Skocz do zawartości
pretki33

Czerwony kolektor wydechowy na postoju

Recommended Posts

witam kolegów po długiej przerwie. Wczoraj wieczorem zauważyłem że kolektor w moim gsie jest lekko czerwony. Poczytałem trochę i niby norma chociaż nie wydaje mi się.. dzieje się to na postoju po kilku minutach.. więc pytanie do posiadaczy czy to normalne zachowanie? Niebawem mam w planach sprawdzenie zaworów i ogólny przegląd, niewiem zakup jakiegoś interfejsu żeby można było podpiąć.. wiem że w gaznikowcach raczej za uboga mieszanka.. a wtrysk? Sonda lambda? Niewiem jakiś czujnik ? Ewentualnie nieszczelnosc między cylindrem a wtryskiem? Pozdrawiam:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na ten problem nie da się odpisać jednoznacznie - bo o ile jest to zjawisko zupełnie naturalne to wszystko opiera się o szczegóły, które bardzo trudno opisać, a dużo zależy od czasu, temperatury, przepływu powietrza, czystości silnika i chłodnicy .... Tak czy owak na postoju kolektor ( nie tylko w motocyklu ) potrafi się "rozświecić" czerwienią, ale taż owo ustrojstwo nie jest stworzone do stania w długich minutach tylko do jeżdżenia ...

A to jeszcze kopia z internetowej mądrości:

"Kolektor ... a typowe temperatury spalin to: ....  do ok. 900 stopni dla silników benzynowych. Temperatura kolektora wydechowego raczej nie jest aż tak wysoka- stal od temperatury zaczyna mieć czerwony kolor przy około 700 st"

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 godzinę temu, Jarek napisał:

Na ten problem nie da się odpisać jednoznacznie - bo o ile jest to zjawisko zupełnie naturalne to wszystko opiera się o szczegóły, które bardzo trudno opisać, a dużo zależy od czasu, temperatury, przepływu powietrza, czystości silnika i chłodnicy .... Tak czy owak na postoju kolektor ( nie tylko w motocyklu ) potrafi się "rozświecić" czerwienią, ale taż owo ustrojstwo nie jest stworzone do stania w długich minutach tylko do jeżdżenia ...

A to jeszcze kopia z internetowej mądrości:

"Kolektor ... a typowe temperatury spalin to: ....  do ok. 900 stopni dla silników benzynowych. Temperatura kolektora wydechowego raczej nie jest aż tak wysoka- stal od temperatury zaczyna mieć czerwony kolor przy około 700 st"

No i to chciałem wiedzieć:) no tak stał na długość papierosa odpalony bo pokazywałem nowe ledy myśliwemu(świecą masakra)i mówi ale kolano czerwone hehe ale interfejs sobie itak kupię i zawory sprawdzę bo tak na słuch delikatnie je słyszę na zimnym a możliwe że nikt tam nie zaglądał.. w sumie lepszy luz jak jego brak

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×