Skocz do zawartości
Bodek

[S] Ford Focus 1.8

Recommended Posts

Aukcja grzecznościowa w imieniu kolegi, może akurat komuś się takie auto przyda. Wiem tylko, że większość czasu stoi w garażu, przez rok robi jakieś 4000 km, ciągle serwisowane w ASO (tak, ja też tego nie ogarniam), pójdzie za 6K albo i mniej z dorzuconymi nowymi zimówkami:

https://www.otomoto.pl/oferta/ford-focus-ford-focus-mk2-hatchback-ID6DrQk1.html?fbclid=IwAR1yvYjviV1RzIRI96F0j1BErJPfNSTDda2BACFakTfoeh3AMjJ_EDXH4zs

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jacyś Ukraińcy wzięli. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak Syn sprzedał Omegę Ukraińcom to później tłumaczył się na Policji, że to nie on dokonał napadu na Bank w Przemyślu. 

  • Haha 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Karson, ale tak z ręką na sercu - nie dokonał?

  • Like 4
  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie nie, On ma charakter po Basi, co innego Sylwia.....Zresztą sam wiesz jakie są Sylwie :default_wink:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja tam się nauczyłem wyrejestrowywać sprzedane pojazdy po tym jak dostałem zaproszenie na przesłuchanie do CBŚ i byłem potem wezwany na świadka w sprawie o handel żywym towarem :default_blink: A jeszcze z wcześniejszych lat, kiedys wpadli do domu policjanci z nakazem przeszukania mieszkania, bo jak się okazało sprzedane auto brało udział w jakimś napadzie.

Teraz można zdaje się zgłaszac zdalnie, więc zachęcam do tego :default_cafe2:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Też kiedyś sprzedawałem na Ukrainę ... Mój ubezpieczyciel powiedział mi tak: na umowie wpisz godzinę sprzedaży i natychmiast zgłoś zbycie ... Tak też zrobiłem, ale może w życiu się okazać, że bywają rodacy z bardziej niecnymi zamiarami jak "ci inni" .... Szybkie zgłoszenie zbycia to podstawa zminimalizowania sobie kłopotów ....

@Marcin_Krk - tak, można.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
9 minut temu, Jarek napisał:

Szybkie zgłoszenie zbycia to podstawa zminimalizowania sobie kłopotów ....

Powiadasz...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Teraz, xel napisał:

Powiadasz...

To, że coś powiadam, wiem nie znaczy, że ze mnie taka dziewica ... To zupełnie różne rzeczy  :default_cafe2:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
9 minut temu, xel napisał:

Powiadasz...

 

6 minut temu, Jarek napisał:

To, że coś powiadam, wiem nie znaczy, że ze mnie taka dziewica ... To zupełnie różne rzeczy  :default_cafe2:

Xel, wszystko zależy z której strony barykady jesteś, 

To jest trochę tak jak z handlowaniem w Internecie, jak kupuje to wybieram  płatność za pobraniem żeby paczka w ogóle przyszła to raz i dwa żeby sprzedający szybko tę paczkę wysłał, bo jak szybko wyśle to będzie miał szybko pieniądze, natomiast gdy sprzedaje to "kasa na konto" :default_cafe2:

 

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 minutę temu, Pawel napisał:

 

Xel, wszystko zależy z której strony barykady jesteś, 

To jest trochę tak jak z handlowaniem w Internecie, jak kupuje to wybieram  płatność za pobraniem żeby paczka w ogóle przyszła to raz i dwa żeby sprzedający szybko tę paczkę wysłał, bo jak szybko wyśle to będzie miał szybko pieniądze, natomiast gdy sprzedaje to "kasa na konto" :default_cafe2:

 

Xel - postaram się tak, abyś zrozumiał: np. jak ja bym Tobie sprzedawał samochód to byś musiał wszystko podpisać, rozliczyć przed odjazdem ... , ale jak ja bym kupował od Ciebie to mi wystarczy, że obiecam Ci, że kiedyś jak znajdę czas wszystko załatwię i Ci zapłacę w stosownej chwili ... :cafe4:

  • Haha 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 minuty temu, Jarek napisał:

Xel - postaram się tak, abyś zrozumiał: np. jak ja bym Tobie sprzedawał samochód to byś musiał wszystko podpisać, rozliczyć przed odjazdem ... , ale jak ja bym kupował od Ciebie to mi wystarczy, że obiecam Ci, że kiedyś jak znajdę czas wszystko załatwię i Ci zapłacę w stosownej chwili ... :cafe4:

Xel, czujesz oddech na plecach? :default_laugh:

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 minutę temu, Pawel napisał:

Xel, czujesz oddech na plecach? :default_laugh:

Daj chłopakowi chwilę bo się teraz uważnie rozgląda po pokoju gdzie są te ukryte kamery ... :default_laugh:

  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
21 minut temu, Jarek napisał:

 .... Szybkie zgłoszenie zbycia to podstawa zminimalizowania sobie kłopotów ....

