Skocz do zawartości

Recommended Posts

Myślę, że z 600 litrów 95-tki będzie jako równowartość :default_wink:
No tanie to żadne jak narazie nie są
Napisz jeszcze czym obrabiasz materiał na te filmy, bo szczerze przyznam, że obraz z tego drona u innych wygląda nieco gorzej

Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nagrywam w 4k 25fps i montuje w Vegasie, gdzie później ten materiał renderowany jest do tej samej wartości.

Algorytm YouTube zostaje oszukany, bo reszta materiału i tak jest w FullHD i 2.7k (25fps i 50fps)

Dzięki temu jakość obrazka jest lepsza niż wcześniej, gdy wszystko renderowałem do FullHD

Małymi krokami, metodą prób i błędów te ustawienia są według mnie najlepsze. 

Dodatkowo używam filtra PolarPro Cinema ND16 do słonecznych miejsc 

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Algorytm YouTube zostaje oszukany, bo reszta materiału i tak jest w FullHD i 2.7k (25fps i 50fps) - możesz rozwinąć temat w trzech zdaniach, podesłać jakieś źródło, gdzie się można dokształcić?
Dzięki!

Wytapatalkowane z magicznego pudełka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 minutę temu, xel napisał:

Algorytm YouTube zostaje oszukany, bo reszta materiału i tak jest w FullHD i 2.7k (25fps i 50fps) - możesz rozwinąć temat w trzech zdaniach, podesłać jakieś źródło, gdzie się można dokształcić?
Dzięki!

Wytapatalkowane z magicznego pudełka
 

Chodziło mi o szybkości transmisji obrazu, tzw. Bit rate, który YouTube ustawia pod daną rozdzielczość nagrania za pomocą odpowiedniego kodeku.

Kompresja tu działa tak, że dla słabej jakości nagrań używa podstawowego kodeka AVC1.

Filmy wideo, które charakteryzują się lepszą jakością, YouTube nagradza kodekiem VP09który jest dużo łaskawszy w kompresji niż AVC1

Algorytm YouTube sam przydziela konkretny kodek do udostępnianego materiału i nie można go ręcznie przypisać do naszego filmu. Można go jednak wymusić renderując np. materiał z FullHD do minimum 2.7k lub wyżej 4k. 

Poniżej znajdziesz tabelkę z przypisanym Bit rate do każdej rozdzielczości

https://support.google.com/youtube/answer/1722171?hl=pl

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Nagrywam w 4k 25fps i montuje w Vegasie, gdzie później ten materiał renderowany jest do tej samej wartości.

Algorytm YouTube zostaje oszukany, bo reszta materiału i tak jest w FullHD i 2.7k (25fps i 50fps)

Dzięki temu jakość obrazka jest lepsza niż wcześniej, gdy wszystko renderowałem do FullHD

Małymi krokami, metodą prób i błędów te ustawienia są według mnie najlepsze. 

Dodatkowo używam filtra PolarPro Cinema ND16 do słonecznych miejsc 

I wszystko jasne, dzięki

Swoją drogą musisz miec sporo materiału po takim wyjeździe.. pod kątem "wagowym" oczywiście

 

Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×