ma fajnego blaszaka. 

Nie pamiętam modelu ale urzekł mnie pojemnością. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Będziesz walizkę montował?
Lodówkę.
Dorwałem w listopadzie, ale jeszcze nie zamontowałem ;-)

Wytapatalkowane z magicznego pudełka

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć :)

Dzięki za tak obszerną odpowiedź :) widzę, że każdy ma swoje doświadczenia i preferencje... czyli jednym słowem, sam muszę wybrać coś dla siebie... ucząc się na swoich błędach (czy niewygodach).

Mam na swoim GS stelaż Kappa pod kufer centralny, więc prawdopodobnie centralny dokupię (muszę na oczy zobaczyć jakie są dostępne, żeby wiedzieć w co celować).

22 godziny temu, konrad.wegrzyn napisał:

Przy 650 duży będzie rzeczywiście wyglądał jakbyś rozwoził pizzę :)

Kufer fajna rzecz, która, że ale do pierwszego szlifa. Jeśli chodzi o aerodynamikę to wielkiej różnicy miał nie będziesz między większym a mniejszym. Spróbuj przemyśleć rozwiązanie takie: 

 

Ewentualne połączyć jedno i drugie. Jeżdżę z centralnym kufrem od https://www.apduro.pl/kufer-centralny-apduro-p-98.html a po bokach 2 sakwy. Robiłem przejazdy 2 tygodniowe i bez problemu mieszcze 2 osoby 

Te sakwy bardzo ciekawe, a i cenowo nie straszą (jeszcze tylko stelaż muszę jakiś załatwić).

Kupiłem wczoraj rollbag 50l i zobaczę jak się sprawdzi :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
13 godzin temu, Dave napisał:

Kufer też zepsułeś?! (emot facepalm)

Płyta montażowa SW-MOTECH pod kufer centralny GIVI/KAPPA monokey. Bardzo słabe rozwiązanie z powodu pękających podkładek talerzowych w śrubach mocujących do alu-racka. Wymieniałem je już na nowe, starałem się też nie przeładowywać kufra, ale nie pomogło. Unikać.

 

13 godzin temu, artex napisał:

Ten w tle ma się dobrze!

Cytując klasyka:

biblia_c581k-641-_aleteia.jpg?quality=10

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby nie było, że wyłącznie spamuję.....

Temat doboru kufrów jest oczywiście na top 10 (na szczęście po olejach, oponach, itd), ale w tym przypadku 95% zależy od tego jak (do czego) użytkuje się motocykl.

Ja użytkuję nie tylko w trasach, ale też "na codzień", po mieście. I właśnie dlatego mam największego Givi jako centralny. Bo do innego nie mieści się plecak, z którym jeżdżę do pracy. Ot tylko tyle i aż tyle. Na długie wyjazdy/trasy - też jest super jak mam większą ładowność (2 kaski, albo namiot i graty).

Nie, absolutnie nie przeszkadza w jeździe. Również z większymi prędkościami.

Rozumiem pomysł małych metalowych jeżeli ktoś lubi off. Albo miękkich sakw. Gdybym nadal użytkował 800 i zjeżdżał z asfaltu, to prawdopodobnie zmieniłbym właśnie na sakwy.

@Bodek :cafe4: 

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

O ten pogodzi wszystkich, temu centralka nie jest potrzebna.

98041146_592984588240144_200450625689039

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×