Skocz do zawartości
Aron

Czołem forumowicze

Recommended Posts

Witajcie,

jestem właścicielem BMW F650 Funduro z 1997, kupione w październiku 2019, Przejechałem na ten czas około 2000km. Motywacją do rejestracji jest moje ciągłe ślęczenie w internecie w poszukiwaniu akcesoriów dla mojego moto, po wczorajszej "wyprawie". Wyjazd obejmował 60% asfaltu 40% szutrów, piachów i błot. Łącznie około 300km. Nic nadzwyczajnego, a jednak są wnioski. Po pierwsze zmieniam opony które miałem z Bridgestone battle wing na Mitas e07. Długo czytałem kilka opinii przeanalizowałem, wziąłem pod uwagę aspekt ekonomiczny i uznałem je za najlepsze na tę chwilę. Dalej, chcę dokupić wyższą owiewkę i deflektor, dołożyć handbary, przykręcić gmole wraz z mocowaniem na kufry i wówczas będę już tylko dbał i jeździł. Zanim to wszystko to w pierwszej kolejności wymiana oleju :) W przyszłym tygodniu myślę..

Jest to mój pierwszy motocykl, mam pewne porównanie bo jeździłem też kilkoma innymi motocyklami i jego żwawość dynamika i wszechstronność bardzo mi na tę chwilę odpowiadają. Pozdrawiam wszystkich użytkowników/forumowiczów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witaj!

Wysłane z mojego LM-Q610.FG przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witamy!

Ride, eat, sleep, repeat!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cze ;)

działaj, dozbrajanie to zazwyczaj normalny proces motocyklowania :default_icon_mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć
Super, że już wiesz, czego chcesz

Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@strażowy no, muszę posprzątać garaż. Za chwilkę oprócz kół z samochodu, zawitają 2 stare z BMW i być może inne graty (zębatki, łańcuchy, owiewka, może kanapę też wymienię..), choć wolałbym, żeby stare rzeczy powoli schodziły za chociaż symboliczny grosz :) . BTW. czyżby kolega z zamiłowaniem do pożarnictwa?

@dakarowy Tak, kierunek w którym zmierzam jest mi znany. Pytanie: czym popłynę :). Od dawien dawna jestem zakochany w Africe Twin RD04. Jeździłem, w zeszłym tygodniu na 07 i to jak na tym się siedzi, to czysty odjazd. Na chwilę obecną przyzwyczaiłem się i dobrze dopasowałem do BMki i zostaję przy niej. W przyszłości może.. może Africa, może GS R1150 / 1200.. Zobaczymy co czas przyniesie. 

 

Do rzeczy które chciałbym dodać jest kratka na przednią lampę. Są takie oryginalne w ogóle?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witaj, kratek oryginalnych to raczej nie będzie, ale masz głowę i h...j to kombinuj :-)

  • Thanks 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

aron , parę zamiłowań jest... co do pożarnictwa to hmmmm, zwykły gasiciul jestem i jakoś mi z tym ok :D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć.

Godzinę temu, strażowy napisał:

jakoś mi z tym ok

co do tego nie mam najmniejszych wątpliwość - "nie ma to jak w naszej straży, słońca nie ma w dupę parzy" ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@manioora będę zatem kombinował. Pochwalę się efektem, niemniej jest to odległy temat.

@strażowy mnie również, pozdrawiam!

 

Dzisiaj pierwsza robota mechaniczna. Podstawy podstaw.. Wymiana oleju i filtra. 

https://photos.app.goo.gl/j9NosoRb8vsgrous9

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
12 godzin temu, KaeS napisał:

..."nie ma to jak w naszej straży, słońca nie ma w dupę parzy" ;)

...wielkich pożarów jest  już w sumie niewiele...stare powiedzenie trochę bym jednak zmodyfikował w oparciu o własne doświadczenia : "...słońca ni ma a w morde parzy ..." :D

 

Aron , fajne zaplecze, pozazdrościć ;)

Edytowane przez strażowy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziękuję, dziękuję. Zaplecze fajne, ale umiejętności marne. Wykręcam w tej chwili koła w celu zamiany opon. Powiem szczerze, nie potrafię tego robić, oglądam filmy po angielsku, a także w językach których nie znam (w tym po angielsku :D ) i mam nadzieję, że tego nie spieprzę. Jakieś słowa otuchy? Albo podpowiedzi? Życzę sobie szczęścia..

