Skocz do zawartości
elektrician

Alarmy do nszych sprzętów

Recommended Posts

Jako że jest duże zainteresowanie to zakładam nowy wątek. Dobre zabezpieczenie sprzętu chyba każdemu leży na sercu. Ja znalazłem takie cudo http://www.szpieg.net/?8,p-gsm-mini-ii-z-gps za w miarę przyzwoite pieniądze jak na możliwości tego cudeńka. Zachęcam do dyskusji i wymiany doświadczeń.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zapytam, a czemu nie to?

Wychodzi jeszcze taniej, a wbudowany sygnalizator dźwiękowy ;) to chyba dla złodzieja, żeby zaczął szukać tego urządzonka :!: :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja już pisałem w jakimś wątku, mam alarm Datatool założony przez BMW od nowości, chyba się sprawdza bo jeszcze mam motocykl i nigdy nikt nie próbował się dobrać (miga taką złowieszczą diodą z tyłu ;)), jednak najlepsze zabezpieczenie wg mnie to AC - niestety :?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No widzisz ReddyS całkiem ciekawa propozycja warta rozpatrzenia. Vengosh10 Ac i owszem tylko cena zaporowa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
No widzisz ReddyS całkiem ciekawa propozycja warta rozpatrzenia. Vengosh10 Ac i owszem tylko cena zaporowa.

Wkrótce spotkam się z agentem, aby odnowić polisy. Wg. mojej wiedzy, jedyną rozsądną propozycją było AC Allianza, inne zabijały ceną, np: PZU. :cry:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chciałem nawiązać do kwestii dokładności lokalizacji w sieci komórkowej o której wspomniał mirek2404 w poprzednim wątku. Gdybyście zastanawiali się nad lokalizatorem, oczywiście GPS jest super dokładny, ale nie działa pod dachem i wymaga dodatkowych anten których często nie da się ukryć. Lokalizacja w sieci GSM albo jeszcze lepiej w UMTS naprawdę daje zaskakujące wyniki. Mirek pisał o 500m - zgadza się, jeśli terminal lokalizuje się względem jednej stacji. Nie chcę pisać tyrady technicznej na ten temat, ale powiem jak to się robi w praktyce. Operatorzy przy pomocy terminali testowych i drive testów robią mapy pokrycia. Na postawie tych danych, lokalizacji stacji i matematycznych modeli propagacji w zależności od warunków (zabudowa, ukszt. terenu, przeszkody itp) robią całkowitą mapę propagacji. Terminal robiąc pomiar warunków radiowych z otaczających go stacji przesyła raport do platformy lokalizacyjnej a ona na podstawie map propagacji znajduje odpowiadający tym warunkom punkt i tak ustala gdzie terminal się znajduje.

Pamiętacie pierwszego Iphone'a? - nie miał GPS ale miał dokładną usługę lokalizacji. Działała ona dokładnie na zasadzie którą opisałem. Uważam, że w terenie zabudowanym można osiągnąć dokładność nawet do kilkudziesięciu metrów w GSM i kilkunastu w UMTS. Mogę jutro pogadać na ten temat z kolegami radiowcami którzy się tym zajmują.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ok, tylko my możemy skorzystać z tego co oficjalnie udostępnia operator w usługach lokalizacji. Co do możliwości to na pewno mają większe, ale... no właśnie pozostaje to ale.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja mam w swoim oryginalnie (podobno) założony alarm, w sumei widnieją logo BMW natomiast nie mogę się wypowiedzieć jak działa bo na 100% nikt przez ostatnie kilka lat go nie używał i stacyjka alarmu się "zastała" więc pomimo wymiany baterii w pilocie muszę się pewnie zgłosić do jakiegoś speca żeby to uruchomić o ile działa?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
W moim GS-ie mam zamontowany alarm SIM 10. Test tego alarmu znalazłem na forum Maxi-Skuterowym Burgmania. http://www.burgmania.net/index.php?function=show_all&no=308

Sprawuje się znakomicie i cenię sobie jego bezobsługowość.

Wieliks

W instrukcji jest napisane o powiadamianiu radiowym (opcja). Masz ją działającą?

Skusiłbym się na to, ale z powiadamianiem na komórkę (bez błysków etc...). Myślę, że była by to ciekawa opcja.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ja już pisałem w jakimś wątku, mam alarm Datatool założony przez BMW od nowości, chyba się sprawdza bo jeszcze mam motocykl i nigdy nikt nie próbował się dobrać (miga taką złowieszczą diodą z tyłu :)), jednak najlepsze zabezpieczenie wg mnie to AC - niestety :?

