Skocz do zawartości

Recommended Posts

12 minut temu, FALCON napisał:

No i tyle :)

Goła baba musi być jak chcesz sprzedać ..

image.png

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie jesteś na bieżąco - teraz tak się sprzedaję:

Sprzedōm auto.

Sprzedōm auto skuli tego, co ôd roku nim niy jeżdża, a ino stoi na placu, zawodzŏ i zasłaniŏ mi kwiŏtki. To niy bōł by żŏdyn problym, bo jŏ i tak sie na kwiŏtkach niy znōm, ale kej żech musioł zabulić za OC i przeglōnd, to żech sie zmiarkowoł, co moga kupić krasnala ôgrodowego przi granicy z Rajchym – taki cwerg tyż zasłoni kwiŏtki, a bydzie trocha tōńszy w utrzimaniu. Beztōż sprzedowōm auto.

VW, choć złōnaczōnŏ we Rajchu a poskłodanŏ we Sosnowcu, je tak richtich ze Ślōnska – kupionŏ bōła bez mojigo fatra w 2002r. we salonie w Katowicach na Francuskij. Do 2010 jeździł niōm mōj fater, potym jŏ.

Przebieg je ôryginalny – 255 000 km – idzie się wejrzeć w papiōry. Kej szukŏsz 13 lŏt starego auta, kere bydzie miało przebieg 160 tauzynōw, to moga Ci poradzić, cobyś sie kupił ta Primera, podjechoł do jakiygo Mirka i doł sie za flaszka to przekryncić. Bydziesz mioł 160 000, a za drugŏ flaszka Mirek pewniykiym złōnaczy Ci i 20 000. Jak fajrować, to po całości.

Mogesz tyż sie kupić na giełdzie Passata w tedeiku, za kerym płakali w Rajchu (ze śmiychu jak im po drodze spŏd ze lawety).

Wyposażynie je bogate choby onkel z Dortmundu: klimatronik, 4 poduszki powietrzne, ABS, EBD, BA, 4x el. szyby, radio + 6 głośnikōw. Mŏ komplet ôpōn na lato i zima (styknōm co najmynij na 2 sezōny). Letnie sōm na szykownych alufelgach Stil-Auto.

Silnik je na benzyna (gaz je dobry do kuchnie), ale niy pŏli za wiela – w mieście niy winycy jak 8,5 litra, na trasie żech zloz do 6,5 litra, ale kej jeździsz trocha warcij niż Twōj starzik, to spŏlisz tak kajś 7 litrōw. Mŏ tyż w pierōny placu ze zadku, co się przidowŏ, kej sie mŏsz mynij jak 40 lŏt (abo wiyncy i niy boli Cie w krziżu) i jakoś (wersyjŏ do synkōw) gryfnŏ frelka ôbok. Abo żona – ale tego żech niy testowoł i niy dowōm gwarancyje.

Ôstatnio nawet troche jeździł (1200km w 2014) kej mōj Opel, kerym terŏzki jeżdża, trefioł sie w październiku z dzikiem we Chorzowie. Przysiyngōm na Pōnbōczka, co żech żŏdnymu dzikowi niy gŏdoł ô tym, co żech za bajtla jeździł na szpile do Zŏbrza. Ale pierōny i tak wiedzieli.

Dzik OC niy mioł, Opel bez miesiōnc się naprawioł, tōż przestoł zasłaniać kwiŏtki – jeździł i niy bōło żŏdnygo problymu, beztōż moga go spokojnie polecić.

Niydownŏ złōnaczōne: remōnt silnika (nowŏ uszczelka pod głowicōm + planowaniy), termostat, nowy tłumik środkowy. Rozrzōndu niy trza wymiyniać – jes na kecie.

Do zrobiyniŏ: prawy wahacz z przŏdku, linka hampla ryncznego, pilot autoalarmu

Przeglōnd do: 03.2016

OC do: 02.2016

  1. Kej wtoś szukŏ nowego auta za taki geld, to niych lepij ani niy dzwoni, bo jeszcze pomyśla, co je ze Sosnowca.

PS2. W drodze wyjōntku ôferty ze Zogłymbiŏ tyż przijmuja. Przekłŏd na polski gratis.

//Auto sprzedane, terŏzki bydzie jeździć we Katowicach.

albo tak:

4030017.jpg

  • Like 3
  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

albo tak:

4030017.jpg

Temat do zamknięcia - sprzedany.

 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ty Falcon to już sam nie wiesz czego chcesz... raz piszesz że chcesz sprzedać, a za chwilę że już sprzedane ... Teraz chcesz zamykać, a za chwilę zaś Ci coś się zmieni. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

sprzedane to sprzedane - zamykaj

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

×