Skocz do zawartości
Vengosh10

DB Killer Akrapovic BMW F800GS

Recommended Posts

Nie wiem czy to odpowiedni dział bo nie ma to nic wspólnego z jakąś awarią ale lepszego nie znalazłem. Szykują się jakieś zalążki planów wyprawowych na przyszły rok, droga ma prowadzić przez Austrię, a tam ustalili nowe przepisy jeśli chodzi o motocykle i głośność tłumików. Planuję się wybrać 800-ką ale niestety nie mam DB killera w wydechu, mam co prawda oryginalny tłumik BMW ale znając siebie nie będzie mi się chciało wymieniać. Symbol tego Akrapovica co mam to M-BBS02 bodajże, ma ktoś pomysł jak znaleźć do niego DB killer? Próbowałem szukać w necie i jednoznacznych rozwiązań nie znalazłem. Kontaktowałem się też z poprzednim właścicielem ale niestety powiedział, że nie znajdzie tej części. Końcówka okrągła.

122963861_347683346497121_71512579461882

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak se myślę, że jakbyś nic nie znalazł, a kiedyś zwymiarował otwór, to może kumpel by coś dobrał z posiadanych innych
Nie wiem kiedy u niego będę, ale może gdzieś, kiedyś


Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 godzinę temu, dakarowy napisał:

Tak se myślę, że jakbyś nic nie znalazł, a kiedyś zwymiarował otwór ...

Nie, no tego się nie spodziewałem :default_icon_eek:

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tutaj jest chyba z milion pierdogłuszatieli do akrapa : https://www.uitlaatstore.nl/akrapovic-db-killers-en-hittebestendige-stickers  :) poszukaj sam albo do nich napisz podejrzewam, że mają, a ten Twój akrap to zdaje się M-B8S02  drogi Vengoshu :) i wg wszelkich napisów ma homogenizację na drogi publiczne http://www.akrapovic.it/vecchipdf/92R-000044.pdf und http://www.akrapovic.it/vecchipdf/0704(9).pdf

Edytowane przez Dziadek
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
[mention=88]Vengosh10[/mention] - uważaj, Niemcy powiadają, że wszystko co złe pochodzi z Austrii
Rotax i KTM

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
10 godzin temu, Dziadek napisał:

tutaj jest chyba z milion pierdogłuszatieli do akrapa : https://www.uitlaatstore.nl/akrapovic-db-killers-en-hittebestendige-stickers  :) poszukaj sam albo do nich napisz podejrzewam, że mają, a ten Twój akrap to zdaje się M-B8S02  drogi Vengoshu :) i wg wszelkich napisów ma homogenizację na drogi publiczne http://www.akrapovic.it/vecchipdf/92R-000044.pdf und http://www.akrapovic.it/vecchipdf/0704(9).pdf

Dzięki Dziadek, zamówienie złożone. Na szczęście mówią po angielsku bo z 11 języków, które znam holenderski idzie mi najsłabiej :default_laugh:. Tanio nie było ale cóż.....będę miał oryginał :default_laugh:

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wymiana tłumika w 800 trwa krócej niż montaż tego db ale.. u bogatych inne życie ;)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
5 minut temu, arthurr napisał:

Wymiana tłumika w 800 trwa krócej niż montaż tego db ale.. u bogatych inne życie ;)

Chyba u Ciebie, przecież sam tego nie będę robił bo bym zamontował odwrotnie albo bym coś urwał. Jak już ten DB killer tam zalegnie to nie wiem czy mi się będzie chciało go wyciągać no chyba, że wrażenia akustyczne będą wyjątkowo złe.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 godzinę temu, Vengosh10 napisał:

Chyba u Ciebie, przecież sam tego nie będę robił bo bym zamontował odwrotnie albo bym coś urwał. Jak już ten DB killer tam zalegnie to nie wiem czy mi się będzie chciało go wyciągać no chyba, że wrażenia akustyczne będą wyjątkowo złe.

