Skocz do zawartości
KaeS

Mycie butów motocyklowych od wewnątrz...

Recommended Posts

Godzinę temu, Dziadek napisał:

i trza mu zmienić tytuł na ŚMIERDZĄCA SPRAWA :D

We wodzie go ropuścić i do buta nalać :default_cafe2:

film instruktarzowy poniżej :default_cafe2:

 

Dzięki, następnym razem zastosuję zamiast sody katadyn :default_icon_mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Buty jak już wspomniałem przeżyły pranie i nawet mają się lepiej jak przed praniem. A, że są to moje jak dotychczas pierwsze buty motocyklowe, które użytkuję i przyjdzie czas kiedyś a może i wcześniej na kolejną parę, chciałbym się Was poradzić: czy kupujecie buty motocyklowe o rozmiar większy?
Pytanie moje motywuję tym, iż... że jak jestem kilka godzin w tych butach, które mam obecnie zakupionymi pod rozmiar, który mam w butach do codziennego użytku, i jeszcze przyjdzie mi się szwendać w nich po bunkrach, ścieżkach turystycznych, czy innych atrakcjach, to czuję po tych kilku godzinach łażenia w nich dyskomfort ciasnoty taki, że najchętniej poszedłbym już boso.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja przy butach motocyklowych w kontekście rozmiaru mam takie samo podejście jak przy każdych innych, ma być właściwy a nie większy czy mniejszy ;) Do szwendania się po okolicy, mam w podręcznym cywilne, motocyklowe zostawiam przy motocyklu.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
20 minut temu, KaeS napisał:

 ... jak jestem kilka godzin w tych butach, które mam obecnie zakupionymi pod rozmiar, który mam w butach do codziennego użytku, i jeszcze przyjdzie mi się szwendać w nich po bunkrach, ścieżkach turystycznych, czy innych atrakcjach, to czuję po tych kilku godzinach łażenia w nich dyskomfort ciasnoty taki, że najchętniej poszedłbym już boso.

Kup se takie buty, abyś miał wygodne i włożył do nich cywilne buty. Dojedziesz do punktu x wyskoczysz z motocyklowych,  pogonisz w cywilnych,  wrócisz znowu wskoczysz do motocyklowych... Takie 2w1 ;)

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Teraz, Jarek napisał:

Kup se takie buty, abyś miał wygodne i włożył do nich cywilne buty. Dojedziesz do punktu x wyskoczysz z motocyklowych,  pogonisz w cywilnych,  wrócisz znowu wskoczysz do motocyklowych... Takie 2w1 ;)

Realna rzecz, nawet gdzieś w necie ktoś prezentował, nie pamiętam tylko gdzie. Problem był z czystością wewnątrz buta.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
56 minut temu, KaeS napisał:

Realna rzecz, nawet gdzieś w necie ktoś prezentował, nie pamiętam tylko gdzie. Problem był z czystością wewnątrz buta.

Ale to właśnie wątek o czystości w środku jest...

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kurde zaciekawiło mnie te Destino, znowu spać kilka nocy nie będę rozmyślając Sidi, czy jednak Touratech...

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podejdź do tego naukowo, 57% motocyklowych wypadków, to niewielka prędkość + przygnieciona noga. Generalnie dolna część nogi to podczas wypadków motocyklowych, najczęściej uszkadzana cześć naszego ciała.
Szukaj czegoś co realnie zabezpiecza przed skręcaniem kostki i zgnieceniom łydki. Komfort chodzenia nie powinien tu być znaczącym kryterium. Ja ostatnią kraksę miałem w butach enduro, a i tak nie mam pojęcia jak, ale kostka skręciła się , spuchła i boli do dziś. W innych butach pewnie byłoby złamanie.

 

  • Like 3
  • Thanks 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 godziny temu, KaeS napisał:

czy kupujecie buty motocyklowe o rozmiar większy?

Bierz o rozmiar mniejsze. Cierpienie uszlachetnia. 

  • Like 4
  • Haha 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rozumiem że teraz każdy perfekcyjnie wykona każde pranko i może pralnię otworzyć:))))

Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A moze to jest jak z tym smarowaniem łancucha, jedni po 10tysiacach wywalają, nie smarują itp ... wiec butów nie prać tylko jep do smieci, nowe nigdy nie smierdzą... a i na proszku mozna zaoszczedzić...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

10 000? To jeden sezon najwyżej

CŽ175 typ 450 -> Honda Shadow 600 -> F650GS -> F650GS Dakar -> Triumph Tiger 800XCX / BMW G650X-Country

taptarapta

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 27.01.2021 o 09:06, aga5317 napisał:

Rozumiem że teraz każdy perfekcyjnie wykona każde pranko i może pralnię otworzyć:))))

Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka
 

Nie, można wystawić na olx jako "raz noszone" albo "nieudany prezent"

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
10 godzin temu, bom napisał:

A moze to jest jak z tym smarowaniem łancucha, jedni po 10tysiacach wywalają, nie smarują itp ... wiec butów nie prać tylko jep do smieci, nowe nigdy nie smierdzą... a i na proszku mozna zaoszczedzić...

Z butami motocyklowymi jest zupełnie inaczej, ale podobnie jak z łańcuchem. Są dwie szkoły: jedni myją nogi, a inni nie ...  A smród? Jak to niektórzy mawiają: lepiej siedzieć w smrodku niż chłodku ... ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jarek, to nie jest takie proste jak Ci się wydaje, sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana..... Od razu widać że Twoje zamiłowanie do motocykli wynika z możliwości wyrywania lasek na ten środek lokomocji na bulwarach :default_laugh:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
12 minut temu, Vengosh10 napisał:

Jarek, to nie jest takie proste jak Ci się wydaje, sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana..... Od razu widać że Twoje zamiłowanie do motocykli wynika z możliwości wyrywania lasek na ten środek lokomocji na bulwarach :default_laugh:

No ba ... Mnie idzie znakomicie bo na ryju mam kask z ciemną blendą i szczelne buty - tak więc i nie widać mi ryja i nie czuć smrodu jedynie motór :default_laugh:

  • Like 2
  • Haha 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Że smrodu nie czuć to już ustaliliśmy :default_laugh:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
6 minut temu, Vengosh10 napisał:

Że smrodu nie czuć to już ustaliliśmy :default_laugh:

Nobo grzyb od pędu wiatru odpada - więc i to można pominąć ... :default_laugh:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

...a ja wystrugałem za niecałe 100pln-ów prosty ozonator co by czasem auto nim  przedymić, coś z piwnicy jak nabrało smrodku bo szczelnie zawinięte było itp....dorobię rurkę karbowaną giętką o małym fi i będzie można podać również w buciory moto, narciarskie , gumiaki ogrodowe itd.

To mega proste urządzono, 1.5 godz dopasowania, nieco pracy wyrzynarką, potem pistolet z klejem na gorąco, mały wentylatorek stosowany w łazienkach  i jest, gotowe do zastosowania. Mam generator ozonu 10g/h więc niedrogi , 56pln w zakupie , i spokojnie wystarczy na takie zabiegi :default_cafe2:

Edytowane przez strażowy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
11 minut temu, strażowy napisał:

...a ja wystrugałem za niecałe 100pln-ów prosty ozonator

148836877_3683388738414951_2409065427267

Spoko 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
14 minut temu, Pawel napisał:

148836877_3683388738414951_2409065427267

 

wybacz "Bogu" , młota nie uwzględniłem, 230v jest wygodniejsze, po cholerę się męczyć machaniem takim ajzolem ??:default_icon_rolleyes:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×