Zgadzam się z Vengosh10

Mam co prawda alarm FOX-a z żyroskopem, ale dobre AC nie jest złe :-)

Więc jak będę przerejestrowywał GS-ka na polskie blaszki, to na pewno wezmę AC. ;)

Człowiek śpi spokojniej i wogóle :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Chciałem nawiązać do kwestii dokładności lokalizacji w sieci komórkowej o której wspomniał mirek2404 w poprzednim wątku. Gdybyście zastanawiali się nad lokalizatorem, oczywiście GPS jest super dokładny, ale nie działa pod dachem i wymaga dodatkowych anten których często nie da się ukryć. Lokalizacja w sieci GSM albo jeszcze lepiej w UMTS naprawdę daje zaskakujące wyniki. Mirek pisał o 500m - zgadza się, jeśli terminal lokalizuje się względem jednej stacji. Nie chcę pisać tyrady technicznej na ten temat, ale powiem jak to się robi w praktyce. Operatorzy przy pomocy terminali testowych i drive testów robią mapy pokrycia. Na postawie tych danych, lokalizacji stacji i matematycznych modeli propagacji w zależności od warunków (zabudowa, ukszt. terenu, przeszkody itp) robią całkowitą mapę propagacji. Terminal robiąc pomiar warunków radiowych z otaczających go stacji przesyła raport do platformy lokalizacyjnej a ona na podstawie map propagacji znajduje odpowiadający tym warunkom punkt i tak ustala gdzie terminal się znajduje.

Pamiętacie pierwszego Iphone'a? - nie miał GPS ale miał dokładną usługę lokalizacji. Działała ona dokładnie na zasadzie którą opisałem. Uważam, że w terenie zabudowanym można osiągnąć dokładność nawet do kilkudziesięciu metrów w GSM i kilkunastu w UMTS. Mogę jutro pogadać na ten temat z kolegami radiowcami którzy się tym zajmują.

Jackx, postaram sie za chwile opisac lokalizator, ktory mam w dakarze od jakiegos czasu- lokalizator GPS. Jesli chodzi o GSM, jestm wielce ostrozny. Sposob lokalizacji, o ktorej piszesz fajny ale do zabawy...tzn mam na mysli sytuacje,ze odpalasz komorke i wiesz mniej wiecej gdzie jestes, ale uwierz mi nie znajdziemy tak motocykla... nawet gdy uda nam sie jakims cudem ograniczyc promien do 500m, ba nawet do 100 metrow to nadal mamy problem..gdzie szukac motocykle. Jelsi bedzie to osiedle nic nie zrobimy, no chyba ze bylo by to szczere ople z jednym domem....wtedy ok - obstawiamy,ze tam jest :)nasza zguba.

A jesli chodzi o lokalizator dzialajacy po GPS, to moj spokojnie dziala w wolnostojacym garazu z dachem z blachodachowki, wiec dosc dobrym "ekranem", a dokladnosc wskazan od 1 do ok 10 metrow. czasem cos przeklamuje ale nastepne odczyty z reguły sa oki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Zapytam, a czemu nie to?

Wychodzi jeszcze taniej, a wbudowany sygnalizator dźwiękowy ;) to chyba dla złodzieja, żeby zaczął szukać tego urządzonka :!: :D

wlasnie takie cudo mam. ale zakupione tuhttp://allegro.pl/lokalizator-tracker-gps-gprs-mapa-online-v-tk102-2-i1643722864.html wraz z zasilaczem 12V kupionym tuhttp://allegro.pl/ladowarka-zasilacz-do-lokalizatorow-gps-i1659503427.html

Do tego niezbędna jest aktywna karta SIM dowolnego operatora, na którą będziemy dzwonić w celu otrzmania zwrotnego SMS-a z współrzędnymi lub linkiem go google maps z aktualnym polozeniem lokalizatora. Ja mam karte play - dziala dobrze. Te lokalizatory maja baterie, ktora wstarcza na okolo dwa dni pracy. Dla wygody uzytkowania, zakupilem ladowarke, ktora podlaczylem bezposrednio pod akumulator, dzieki czemu mam zawsze naladowana baterilokalizatora i po odlaczeniu akumulatora bede mogl go lokalizaowac jeszcze przez dwa dni....

Lokalizator jest mniej wiecej takich wymiarow

P1110648.JPG

P1110647.JPG

miejsce montazu dowolne...im glebiej tym lepiej:)

calosc konfiguracji odbywa sie poprzez wysylanie smsow z haslami do lokalizatora i tak mamy opcje:

- standardowej lokalizacji - dzwonimy na karte SIM a w odpowiedzi otrzymujemy SMS-a z wspolrzednymi geograficznymi

DSC01230.JPG

dalej mozemy otworzyc link do google.maps w komorce...

