Skocz do zawartości
tomek s

Prośba o ocenę motocykla

Recommended Posts

Jak w temacie, córka bardzo uparła się na ten motocykl a mam 300km w jedną stronę. Stąd moja prośba do kolegów może ktoś zna właściciela lub mógłby sprawdzić dla nas ten motocykl oczywiście nie za darmo

https://www.olx.pl/oferta/bmw-f800r-CID5-IDCCxcG.html

 

 

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kilka pytań :

pochodzenie ?

historia serwisowa czyli faktury za przeglądy serwisowe lub dokumentacja z przeglądów technicznych jest ?

VIN do sprawdzenia w wyszukiwarce za 50 pln która powie to co Pan właściciel nie powiedział jest ? 

Jak nic nie ma to sobie w ogóle odpuśćmy ... . Opis jest taki że w zasadzie brak opisu , ale czasem ludzie nie potrafią / nie mają weny do opisu .

Białostockie to trochę daleko :D , moto gołe w ryj , nawet manetek podgrzewanych nie stwierdzono . 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Książki serwisowej brak, sprzedaje go osoba prywatna, w posiadaniu tego motocykla jest od 3 lat nie korzysta z niego gdyż nie ma czas, przyznam że też mam obawy ale jak już młodzież się na coś uprze, to trudno aby zmieniła zdanie

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Książka nie jest niezbędna , ale kwity są  . Brak kwitów to przeważnie francuska ubezpieczalnia - o dziwo motocykle z Francji kupione normalnie a nie z aukcji ubezpieczeniowych mają wszystkie dokumenty /książki przeważnie też ale nie zawsze.../ a z ubezpieczalni tylko "półtora" kluczyka i nic poza tym . Bzdury o nie pamiętających o pierdołach żabojadach i włochach mnie śmieszą - to absolutna nieprawda . Poproś o VIN , datę pierwszej rejestracji - numer rejestracyjny już masz i wpisz to w cepik . Przebieg prawdopodobnie jest - tak ze zdjęć - ok , reszta to twoja inwencja . 

Wieksze szkody bywają nawet w naszym cepik-u ...

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To u mnie w miasteczku, w weekend spróbuję obejrzeć - jak będzie możliwość, cierpliwości, to ogłoszenie trochę już wisi.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Uważam, że podejrzanie niska cena. A opis typu nieuszkodzony to zapewne nie mijanie się z prawdą- ja to interpretuje jako nieuszkodzony w tym momencie.

Ride, eat, sleep, repeat!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

eRki są tańsze niż GSy, a za 15 już kupisz twina z podobnych lat (co prawda z bardziej "autentycznym" przebiegiem, no ale...), więc cena nie jest nawet bardzo dziwna, bardziej w kontekście przebiegu.

Druga sprawa: ma ten motek chociaż ABS?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

 

23 minuty temu, xel napisał:

eRki są tańsze niż GSy, a za 15 już kupisz twina z podobnych lat (co prawda z bardziej "autentycznym" przebiegiem, no ale...), więc cena nie jest nawet bardzo dziwna, bardziej w kontekście przebiegu.

Druga sprawa: ma ten motek chociaż ABS?

Nie ma. Ale cytując @dakarowy z innego wątku: kolega już kupił ten motocykl... teraz szuka alibi :D

@tomek s, czy to ma być pierwszy motocykl twojej córki?

 

Edytowane przez arthurr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bo to jest ładny motór. Przynajmniej na obrazkach. I jak się nie spojrzy z boku :D Bo z boku to jest obrzydliwy!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
 
Nie ma. Ale cytując [mention=352]dakarowy[/mention] z innego wątku: kolega już kupił ten motocykl... teraz szuka alibi
[mention=4495]tomek s[/mention], czy to ma być pierwszy motocykl twojej córki?
 
