Skocz do zawartości
NorthWest

Kupię DAKARa

Recommended Posts

Witajcie,

poszukuję dla kolegi DAKARa w dobrym stanie. Budżet ok. 10 tys. zł (w uzasadnionych przypadkach może być większy). 
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam:

NorthWest

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Doodek opowiadała, jak to w Belgii nagminnie odkręcają liczniki do jazdy w offie, bo nie są obowiązkowe. Jako że to Dakar, to może nim ktoś z asfaltu zjeżdżał.
Ale ja się na motórach nie znam, więc ten.

Wytapatalkowane z magicznego pudełka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@ Dakarowy. Dzisiaj jednak nie wypaliło, więc pojadę w poniedziałek.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Teoretycznie po 15tej mam czas, jesli nic mi nie wyskoczy to mogę podjechać i pomoc w oględzinach.

Wysłane z mojego Hammer_Energy_18x9 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ty to dakarowy złoty człowiek jesteś... Teoretycznie oczywiście :-)
Ale nikt nie napiszę, że nie chciałem pomóc

Wysłane z mojego Hammer_Energy_18x9 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Okazało się, że moto bez ABS, a to warunek konieczny. Zrezygnowaliśmy. Szukamy dalej. Kolega podniósł budżet do 16 tys. PLN.

@dakarowy dziękuję za dobre chęci!

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Taka kasa to już sertao może się znajdzie. Albo.. twin. Nawet 800, ale do dopracowania..

  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak, SERTAO nieco lżejszy od 800tki, a to motocykl dla początkującego OFFROADera?

Myślę, że budżet tutaj ma mniejsze znaczenie, bo w przyszłości chce on kupić R1250, ale teraz musi się podszkolić z jazdy.
Także - jak macie jakieś propozycje, to dawajcie podpowiedzi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to namieszam. Uważam że twiny są sporo łatwiejsze do opanowania w wolnej jeździe terenowej ze względu na charakterystykę silnika i geometrię. Takie moje odczucia ;)

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
43 minuty temu, arthurr napisał:

No to namieszam. Uważam że twiny są sporo łatwiejsze do opanowania w wolnej jeździe terenowej ze względu na charakterystykę silnika i geometrię. Takie moje odczucia ;)

Dokładnie tak jest jak piszesz Artur, przekonałem się o tym przesiadając się z singla. 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na fejsach ludzie biorą R1250 jako pierwsze moto... o śmieszne rzeczy potem pytają i najważniejszy to żeby był niski.

  • Like 4
  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Witajcie,
poszukuję dla kolegi DAKARa w dobrym stanie. Budżet ok. 10 tys. zł (w uzasadnionych przypadkach może być większy). 
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam:
NorthWest

Ten jest mój ale może być twój
Nie palone, serwisowane na bieżąco, dowiezie gdzie trzeba. Nowe aku, napęd, hamulce. Generalnie wsiadać i jechać.

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-gs-bmw-dakar-mocno-doposazony-w-akcesoria-touratech-ID6CYJnG.html


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
58 minut temu, Pawel napisał:

 

Teraz, szefcunio napisał:


Ten jest mój ale może być twój emoji6.png
Nie palone, serwisowane na bieżąco, dowiezie gdzie trzeba. Nowe aku, napęd, hamulce. Generalnie wsiadać i jechać.

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-gs-bmw-dakar-mocno-doposazony-w-akcesoria-touratech-ID6CYJnG.html


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

O alpach zapomniałeś ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
O alpach zapomniałeś

W Alpach była już 800 ta.
Ale ten był w Odessie to nawet lepiej niż Alpy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
4 godziny temu, artex napisał:

Na fejsach ludzie biorą R1250 jako pierwsze moto... o śmieszne rzeczy potem pytają i najważniejszy to żeby był niski.

https://cycle-ergo.com/

Co prawda nie ma 1250 ale jakiś tam obraz jest 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
5 godzin temu, artex napisał:

Na fejsach ludzie biorą R1250 jako pierwsze moto... o śmieszne rzeczy potem pytają i najważniejszy to żeby był niski.

Bo wiadomo, musi być pojemność, bo szejsetka to nie jedzie. No i nisko, żeby obiema nogyma siengać. No i fajnie że beemwu, bo to takie do turystyki dalekiej, np na Krupówki można pojechać. Jak się w Nowym Targu mieszka.

A trochę na poważniej: skoro kurs i tak się robi na motku ~200 kg, to czy wzięcie na początek 1250, który ma milion systemów upraszczających życie, może być ustawiony na nisko i chyba ogólnie jest motocyklem udanym, jest czymś złym? Że trochę mocniejszy, ciężki i trochę drogi...

Edytowane przez xel

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

xel ja piję do czego innego.

Jak naprawdę zaczynasz z motocyklami, to naprawdę nie wiesz czego chcesz, więc warto kupić coś używanego, który sprzedaż "bez straty" jak już poznasz swoje potrzeby bardziej. Oczywiście dla pewnych osób, pieniądze nie są przeszkodą, jednakże nawet jeśli, to zupełnie inaczej zbierasz pierwsze szlify, na używanym motorze (z większym luzem i otwartością) niż błyszczącą nówka z salonu. Po paru miesiącach już wiesz, że to nie wzrost jest przeszkodą a brak techniki, do utrzymania nawet 250kg motocykla wystarczy jedna noga, ale trzeba wiedzieć jak ją użyć i to po prostu poćwiczyć, takie zabawy polecam robić z jak najlżejszym motocyklem.

 

  • Like 5
  • Thanks 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zapadła decyzja na ten egzemplarz:

https://www.olx.pl/oferta/bmw-g650-gs-serato-dr-xt-660-lc4-klr-kle-500-challange-enduro-dakar-CID5-IDGrf1J.html

 

Jutro wycieczka! Dam znać czy kupił po wizualnych oględzinach na żywo.

 

Trzymajcie się,

NorthWest

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×