Skocz do zawartości
konrad.wegrzyn

Regeneracja reflektora przedniego Dakar

Recommended Posts

Heja

Ktoś ma jakieś doświadczenie z Doctor Light? https://doctorlight.pl/

W grę raczej wchodzi raczej regeneracja odbłyśnika, naniesienie nowej warstwy itp. Zastanawiam się tylko czy to poprawi drastycznie sytuację,  czy może nie zawracać sobie dupy. Z reguły nie jeżdżę po nocach, ale w tym roku zdażyło mi się wracać już 3 razy po 22. 

Przeróbka na ledową?!  Jest to możliwe?!  Nie wykluczam, ale trochę mi to trąci agrotuningiem... może się mylę

Ktoś coś działał w tym temacie?! 

Tyle wątpliwości, ale po to jest forum :)

 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Trudno powiedzieć czy drastycznie. Single nigdy nie miały super świateł. To tylko jedna żarówka. Ja się doświetlałem homologowanymi reflektorami przeciwmgielnymi Hella micro de

CŽ175 typ 450 -> Honda Shadow 600 -> F650GS -> F650GS Dakar -> Triumph Tiger 800XCX / BMW G650X-Country

taptarapta

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam dokładnie takie same, ale po  3 godzinach jazdy, na voltomierzu wartości lecą do około 10...

Pewnie dmucham na zimne, bo zawsze na drugi dzień pali na dotyk, ale wg mnie- te halogeny grzeją za mocno.
Chyba nie ma co stwarzać sobie sztucznych problemów i trzeba jeździć tak dalej

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Znany problem. Rozwiazanie - załóż żarówki 35Wc586492ec47411184e31f2aa4df974e0.jpg2dc9ad7aba947263b370b5ff6234d83c.jpg

 

CŽ175 typ 450 -> Honda Shadow 600 -> F650GS -> F650GS Dakar -> Triumph Tiger 800XCX / BMW G650X-Country

 

taptarapta

 

 

 

 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@xel , coś wspomniałeś na ten temat na zlocie ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fajne żarówki: tungsram megalight +120/+150%. Spadające napięcie też miałem, ale to był alternator do regeneracji ;-)

 

Wtedy Dakarem bez halogenów dało się lecieć stówką po ciemku w komforcie.

 

Wytapatalkowane z magicznego pudełka

 

 

 

 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 godziny temu, Marcin N napisał:

Znany problem. Rozwiazanie - załóż żarówki 35Wc586492ec47411184e31f2aa4df974e0.jpg2dc9ad7aba947263b370b5ff6234d83c.jpg

 

CŽ175 typ 450 -> Honda Shadow 600 -> F650GS -> F650GS Dakar -> Triumph Tiger 800XCX / BMW G650X-Country

 

taptarapta

 

 

 

Zamówione - i znów życie zaczyna się układać ;)

Dzięki!

 

2 godziny temu, xel napisał:

Fajne żarówki: tungsram megalight +120/+150%. Spadające napięcie też miałem, ale to był alternator do regeneracji ;-)

Żarówki mam Philps H4X-treme i dają radę. Spadki napięcia występują tylko w przypadku pracy halogenów, także alternator chyba ok.

Wtedy Dakarem bez halogenów dało się lecieć stówką po ciemku w komforcie.

Setką w nocy bez halogenów?! Widzę to mniej więcej tak:

30bd17ca8900b2b0d38f7ddeb6e43290.jpg

 

 

 

Wytapatalkowane z magicznego pudełka

 

 

 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Załóż, przetestuj, komentuj :-D

Wytapatalkowane z magicznego pudełka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
18 godzin temu, konrad.wegrzyn napisał:

Heja

Ktoś ma jakieś doświadczenie z Doctor Light? https://doctorlight.pl/

W grę raczej wchodzi raczej regeneracja odbłyśnika, naniesienie nowej warstwy itp. Zastanawiam się tylko czy to poprawi drastycznie sytuację,  czy może nie zawracać sobie dupy. Z reguły nie jeżdżę po nocach, ale w tym roku zdażyło mi się wracać już 3 razy po 22. 

Przeróbka na ledową?!  Jest to możliwe?!  Nie wykluczam, ale trochę mi to trąci agrotuningiem... może się mylę

Ktoś coś działał w tym temacie?! 

Tyle wątpliwości, ale po to jest forum :)

 

 

 

Odpuść sobie nawet telefon do gościa, też byłem pozytywnie nastawiony czytając opinie i polecenia na farach...

