Skocz do zawartości
KaeS

Mycie butów motocyklowych od wewnątrz...

Recommended Posts

Do czyszczenia a szczególnie odświeżania butów motocyklowych od wewnątrz używałem rożnych preparatów ze srebrem i bez ale dnia pewnego Internety napisały:

Cytuj

 

Nawet najbardziej wygodne buty mają jedną wadę, Po kilku sezonach zaczynają bardzo nieprzyjemnie pachnieć. Aby pozbyć się tej woni niezbędne jest czyszczenie i dezynfekcja. Najlepszym sposobem, aby odświeżyć noszone buty jest zrobienie własnego środka odświeżająco-dezynfekującego. Poniżej znajdziesz instrukcję, jak zrobić środek, który wyeliminuje przykry zapach z butów i zabije bakterie.

Rzeczy, które potrzebujesz: Woda, Alkohol izopropylowy (może być zwykły spirytus), Soda oczyszczona, Butelka z atomizerem, Ściereczka

1) Do butelki z atomizerem wlej 10 łyżek wody i 1 łyżkę alkoholu izopropylowego. Tak rozcieńczony roztwór alkoholu powinien być bezpieczny dla twoich butów, a jednocześnie na tyle silny by zabić bakterie. Zakręć butelkę i potrząśnij nią kilkakrotnie, by dobrze wymieszać składniki.

2) Spryskaj buty wewnątrz, na zewnątrz a nawet na podeszwie i pozostaw je na około 5 minut.

3) Po upływie tego czasu wytrzyj buty czystą, wilgotną szmatką.

4) Wnętrze butów posyp sodą. Zaabsorbuje ona wilgoć. Pozostaw sodę w butach na całą noc.

5) Obróć buty i dokładnie wytrzep je z sody nad koszem na śmieci.

6) Wnętrze butów przetrzyj wilgotną szmatką, aby dokładnie usunąć resztki sody.

Sposób sprawdzony i zdaje egzamin:) z pewnością tańszy niż dezodoranty i środki z drogerii a działa tam samo o ile nie lepiej.

 

Jest porada, gość solennie zapewnia więc trzeba wykonać. Pacjent: buty Buty Gaerne G-Midland po czterech sezonach i kilku próbach odświeżenia. 
Ptk 1 alkohol izopropylowy jest na podorędziu, woda również, pkt 2 i 3 wykonany - poszło!  Pkt 4 sodą zakupiłem w miejscowym sklepiku, co będę się szczypał z jedną, czy dwoma torebkami, nabyłem ich 10. Do wilgotnych butów wsypałem po 1,5 torebki 80 gr. sody oczyszczonej i... już miałem wątpliwości jak ja tę sodę z tych butów usunąć. Na drugi dzień jak lekarz radził sprawdzam buty a te nadal wilgotne. Mało tego całe w środku bialuśkie Dawaj wygrzebywać tę sodę, walić butami o stół warsztatowy aby ją wytrzepać. Ni cholery ta wgryzła się we szwy i inne zakamarki. Łapy i ramiona całe białe, zaczynają swędzieć... A co będzie jak zaczną mnie swędzieć stopy podczas jazdy? Teraz wiem, co mnie pewnie będzie czekało, wypranie butów wewnątrz karcherem! Macie jakieś lepsze sprawdzone z pewnością lepsze sposoby - teraz na usunięcie sody z butów?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może dla butów bez membrany jest to rozwiązanie ale dla goretex już bym się bał. Z moich doświadczeń dla butów z goretex polecam umyć normalną wodą z mydlinami, wypłukać, a następnie w pończosze włożyć zmieloną kawę na dobę. Wszystkie smrody zostają wchłonięte.

  • Like 3
  • Thanks 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 minutę temu, Vengosh10 napisał:

Może dla butów bez membrany jest to rozwiązanie ale dla goretex już bym się bał. Z moich doświadczeń dla butów z goretex polecam umyć normalną wodą z mydlinami, wypłukać, a następnie w pończosze włożyć zmieloną kawę na dobę. Wszystkie smrody zostają wchłonięte.

A więc czeka mnie i buty teraz porządne pranie celem usunięcia sody. Jeżeli operacja się uda a pacjent pomrze będę celował w SIDI Adventure.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A może zrób mieszankę oleju rzepakowego z octem, po rozmieszaniu dosyp 0.5 kg na buta mąki.. ale tej krupczatki .. a na koniec jajko, albo nawet dwa .. no i bułka tarta ..
Nie wiem czy pomoże ale będzie podobnie odjebany pomysł co z tą sodą..
Ewentualnie spróbuj jeszcze kaustyczną, jak już nawet powyższy sposób nie pomoże

Wysłane z mojego Hammer_Energy_18x9 przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
  • Thanks 2
  • Haha 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dobrze, że nie dodałem musztardy z kisielem a wilgoci nie usuwałem tamponami bo teraz to po taniość jest.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tylko środki antybakteryjne zadnego prania w środku .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
5 godzin temu, Vengosh10 napisał:

..... a następnie w pończosze włożyć zmieloną kawę na dobę. Wszystkie smrody zostają wchłonięte.

