Skocz do zawartości
Steve

F650GS dla wysokiej osoby?

Recommended Posts

Cześć, 

Mam możliwość odkupienia od rodziny czarnej f650gs, od dłuższego czasu stoi w garażu nie używana. Info dot. przebiegu itp będę miał dopiero w weekend. Ale z wstępnych informacji wiem ze moto dużo nie przejeździło, było sprowadzone z Niemiec od młodej dziewczyny której to był też pierwszy motocykl. 

Problem jest tylko taki ze jeździły na nim Kobitki o wzroście ok 160-170cm i prawdopodobnie moto jest obniżone. Ja mam 190cm wzrostu i tu pytanie czy po podwyższeniu tyłu i kanapy (tyle z forum narazie wyczytałem) będę czuł sie na nim w miarę wygodnie? Czy jest to motocykl raczej dla osób niskich? 

https://zapodaj.net/72592b58468eb.jpg.html

https://zapodaj.net/6844a820c712d.jpg.html

https://zapodaj.net/18540987ec7ab.jpg.html

Edytowane przez Steve

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No motor, na oko obniżony nie jest, a czy będziesz się czuł wygodnie, to podejrzewam, że należy wsiąść i pojeździć :D 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To prawdopodobnie fabryczne obniżenie - na tylnym amortyzatorze jest numer , wpisz go w bmw-store i ci wyjdzie czy to wersja fabrycznie niska . Jeżeli tak jest to będzie większy problem bo to nie bedzie wymiana kości z tyłu tylko inny amortyzator i sprężyny do przodu /jak pamietam/ . Ale gratów jest sporo do tych sprzętów więc dasz radę . Ładnie to wygląda :D

Staropolskim obyczajem - w przywitalni był ??? :default_happy:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jeżeli kości to idzie je wyfrezować samemu? Bo akurat pracuje w tej branży i mógłbym sobie dorobić takie jak mi sie podobają :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To nie jest na kościach bo lagi są równo w półce . Albo jest niski albo jest normalny tylko zdjęcie przekłamuje . Numer amortyzatora prawdę Ci powie :default_happy:

  • Thanks 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podejrzewam że nawet na nie obniżonym ze względu na wzrost będzie ci niekomfortowo, w rachubę wchodzi raczej wersja Dakar. Ale w twojej sytuacji (od rodziny), to najprościej przymierzyć się, przejechać i samemu ocenić.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

...a następnie wpierniczyć dłuższy amor z tyłu i koło 21 z przodu :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zobaczymy jak cenowo to bedzie wyglądało. W jakich kwotach te modele chodzą w dobrym stanie? 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chciałbym zauważyć że wersja zwykła i wersja dakar ma tą samą odległość podnóżków do kanapy.

Więc proszę nie wprowadzać niepotrzebnego zamieszania, bo na obu w czasie jazdy będzie tak samo wygodnie. Kwestia zdobycia wysokiej kanapy lub przerobienia istniejacej.

 

Różnice dotyczą zawieszenia i wielkości przedniego koła

 

Nie wygląda mi na obniżony, za to kanapa niska

 

CŽ175 typ 450 -> Honda Shadow 600 -> F650GS -> F650GS Dakar -> Triumph Tiger 800XCX / BMW G650X-Country

 

taptarapta

 

 

 

 

 

 

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wygoda to kwestia indywidualna.

Mam 190cm i miałem singla z taką kanapą. Dla mnie było ok. 

Dodatkowo uważam, że niska kanapa daje możliwość schowania się za szybą, którą proponowałbym wymienić... 

Musisz się przymierzyć i ocenić, bo to Tobie ma pasować. Ty będziesz na tym jeździł i tobie ma być wygodnie. 

I pamiętaj, że przerabianie zaczynaj wtedy kiedy tobie coś nie pasuje, a nie wtedy kiedy inni Ci podpowiadają...

 

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przy tym wzroście tylko Dakar bo będziesz zaraz marudził..

Aaaa i niektórzy mówią że rodzinie się nie sprzedaje i nie kupuje.:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Godzinę temu, Greg001 napisał:

Przy tym wzroście tylko Dakar bo będziesz zaraz marudził..