Ze 2 miesiące temu dzwoniłem, to ciśnienie ma ale na przeróbki LED, a odnowienie, to nieee, bo nie wie kiedy, bo to, bo tamto, bo chyba nie będę już robił, ale przeróbki na LED to już robimy. Szkoda sobie d... zawracać odnowieniem u tego polecanego Pana. To oczywiście moje odczucia z rozmowy.

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeżeli masz lampę z ryflowanym szkłem to nie wiele da regeneracja - szkoda fatygi. Wymiana na lampę po lifcie + soczewka xenon lub led.

A jeżeli ma być legal to kup halogeny pseudo BMW

https://allegro.pl/oferta/halogeny-led-lampy-v-storm-bmw-gs-adv-r-varradero-7976052717?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aqueryandcategory&bi_c=MTRhYWJjMzYtNzAxMi00ZmI2LWIwNjktOTUxZTZlMDJmOTk5AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=c6f660ab-a43f-4d7d-8c7b-04fcc4ae2d4f

świeca tak ze nie zauważysz czy główna lampa jest włączona czy nie ale lepiej podłączyć je jako drogowe bo w nocy mogą oślepiać

5 godzin temu, lcoo napisał:

odnowienie, to nieee, bo nie wie kiedy, bo to, bo tamto, bo chyba nie będę już robił, ale przeróbki na LED to już robimy. Szkoda sobie d... zawracać odnowieniem u tego polecanego Pana.

mam te same odczucia, robiłem u niego sama metalizacje odbłyśnika to zaczął kombinować ze maszyna nie ogarnia plastiku i pociskał inne kity ze ostatni raz robi...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
7 godzin temu, raby napisał:

Jeżeli masz lampę z ryflowanym szkłem to nie wiele da regeneracja - szkoda fatygi. Wymiana na lampę po lifcie + soczewka xenon lub led.

A jeżeli ma być legal to kup halogeny pseudo BMW

https://allegro.pl/oferta/halogeny-led-lampy-v-storm-bmw-gs-adv-r-varradero-7976052717?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aqueryandcategory&bi_c=MTRhYWJjMzYtNzAxMi00ZmI2LWIwNjktOTUxZTZlMDJmOTk5AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=c6f660ab-a43f-4d7d-8c7b-04fcc4ae2d4f

świeca tak ze nie zauważysz czy główna lampa jest włączona czy nie ale lepiej podłączyć je jako drogowe bo w nocy mogą oślepiać

mam te same odczucia, robiłem u niego sama metalizacje odbłyśnika to zaczął kombinować ze maszyna nie ogarnia plastiku i pociskał inne kity ze ostatni raz robi...

Rozmawiając z Doktorem przez telefon odniosłem wrażenie, że "nauczymy się na twojej lampie" ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja regenerowalem odbłyśnik gdzieś w Wielkopolsce. Bez marudzenia. Wysłałem całą lampę i odebrałem całą.

Wysłane. Po prostu wysłane.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
5 minut temu, Dave napisał:

Ja regenerowalem odbłyśnik gdzieś w Wielkopolsce. Bez marudzenia. Wysłałem całą lampę i odebrałem całą.

Wysłane. Po prostu wysłane.
 

No ale Ty wysyłasz, poprostu wysyłasz.... To i odebrałeś, poprostu odebrałeś... :-):-):-)

  • Like 2
  • Haha 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 godziny temu, Dave napisał:

Ja regenerowalem odbłyśnik gdzieś w Wielkopolsce. Bez marudzenia. Wysłałem całą lampę i odebrałem całą.

Wysłane. Po prostu wysłane.
 

Jak pamiętam Hubert Cugier z Krzywinia. Polecany, osobiście nie korzystałem, ale w gadce konkretny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żarówki w halogenach zmienione zgodnie z zaleceniem z 55 na 35W. Muszę potestować na dłuższych odcinkach, ale wartości na Voltomierzu po załączeniu spadają tylko o 0.2. Bajka! Marcin -jeszcze raz dzięki 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzielę się tylko własnym doświadczeniem

 

W sumie mam te żarówki H3 35W i jak komuś się przydadzą to mogę oddać.

 

CŽ175 typ 450 -> Honda Shadow 600 -> F650GS -> F650GS Dakar -> Triumph Tiger 800XCX / BMW G650X-Country

 

taptarapta

 

 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×