Jest jedna rzecz która może pójść nie tak przy montażu dB Killera. 

Jak wpadnie do tłumika śrubka mocująca ten element to trzeba odwracać motocykl do góry kołami i mocno potrząsać  :default_laugh:

  • Like 2
  • Haha 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
6 minut temu, Pawel napisał:

Jest jedna rzecz która może pójść nie tak przy montażu dB Killera. 

Jak wpadnie do tłumika śrubka mocująca ten element to trzeba odwracać motocykl do góry kołami i mocno potrząsać  :default_laugh:

Nie do końca

123206867_4665391896836171_7003759101916485723_n.jpg?_nc_cat=109&ccb=2&_nc_sid=825194&_nc_ohc=R4CYFmbC0O0AX_WlDb6&_nc_ht=scontent.fktw5-1.fna&oh=11ed0d433b97a6fb9acc6059b3110439&oe=5FC1DC39

  • Like 4
  • Haha 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 30.10.2020 o 14:34, Pawel napisał:

...Jak wpadnie do tłumika śrubka mocująca ten element to trzeba odwracać motocykl do góry kołami i mocno potrząsać  :default_laugh:

...że tych co łapami trzepie muszą wpierwej tłumik zdemontować, kilera zapakować, skręcić i dawaj pucha na plac?????:default_icon_e_surprised:

noszzzzz kurde, może szybciej będzie podebrać taki co jest letko nadwymiar i młotkiem poprosić ? ...i śrubunek niepotrzebny :default_laugh:

A tak poważniej, co za problem skleić migiem odpowiedni gwincik do kilera jeśli go nie posiada  i potem śrubeczką łapać na lajcie,  z browarkiem w drugiej ręce ? 

Edytowane przez strażowy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
...że tych co łapami trzepie muszą wpierwej tłumik zdemontować, kilera zapakować, skręcić i dawaj pucha na plac?????:default_icon_e_surprised:
noszzzzz kurde, może szybciej będzie podebrać taki co jest letko nadwymiar i młotkiem poprosić ? ...i śrubunek niepotrzebny :default_laugh:
A tak poważniej, co za problem skleić migiem odpowiedni gwincik do kilera jeśli go nie posiada  i potem śrubeczką łapać na lajcie,  z browarkiem w drugiej ręce ? 
Juz widzę Vena ze spawarką

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
...że tych co łapami trzepie muszą wpierwej tłumik zdemontować, kilera zapakować, skręcić i dawaj pucha na plac?????:default_icon_e_surprised:
noszzzzz kurde, może szybciej będzie podebrać taki co jest letko nadwymiar i młotkiem poprosić ? ...i śrubunek niepotrzebny :default_laugh:
A tak poważniej, co za problem skleić migiem odpowiedni gwincik do kilera jeśli go nie posiada  i potem śrubeczką łapać na lajcie,  z browarkiem w drugiej ręce ? 
Jużem Ci ja ten śrubunek chyżo dopasowuję, a spawač jeno to tylko po Mirkowej cytrynówce dotąd mi się udało.

Wysłane z mojego motorola one zoom przy użyciu Tapatalka

  • Like 3
  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
13 godzin temu, Pawel napisał:

Juz widzę Vena ze spawarką emoji16.png
 

Ja widzę, ale słabo bo mi łzy ciekną :default_laugh:;)

  • Haha 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
8 godzin temu, Vengosh10 napisał:

... a spawač jeno to tylko po Mirkowej cytrynówce dotąd mi się udało.

wiesz, Mirek pewnie by się nie obraził jakbyś zaczął spawać inaczej :D

No i fakt,  roboty garażowe przegrywają z takimi przyjemnościami ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 30.10.2020 o 14:34, Pawel napisał:

Jest jedna rzecz która może pójść nie tak przy montażu dB Killera. 