Nie znałem tego sposobu na przechowywanie żywności. Ja kawę trzymam w szczelnym pojemniku, czasem w lodówce .... :default_cafe2:

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Smród z buciorów skutecznie i bezpiecznie usuwają tabletki do uzdatniania wody - KATADYN 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
5 minut temu, Dziadek napisał:

Smród z buciorów skutecznie i bezpiecznie usuwają tabletki do uzdatniania wody - KATADYN 

Mnie mama mówiła, żebym codziennie nogi mył, a nie będą mi buty śmierdziały, ale widzę, że was wychowywał tata ... :default_laugh:

  • Like 7
  • Haha 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki chłopy za rady i wiem, że zawsze na Was można liczyć. 

Ze względu na niedającą się usunąć z zakamarków sodę buty zostały wyprane ręcznie z użyciem płynu do prania. Zostało je wysuszyć i wypastować.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Teraz, KaeS napisał:

Dzięki chłopy za rady i wiem, że zawsze na Was można liczyć. 

Ze względu na niedającą się usunąć z zakamarków sodę buty zostały wyprane ręcznie z użyciem płynu do prania. Zostało je wysuszyć i wypastować.

Po sodzie takie coś? :default_icon_eek:

Takie rzeczy "pierze" się szarym mydłem ....

Wystarczyło zapytać na forum - nas tutaj ... :D

  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
12 minut temu, Dziadek napisał:

Smród z buciorów skutecznie i bezpiecznie usuwają tabletki do uzdatniania wody - KATADYN 

Dziadek myślę, że podczas zlotu wystarczyłoby je skropić samogonem ale czy to dadzą..

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale wysusz je tą kawą, koniecznie przed weekendem, bo potem goście przyjdą, a trzeba będzie ją jeszcze zmielić odpowiednio, by uwolnić nuty kwiatowe lub owocowe w zależnosci od płynu do płukania jakiego użyłeś

 

CŽ175 typ 450 -> Honda Shadow 600 -> F650GS -> F650GS Dakar -> Triumph Tiger 800XCX / BMW G650X-Country

 

taptarapta

 

 

 

 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja wiem że jak to mówią "u bogatych inne życie" ale po czterech latach intensywnej jak mniemam eksploatacji obuwia to ja bym zakupił nową parę . Moje mają pięć lat ale mam dwie pary więc żadna jeszcze nie wali :D ale ja robię małe roczne naloty , niestety . 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
32 minuty temu, Marcin N napisał:

Ale wysusz je tą kawą, koniecznie przed weekendem, bo potem goście przyjdą, a trzeba będzie ją jeszcze zmielić odpowiednio, by uwolnić nuty kwiatowe lub owocowe w zależnosci od płynu do płukania jakiego użyłeś

Myślałem o tym aby ją później zapakować żonie do pracy na dyżur aby nieustannie mogła cieszyć się moim smrodem ale masz rację płyn zabił cały aromat moich stóp. Ot i cały mizerny plan poszedł w pizdu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 godziny temu, KaeS napisał:

Dziadek myślę, że podczas zlotu wystarczyłoby je skropić samogonem ale czy to dadzą..

No wiesz ! Toż to świętokradztwo !

  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 godziny temu, Jarek napisał:
Nie znałem tego sposobu na przechowywanie żywności. Ja kawę trzymam w szczelnym pojemniku, czasem w lodówce .... :default_cafe2:

df1bb38650037c647b9b26bba212fbe3.jpg

Wysłane z mojego motorola one zoom przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Vengosh10
  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 godziny temu, Dziadek napisał:

Smród z buciorów skutecznie i bezpiecznie usuwają tabletki do uzdatniania wody - KATADYN 

Krzysztof a ten micropur to potłuc i też rozsypać do buta no i ile tabletek na but? :default_icon_mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ten wątek przypomina mi jeden z odcinków super serialu moich młodych lat



Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka

  • Haha 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Buty przeszły wczoraj porządne pranie, dziś są suche, pachnące a co najważniejsze trzymają fason.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No ale co z tą kawą?

CŽ175 typ 450 -> Honda Shadow 600 -> F650GS -> F650GS Dakar -> Triumph Tiger 800XCX / BMW G650X-Country

taptarapta

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
7 godzin temu, Marcin N napisał:

No ale co z tą kawą?

No pójdziemy razem przy następnej okazji. Wolisz z kardamonem czy jakąś specjalnie parzoną? :default_cafe2:

Edytowane przez KaeS

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
No ale co z tą kawą?


Odnośnie kawy, to musisz tylko pamiętać, aby w gościach u Kaesa pić herbatę

Wysłano na Berdyczów...

  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
22 godziny temu, dakarowy napisał:

Ten wątek przypomina mi jeden z odcinków super serialu moich młodych lat emoji28.png

i trza mu zmienić tytuł na ŚMIERDZĄCA SPRAWA :D

Dnia 8.10.2020 o 23:46, KaeS napisał:

Krzysztof a ten micropur to potłuc i też rozsypać do buta no i ile tabletek na but? :default_icon_mrgreen:

We wodzie go ropuścić i do buta nalać :default_cafe2:

film instruktarzowy poniżej :default_cafe2:

 

 

  • Thanks 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×