Aaaa i niektórzy mówią że rodzinie się nie sprzedaje i nie kupuje.:)

"to zależy" ...jaką masz rodzinę :D, bo z tego co piszesz to wersia "papierowa" tzn tylko na papierze hehe

 

Co do zakupu i marudzenia...nie znam osoby która by zanabyła sprzęta i była zadowolona w samych och i ach do końca życia z tej konkretnej sztuki. Od czegoś trzeba zacząć choćby po to żeby sobie wyrobić własne doświadczenie i wiedzę czego się zwyczajnie nie lubi a do których rozwiązań mi bliżej . Mając kilka motocykli na kącie zazwyczaj wstępna przymiarka już zachęca lub "wyleczy" z jazdy a tym bardziej z zakupu. Żeby się przejechać nie zawsze od razu trzeba kupować. To że "od rodziny" czy że chwilę stoi akurat by mnie nie grzało, po prostu chłodna głowa panie Steve, moto jak moto, nie ten to inny, ważne żeby cieszył ;)

Edytowane przez strażowy
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moim dniem obniżony, Z resztą jaki by nie był to przy 190 cm wzrostu na każdym będziesz wyglądał jak na kocie 

72592b58468eb.jpg

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
4 minuty temu, Pawel napisał:

Moim dniem obniżony, 

Wytrzeźwiejesz to wieczorkiem będzie już oki. :D

  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
38 minut temu, Jarek napisał:

Wytrzeźwiejesz to wieczorkiem będzie już oki. :D

Jaro widzę że forma wraca :default_laugh:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam 184. Jeździ się ok, ale jak pojeździlem na większym to dziwnie się wracało. Na solo ok bo można się przesunąć do tyłu trochę (ale mam chyba bardziej płaską kanapę).
Z tym kotem to przesada, chyba że chodzi o kolor. Motocykl jest zauważalnie większy/wyższy od typowych małych bzyków typu CBR czy Duke. Więc i większego kierownika zdzierży. Ewentualnie zainwestować w podwyższenie kierownicy i może faktycznie wyższą kanapę.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
10 godzin temu, Greg001 napisał:

Aaaa i niektórzy mówią że rodzinie się nie sprzedaje i nie kupuje.:)

Właśnie, nie kupuj. Jest tak śliczny, że jak wystawią go na sprzedaż to kto inny będzie miał z niego wielką radochę.

9 godzin temu, strażowy napisał:

nie znam osoby która by zanabyła sprzęta i była zadowolona w samych och i ach do końca życia z tej konkretnej sztuki.

Nóż kurna, a ja to co? Pies?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Weekend nadchodzi, jak bedzie pogoda to wsadze akumulator i sprawdze. Może poradzicie na co zwrócić uwage w tym modelu?

Plus taki że wiem że wszystko było w nim robione, wiem u kogo i wiem jak ktoś nim jeździł :)Od jakiegoś czasu to znajomość historii pojazdu bardziej za mna przemawia przy kupnie niż jego "zajebistość". Auta nauczyły dobrego wyboru hahha

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
13 minut temu, Steve napisał:

Może poradzicie na co zwrócić uwage w tym modelu?

 

Tych rad tutaj jest bez liku. Wystarczy tylko troszeczkę się postarać.

Tak na zachętę jeden z licznych wątków: 

 

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 29.10.2020 o 19:12, KaeS napisał:

....Nóż kurna, a ja to co? Pies?

Slavuś , przeca obecne to nie Twoje pierwsze toczydło, prawda? Może mnie właściwie nie poczytałeś, moja intencja to:.  żeby nie wiem jaki super był ten pierwszy, po pewnym czasie szukasz następnego :default_cafe2:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
18 godzin temu, strażowy napisał:

Slavuś , przeca obecne to nie Twoje pierwsze toczydło, prawda? Może mnie właściwie nie poczytałeś, moja intencja to:.  żeby nie wiem jaki super był ten pierwszy, po pewnym czasie szukasz następnego :default_cafe2:

Jakby powiedział Dakarowy albo Paweł co też przejąłem, no co Ty gadasz? :default_laugh:

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jest jednak zauważalna różni a między szukaniem następnego, bo ten pierwszy nie okazał się aż tak bardzo zajefajny jak się zanosiło. A szukaniem następnego powoli, wiedząc że obecny daje rade i jest tak naprawdę całkiem całkiem. A mały GS jest stanowczo w tej drugiej grupie.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 godziny temu, BrunoJ napisał:

.... A szukaniem następnego powoli, wiedząc że obecny daje rade i jest tak naprawdę całkiem całkiem...

skoro jest całkiem całkiem to po cholerę szukać ( powoli ) następnego ???...bo rosnącym przebiegiem w znanej sobie doskonale maszynie bym się mocno nie przejmował jeśli mi wsio pasuje  :default_cafe2:

Edytowane przez strażowy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak to kiedyś reklama LOTu głosiła - duży może więcej. 

No i "całkiem całkiem'" nie musi być tożsame z "wsio mi pasuje". Dlatego powoli. Czasem zbyt powoli. Właśnie przegapiłem zdaje się że ostatnią sztukę Tigera 1200 Desert Edition. 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
6 godzin temu, BrunoJ napisał:

...Właśnie przegapiłem zdaje się że ostatnią sztukę Tigera 1200 Desert Edition. 

"Sandstorm" i kilka fajnych pomagaczy ;)....smaczny skurczybyk

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×