 

Przypadek z życia.

Polak sprzedaje Polakowi jakieś tam BMW i zgłasza ten fakt w urzędzie. Nowy właściciel auta wyjeżdża nim do Holandii i tam daje ostro w palnik na autostradach.

Do byłego właściciela auta mieszkającego w Polsce zaczynaj przychodzić kwity do zapłaty mandatów, były właściciel olewa to, ma przecież  papier potwierdzający sprzedaż auta.

Po roku czasu były właściciel dostaje wezwanie do Polskiego sądu. Sędzia na sprawie ogłasza wyrok.......  Były właściciel ma zapłacić za mandaty + odsetki 10 tyś euro

ps. sprawą zainteresował się Emil pogromca radarów, ale podejrzewam, że nic to nie zmieni.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
6 minut temu, Jarek napisał:

Daj chłopakowi chwilę bo się teraz uważnie rozgląda po pokoju gdzie są te ukryte kamery ... :default_laugh:

Truman Show :default_cafe2:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
6 minut temu, Karson napisał:

.... były właściciel olewa to, ma przecież  papier potwierdzający sprzedaż

I tutaj często pojawia się problem. Jegomość uważa, że ma papier więc nikt mu nic nie może ... , a tymczasem prawo wymaga działania i zachowania terminów ... Po terminie racja nikogo nie obchodzi ... no może programy tupu Jaworowicz ... Komornik dostaje prawomocne papiery i działa ....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sugerujesz Jarku, że powinien na własną rękę wyjaśniać to z urzędem Holenderskim ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 minuty temu, Karson napisał:

Sugerujesz Jarku, że powinien na własną rękę wyjaśniać to z urzędem Holenderskim ?

Akurat nie znam jak to w przypadku dokumentów Holenderskich się odbywa, ale jeżeli dostał informację lub decyzję i nie zareagował w terminie zaznaczonym w dokumencie to "wina Tuska" Nawet jeżeli sprawa dotyczy obcego państwa. Witaj w UE ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 minutę temu, Jarek napisał:

 Witaj w UE ;)

No właśnie. Polski Sąd nie był zainteresowany dokumentem potwierdzającym sprzedaż auta, on po prostu przyklepał decyzję urzędu Holenderskiego. To jest chore :default_angry:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Emil Rau często nie pokazuje całej prawdy co powoduje że oglądając jego wypociny nie wierzysz w to co widzisz. 

Każdy kij ma dwa końce z wyjątkiem procy  

  • Thanks 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
5 minut temu, Karson napisał:

No właśnie. Polski Sąd nie był zainteresowany dokumentem potwierdzającym sprzedaż auta, on po prostu przyklepał decyzję urzędu Holenderskiego. To jest chore :default_angry:

 

1 minutę temu, Pawel napisał:

Emil Rau często nie pokazuje całej prawdy co powoduje że oglądając jego wypociny nie wierzysz w to co widzisz. 

Każdy kij ma dwa końce z wyjątkiem procy  

I tutaj w odbiorze jest często trochę emocjonalnego zamieszania. Często znamy jednostronną narrację, ale zapoznanie się z drugą stroną medalu i całością materiału bardzo często zmienia obraz sytuacji.

Ta proca to bardzo dobry obraz ....

  • Thanks 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przecież to jest ustawowy obowiązek. Zgodnie z treścią przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym, w razie zbycia pojazdu, dotychczasowy właściciel zobowiązany jest do:

1. przekazania nowemu właścicielowi dowodu rejestracyjnego oraz karty pojazdu, o ile była wydana;

2. zawiadomienia o tym fakcie starosty w terminie nieprzekraczającym 30 dni.

Ja to robiłem zawsze najszybciej jak to było możliwe. Jeżeli dziś można zdalnie to jeszcze lepiej.

Pamiętam jak na mazurskim zlocie [mention=5582]Warmiak[/mention] mówił, że na umowie kupna sprzedaży sprzedająca mu motocykl pani (policjantka) obok daty wpisała i godzinę i to jest chyba dobre podejście.

 

Edytowane przez KaeS

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zdalnie nie da się zgłosić sprzedaży Ukraińcowi , chyba że posiada pesel i zamieszkuje w Polsce legalnie z prawem do roboty . Sprzedałem kiedyś C5 na eksport i próbowałem ostatnio się go pozbyć zdalnie - nie ma opcji . 

A przy okazji okazało się że mam na stanie Forda Taunusa rocznik 1979 którego sprzedałem w roku pańskim 2002 :default_icon_beer:

Edytowane przez mario2007
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×