Tak to ma być jej pierwszy motocykl, bardzo się napaliła na niego, próbowałem wpłynąć na zmianę decyzji lecz żadne argumenty nie trafiają więc chyba pojadę zapoznać się z nim I na miejscu podejmę decyzję

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tego się bałem. Serio. To nie GS ani jakiś gladius. R-ka jest zupełnie inaczej zestrojona niż GS-y, jest ostra. Do tego hamulce bez ABS.. Ja bym tego córce w życiu.. ale to ja..

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ma być ładny naked, to może CBF 500 albo 600? W podobnej albo i niższej cenie idzie kupić perełki czasem.

Trochę też zależy od córki, ale moja ostatnio boleśnie się przekonała, co to znaczy brak ABSu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Teraz, xel napisał:

zależy od córki, ale moja ostatnio

@xel, no nic się nie chwaliłeś :D Twoja kobieta o tym wie?? ;)

 

  • Like 2
  • Haha 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Opowiadałem Ci chyba przecież, jak kupowaliśmy jej motocykl :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cena jest powiedzmy rozsądna , w zeszłym roku sprzedałem F800R  z pełną historią rocznik 2010 za 15000 i długo nie stał . Ale był bezwypadkowy , miał kilo kwitów z serwisu nawet na żarówki :D - miał 70000 przebiegu kufer bmw , abs , grzane łapki mocowania kufrów bocznych i jakieś upiększające duperele .

To raczej było walone ale w młodości więc przebieg może być autentyczny . Ktoś zdemolował , ktoś kupił z ubezpieczalni , ktoś kupił dla siebie i mało używał - w sumie wyszedł mało używany 11-letni motocykl , oby prosty  :default_dry: . F800R bez abs to porażka - na pierwsze moto deko za ostry , dla zaawansowanego szofera są lepsze rzeczy typu street tripple . No i można w razie ochoty na zmianę zostać długotrwałym i oby nie ostatnim właścicielem :default_dry:... 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hmm, chciałem looknąć na ten sprzęt, sprzedający twierdzi, że jutro przyjeżdża klientka z lawetą, do przejechania ma ok. 300 km, o oglądnięciu nie chce rozmawiać przed tą wizytą. Widać faktycznie jest ciśnienie, życzę udanego zakupu.

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No i co tam ??? Kupiły nie kupiły ??? Cisza przed burzą czy już po burzy ??? 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
17 minut temu, mario2007 napisał:

No i co tam ??? Kupiły nie kupiły ??? Cisza przed burzą czy już po burzy ??? 

To ogłoszenie jest nieaktualne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kupiły, jak na razie wszystko ok, przejechane już 400km, I nic się nie pokazało, faktycznie golas nie ma nawet grzanych manetek

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szerokości!

Edytowane przez KaeS

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki, córka ponownie musi uczyć się jazdy, wczoraj przyjechała 400 km I jest bardzo zachwycona motocyklem. Dzisiaj już od rana pojechała więc niech się uczy ja co mogłem to jej przekazałem resztę musi wypracować sama

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to, hm, wyślij ją na zlot. Ocenimy. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bardziej niż brak grzanych manetek martwi mnie brak abs. Tym bardziej jesli to pierwszy motocykl.
Ja wiem że są fanatycy twierdzący że abs czy inne systemy wspomagające to odbieranie duszy motocyklowi... ale choć mam nakulane w życiu grubo ponad 100kkm na dwóch kołkach, więc teoretycznie jakieś doświadczenie posiadam i nie zdecydowałbym się na kupno motocykla bez abs sobie, a co dopiero dziecku czy żonie. Zresztą to był podstawowy warunek wyboru motocykla dla Ani.
Ale ja to cienki leszcz jestem

taptarapta

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

popieram powyższe, jak ABS jest to można odłączyć, a dołożyć jak nie ma ciężej. Natomiast w moim klimacie grzane manetki to jeden z przydatniejszych gadżetów i jest to 'must have' w każdym następnym motocyklu. Czyli dwa obowiązkowe - ABS i grzane manetki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×