Skocz do zawartości

Recommended Posts

cześć

tak jak w temacie, zamierzam kupić sobie gmole do mojej maszyny, jakie możecie polecić? ewentualnie myślałem o dołożeniu halogenów wtedy (czy ewentualnie kośby mógłby mi doradzić jak podłączyć, gdyż jestem lekko zielony)  

Pozdro dla wszystkich 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Heed a na dniach będą i halogeny2401f8f7e9465ff12b572d562f76a628.jpg

Wysłane z mojego S61 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
12 godzin temu, raby napisał:

psieci

?

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Takie narzecze...

Wysłane z mojego S61 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Halogeny posiadają jakąś homologację?
Wiadomo, że bez homologacji nie można ich prawnie, ani ze względu na bezpieczeństwo innych użytkowników ruchu używać na drodze.
W terenie nikt tego nie będzie weryfikował, nurtuje mnie jednak pytanie czy samo to, że są zainstalowane w motocyklu (i w danym momencie nie świecą), może przysporzyć nam jakieś kłopoty ze strony np. policji? Jakie macie z tym związane doświadczenia?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Halogeny posiadają jakąś homologację?
Wiadomo, że bez homologacji nie można ich prawnie, ani ze względu na bezpieczeństwo innych użytkowników ruchu używać na drodze.
W terenie nikt tego nie będzie weryfikował, nurtuje mnie jednak pytanie czy samo to, że są zainstalowane w motocyklu (i w danym momencie nie świecą), może przysporzyć nam jakieś kłopoty ze strony np. policji? Jakie macie z tym związane doświadczenia?
Tomasz.. A Ty przypadkiem w Policji nie pracujesz?
Co do homologacji .. to wiadomo jak jest, w naprawdę skrajnym wypadku, naprawdę dobrze opłacony i przebiegły biegły, czy jakiś inny ubezpieczyciel znajdzie coś do czego będzie się można przyczepić
Ludzie są coraz bardziej świadomi korzystania z przepisów prawa, mają pieniądze na dobre "papugi", nigdy nie wiadomo co Cię spotka na drodze
Ja w motocyklu do lasu używałbym ledów bez homologacji, na drodze publicznej miałbym już jednak obiekcje

Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Coraz częściej widzę, że motocykliści mimo wszystko montują te lampy z przedziału cenowego 40-120 złotych i śmigają po ulicach. Prawdą jest, że świecą dobrze i stosunek jakości do ceny jest akceptowalny, ale czy warto ryzykować?
W poprzedniej Hondzie miałem, aż cztery lampy robocze każda po 10W, w terenie rewelacja - świeciły jak ciągnik rolniczy. Powiem więcej, nikt nigdy mnie nie zapytał o homologację, diagnosta ani policja. Dzisiaj jestem na etapie projektowania uchwytów do lamp dodatkowych do nowego motocykla i gdzieś w głowie przebija mi się ten aspekt prawny.
Tutaj zdjęcie mojego byłego poczciwego Trampka.
iHyE2shOdnvIH5AvY5JXVbsXHqgGq7rl6oHjrMhv

Edytowane przez tomasz0803
Wgranie linku do zdjęcia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
a halogeny świecą ?
Przykładem

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×