Skocz do zawartości
Greg001

Adaptacja krokowca.

Recommended Posts

Dakar coś kaprysi ostatnio. Słabo pali, czasem nie ma wolnych obrotów. Aku, kable wtyki i ogólnie to co pod ręką przejrzane i nic. Chcę się zabrać za czyszczenie silnika krokowego.

Ja z takim zapytaniem: Czy można zrobić adaptację bez kompa metodą kręcenia rolgazem na włączonym zapłonie. Ma ktoś doświadczenie z takimi sztuczkami? Gdzieś o tym czytałem dawno temu ale nie mogę znaleźć.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To nic nie kosztuje, nic nie zepsujesz. Próbuj.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zrób czyszczenie korkowca i otworów przepustnicy a później mala wycieczkę...

Ogarniemy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Problem okazał się bardziej złożony. Przy składaniu stopki  bocznej zauważyłem że silnik zmienia lekko obroty i poszedłem w tą stronę. Przeczyscilem ,poskladalem czujnik i jest lepiej. Ale sama stopka ma duży luz i trzeba będzie się tym zająć.

Silniczek krokowy miał sporo syfu. Przeczyscilem i zapłonem wymuszalem pracę. I tu uwaga bo za którymś razem bolec krokowca wykręcil się zupełnie i wypadł ze sprężyną! Wkrecilem spowrotem i próbowałem adaptacji rolgazem bez efektu. Jeszcze gorzej -  przy rozruchu strzały w przepustnice i zero wolnych obrotów. Dopiero ręczne ustawienie wstepne wałka dało pozytywny efekt. Po tym magiczna adaptacja. Jak narazie Moto pracuje równiej, fajnie wchodzi i zchodzi z obrotów. Nie testowałem bo z tego szczęścia otworzyłem browara.:D

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na luzie stopka nie ma wpływu na prace silnika. Czyli przekombinowałeś :default_laugh:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
9 godzin temu, raby napisał:

Na luzie stopka nie ma wpływu na prace silnika. Czyli przekombinowałeś :default_laugh:

No właśnie też mnie to zastanawia. Moto oparte o ścianę, silnik chodzi i przy otwieraniu stopki ewidentne wahnięcie obrotami. Raz nawet zgasł.:default_blink: Nie wiem dla czego, ale tak było. Temat pewnie kiedyś powróci to będziemy dumać.

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z Twojego opisu wynikałoby, że problemem może być czujnik luzu.
Ale co ja tam wiem, mój motocykl się nie psuje. ;)

Ride, eat, sleep, repeat!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
4 godziny temu, Jezier napisał:

Z Twojego opisu wynikałoby, że problemem może być czujnik luzu.
Ale co ja tam wiem, mój motocykl się nie psuje. ;)

Ride, eat, sleep, repeat!
 

No i to jest trop. Nie pomyślałem o tym. Dziś Dakara przewietrzylem trochę. Chodzi zajebiscie. Trzeba się cieszyć bo to już 20 lat ma i zara znowu coś jebnie znienacka.:D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×