DSC01231.JPG

dla wiekszej dokladnosci odczytu korzystamy z przelicznika zamieszonego na stronie http://web4you.com.pl/13.html

i otrzymujemy wskazanie

aaaaa.jpg

Blad pomiaru ok 12 metrow. Warunki:miasto, gesta zabudowa, wysokie budynki, drzewa, duzo samochodow w okolicy, motocykl stoii pod chmurka...

bbbbbb.jpg

Laczny koszt zakupu to 440 pln. Montaz ok. 30 min. - trzeba sie wpiac do zasilania z akumulatora.

Lokalizator ma jeszcze kilka opcji:

- lokalizacje cykliczna, czyli dostajemy smsy z lokalizacja co kilka minut,

- nasłuch otoczenia - czyli urzadzenia zamienia sie w dosc czule urzadzenia podsluchowe i slychac co sie dzieje w okolicy,

- geo-satka, czyli zakreslamy obszar po ktorym lokalizator moze sie poruszac. po wyjscu z wyznaczonego obszaru dostajemy smsa z info plus wspolrzedne aktualnego polozenia,

-ostrzezenie o ruchu - czyli dostajemy info sms gdy lokalizator sie oddali od pierwotnego miejsca o 500metrow,

czujnik wstrzasu - dostajemy sms gdy lokalizator zostanie wstrzasniety...wystepuje 10 stopniowa skala...najczylsza w Dakarze nia dziala pod wplywem waiatru i ruchu przejezdzajacych samochodow, ale dziala gdy otwieram centralny kufer....

- dostajemy tez info gdy bataria jest na wyczerpaniu.

Poza tym mozemy autoryzowac 5 telefonow na ktore bedzie przychodzilo info z lokalizacjami...inne nie autoryzowane telefony nie otrzymaja sms-ow zwrotnych.

to chyba na tyle:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No niezłe cacko i niezły opis. Dzięki klansman.

A przy okazji podpytałem się u radiowców jednego z wiodących operatorów i przyznali się, że lokalizacja na podstawie map cyfrowych pokrycia jest w fazie ich niespełnionych fantazji ;) w praktyce lokalizowanie jest na podstawie timing advance i cell ID, czyli 500m wycinek sektora stacji - czyli taki rogal o szerokości 500m i rozpiętości 120 stopni dla stacji 3 sektorowej.

Natomiast są operatorzy w europie, stosujący metodę map cyfrowych o której wspomniałem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Brzmi nieźle.

i zachęcająco... Czas się poważnie zastanowić nad tym.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a co sądzicie o Goclever Big-I Auto?

ma to sens? czy p wyczerpaniu darmowego 3-mies. abonamentu można go w dowolnej chwili wznowić? czy jest się już uwiązanym do czasu rozwiązania umowy?

czy odnajdzie się na osiedlu, w garażu, albo piwnicy?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W firmie mamy te GPS zamontowane we wszystkich autach. Jeżeli nie ma zasięgu w garażu, to tylko Tobie pokaże że wjechał.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a co się dzieje jak skonczy się ten darmowy abonament?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podejrzewam, że to jest tak jak z np. Polsatem, dają Ci ileś tam darmowych miesięcy, ale umowę podpisujesz na rok. I przez ten rok Cię skubią :twisted:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a własnie miałem doprecyzować pytanie czy orientujesz się ile to kosztuje

niestety umowy w sieci nie znalazłem, ale przyznaję że nie miałem czasu dokładnie poszukać

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

My w pakiecie mamy 10 samochodów i z softem do lokalizacji to koszt około 350 PLN/m-c, niestety, jak przez jakiś miesiąc nie chcemy płacić za lokalizację (np. wakacje) to i tak musimy płacić za zamontowane urządzenia :evil:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
a co sądzicie o Goclever Big-I Auto?

ma to sens? czy p wyczerpaniu darmowego 3-mies. abonamentu można go w dowolnej chwili wznowić? czy jest się już uwiązanym do czasu rozwiązania umowy?

czy odnajdzie się na osiedlu, w garażu, albo piwnicy?

Ale to niczym nie rozni sie od opcji , ktora opisalem powyzej...ten sam schemat dzialania...ale bez abo9namentu, koszty jedynie doladowani atel...w play koszty minimalne :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

problem polega na tym że Twój kosztował 440 a goclever dzisiaj był za 99zł ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To teraz pytanie, czy lepiej 99 PLN/m-c (rocznie to 1'188PLN), czy AC od kradzieży, koszt około 500-600PLN ale śpisz spokojnie. A co z tego, że znajdziesz moto, skoro możesz je zastać w takim stanie, że będziesz musiał niezłą kaskę wyłożyć na naprawę :lol:

Ja zawsze byłem za AC, mam alarm z żyroskopem, ale dla złodzieja to nic trudnego :evil:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×