Jak wpadnie do tłumika śrubka mocująca ten element to trzeba odwracać motocykl do góry kołami i mocno potrząsać  :default_laugh:

Padre, Tobie nie przystoi pisać takie fejkniusy :D. Wpadła mi niejednokrotnie nim przykręciłem dbkiler, miejsce gdzie wpada nieszczęsna jest tak płytkie, że wyjmuje ją się byle namagnesowanym śrubokrętem :default_cafe2:

Dnia 30.10.2020 o 12:35, Vengosh10 napisał:

Jak już ten DB killer tam zalegnie to nie wiem czy mi się będzie chciało go wyciągać no chyba, że wrażenia akustyczne będą wyjątkowo złe.

Moim zdaniem jest dużo lepiej na plus. Może ja i odwrotek jestem ale nie lubię głośnych pojazdów a tym bardziej nimi podróżować.

Razu pewnego roku pańskiego 2017 wybrał się z nami jeden tutejszy Piotrek na Białoruś swym G650GS z tłumikiem, który był głośniejszy jakby go zupełnie nie było. Jazda w grupie, a na dodatek za nim to jedna wielka zrobiona przykrość pozostałym. Nie można było skupić ni grama myśli tak napierdalał. 

Edytowane przez KaeS

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I przyszedł.

123716440_1080534379046152_4625419323672

123786982_799426214123214_64052946660677

123704072_3245152682273249_4105515824930

 

Ci którzy dawali rady, że szybciej jest wymienić tłumik niż zamontować db killer będą się smażyć w piekle. Zamontowanie polega na przykręceniu jednej śrubki i trwa jakieś 3 sekundy. Porównanie poniżej bez i z poniżej:

 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 minutę temu, Vengosh10 napisał:

 

123704072_3245152682273249_4105515824930

 

Ci którzy dawali rady, że szybciej jest wymienić tłumik niż zamontować db killer będą się smażyć w piekle. Zamontowanie polega na przykręceniu jednej śrubki i trwa jakieś 3 sekundy. Porównanie poniżej bez i z poniżej:

 

Jak Ci ta jedna śrubka wpadnie do środka to cza będzie odwrócić motocykl do góry kołami i mocno potrząsać :default_laugh:

  • Like 3
  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
41 minut temu, KaeS napisał:

Moim zdaniem jest dużo lepiej na plus.

Większa połowa twierdzi, że jest dużo lepiej na minus, ale ja tam wiem swoje ...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 minutę temu, Pawel napisał:

Jak Ci ta jedna śrubka wpadnie do środka to cza będzie odwrócić motocykl do góry kołami i mocno potrząsać :default_laugh:

A może dokupił sobie więc ej śrubek i nie musi się przejmować tą jedną?  :cafe4:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
5 minut temu, Pawel napisał:

Jak Ci ta jedna śrubka wpadnie do środka to cza będzie odwrócić motocykl do góry kołami i mocno potrząsać :default_laugh:

 

3 minuty temu, Jarek napisał:

A może dokupił sobie więc ej śrubek i nie musi się przejmować tą jedną?  :cafe4:

Nie jestem takim mechanicznym laikiem jak Wy żeby mi śrubki wpadały do środka :default_laugh:

  • Like 3
  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
8 minut temu, Jarek napisał:

Większa połowa twierdzi, że jest dużo lepiej na minus, ale ja tam wiem swoje ...

Nie wiem, co może być przyjemnego w jeździe pojazdem, po przejechaniu kilkuset km, po którym od hałasu z tyłu, że przez pozostałe pół dnia łeb n.... Zamiast słuchać głośnego tłumika wolę posłuchać muzy z intercomu.

Edytowane przez KaeS

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
5 minut temu, Vengosh10 napisał:

 

Nie jestem takim mechanicznym laikiem jak Wy żeby mi śrubki wpadały do środka :default_laugh:

Nie nasza wina, że żona zabrania Ci kluczy dotykać i sama remonty robi w domu, zagrodzie i tym Twoim hobby motoryzacyjnym ...  bo gdybyś Ty .... wszystko spieprzone, urwane, skiereszowane , wpadnięte do środka .... :default_laugh:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×