Skocz do zawartości
arthurr

temat.. akademicki: jak odwrócić działanie czujnika oleju

Recommended Posts

@arthurr zapomniałem wczoraj zapytać. Czy ten czujnik ciśnienia oleju jest zwykłym czujnikiem zero jedynkowym, czy może rezystencyjnym jak miał np. Polonez? Jeżeli stary czujnik był rezystencyjnym a poznać można np. po wskaźniku ciśnienia oleju na desce rozdzielczej to tu niestety potrzebny jest zapewne jeszcze wzmacniacz odwracający, o ile ten nowy czujnik też jest rezystencyjnym.

Zresztą tak czy siak jak się potem okazało moje malunki ni jak się mają do Twego problemu.

Edytowane przez KaeS

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli już o ciekawostkach.. czujnik jest zwykły 0-1. Natomiast auto ma też zegar ciśnienia. Kontrolka gaśnie - zegar idzie na połowę. I tak jest fabrycznie, widocznie statystyczny Amerykanin lubi mieć dużo wskaźników i nie za bardzo go obchodzi jak i czy w ogóle one działają. W Stanach nawet ktoś dorobił jakiś układ który sprawia że ten zegar coś pokazuje, ale kosztuje to jakieś chore pieniądze..

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam dokładnie taki :D no, może nie dokładnie.. w czerwonym pudełku jest ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kiedyś przyjechali do mnie z takim w czerwonym pudełku w celu dokonania pomiarów oferowanego przeze mnie ursusa c360... I dobrze, że go mieli bo im podpowiedział żeby brać ów pojazd bez targowania...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×