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Siema AronDwaj, dawaj... To nie może być skomplikowane. Jak coś spieprzysz to napisz. Będzięm wiedzieć jak można spieprzyć. Im większa wiedza na temat jak coś można spier... tym lepszy odwroty efekt końcowy. 

 

Dnia 24.07.2020 o 10:10, strażowy napisał:

aron , parę zamiłowań jest... co do pożarnictwa to hmmmm, zwykły gasiciul jestem i jakoś mi z tym ok :D

Jak byłem mały to też miałem zamiłowanie do  pożarnictwa. Jak wyła syrena to goniłem rowerem żeby zobaczyć jak się komuś chałupa pali. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witaj.Co do kratki to chyba jesteś skazany na rękodzieło.Z tego co pamiętam lampa w tych sprzętach bywa kiepska,ale pasuje ta od Mazdy 323 F i chyba od jakichś ciężarówek.Przy zmianie oleju pamiętaj,żeby spuścić też z ramy i uważaj przy dokręcaniu śruby spustowej bo można łatwo zerwać gwint.

  • Thanks 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Już po ptokach. Olej był spuszczony nie całkowicie, tj. zapomniałem o ramie :D na pocieszenie zapomniałem również podkładki miedzianej, co za tym idzie musiałem wszystko robić jeszcze raz. Teraz jest prawilnie. Drugi temat.. Jak mówiłem, tak zrobiłem. do 0:30 mordowałem się ze zmianą ogumienia. Gdy już szczęśliwy założyłem nową i zacząłem pompować usłyszałem bardzo przyjemny syk powietrza. Tak, rozwaliłem dętkę przy montażu. Można się śmiać. Oprócz tego porysowałem pięknie felgę. Kupuję na allegro dętki. Widziałem, na mojej bazie wiedzy (youtube) posypują talkiem dętki przed wprowadzeniem do opony? Samą oponę smaruję płynem do naczyń.

Widziałem dętki za 300 zł, ale widzę, też takie: Tj. te będą ok? 

https://allegro.pl/oferta/detka-4-00-4-50-19-junak-bmw-ural-dniepr-ruski-6588930000

https://allegro.pl/oferta/detka-17-x-4-60-130-80-17-cross-enduro-8543116097

Jeszcze ostatnia sprawa jest taka, że dziś przy próbie wyciągnięcie części opony za rant zauważyłem delikatne pęknięcie na nowej oponie. To się zdarza czy mam sobie dalej i mocniej pluć w brodę? 

Czyli słowo stało się ciałem: "Niedzielna praca, w g***o się obraca" - na początku wmawiałem sobie, że to przecież przyjemność grzebać przy motorku. Były siarczyste momenty. Dalsza walka we wtorek.

https://photos.google.com/share/AF1QipPG_s_LM6tJBYu4LNw0XdVL-YGYbowEboEwSMO5cse16_pLMTbSctLtTYjfySchcg?key=M0V6M0gwbnVHa1VvR3NiSW8xMS1VM1pKcWlLSHhB

Edytowane przez Aron

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kurwa... dętka za 300? to może jakaś która nie potrzebuje opony..

Bez jaj, kup jakieś markowe np. Michelin, Heidenau, nie musi być gruba do crossa, tym bardziej jak zmieniasz opony sam, z grubą trzeba się bardziej namęczyć, a i tak w terenie pewnie na niskim cieśnieniu nie będziesz jeździł no chyba, że ma być harddeepoff to wtedy Michelin UHD 4 mm.

Średnia cena takiej dętki powinna wahać się od 50-60zł za te cieńsze np. 2 mm do 100 zł za 4mm Michelina.

 

Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka

 

  • Thanks 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja tam to się nie znam,ale zmiana gum samemu to ciężka i nieprzyjemna jest no i wyważenie koła też w domowych warunkach niemożliwe

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hej !

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×