Skocz do zawartości

Recommended Posts

Będę musiał taką tulejkę dorobić u jakiegoś tokarza, tylko teraz pytanie - jaka jest średnica wewnętrzna i zewnętrzna oraz długość takiej tulejki? Gdzie kupić taką rolkę żeby pasowała, tylko gumową nie plastikową? Jackx, Ty masz tą rolkę przykręconą od tyłu bezpośrednio do tej tulejki śrubą czy z drugiej strony też jest tuleja i dopiero pomiędzy wsadzona jest rolka? Ja też myślę wykombinować taki ruchomy napinacz na jakiejś sprężynie co by łańcuch był w każdej pozycji napięty, tylko pomysłu mi brak :idea: Może ktoś z Was ma jakiś pomysł?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rolka jest wsadzona pomiedzy dwie tuleje przyspawane do ramy. Wewnętrzna jest nagwintowana. Rolkę kupowałem kiedyś w http://enduromania.pl/ za jakieś 20 lub 30 zł. Z tego co pamiętam to w bmw kosztuje dobrze ponad 200zł. Myślałem że te tuleje są w każdej ramie a tylko w dakarze są wykorzystane. Dziwna sprawa.

Druga, podobna rolka jest powyżej łańcucha, tak trochę schowana pod zbiornik ale ta się raczej nie wyrabia.

Więcej tu

http://fora.home.pl/f650gs/viewtopic.php?f=19&t=108&p=3840&hilit=rolka&sid=f131df293d00ac97b0045a99412297c9&sid=f131df293d00ac97b0045a99412297c9#p3959

Zdj%C4%99cie0090.jpg

rolka2.jpg

276.png

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Paweł jesteś szybki jak błyskawica :lol: dzięki ale z tego co widzę u Jackx to ma chyba inne rozwiązanie :?: Wydaje mi się że u niego jest jedna tuleja bo ma śrubę skręconą nakrętką po zewnętrznej stronie jak widać na zdjęciu, chyba że to nie jest oryginalne rozwiązanie a ktoś to wcześniej przyspawał. O górnej rolce to nawet pojęcia nie miałem że taka istnieje ale wydaje mi się że jest chyba zbędna.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
dzięki ale z tego co widzę u Jackx to ma chyba inne rozwiązanie :?: Wydaje mi się że u niego jest jedna tuleja bo ma śrubę skręconą nakrętką po zewnętrznej stronie jak widać na zdjęciu, chyba że to nie jest oryginalne rozwiązanie a ktoś to wcześniej przyspawał.

Masz racje dopiero teraz to widze. Jackx na pewno coś powie na ten temat.

O górnej rolce to nawet pojęcia nie miałem że taka istnieje ale wydaje mi się że jest chyba zbędna

Górna rolka "pracuje" dopiero przy pelnym obciążeniu motocykla. Chodzi o to aby łańuch który "wraca" do zębatki zdawczej nie szlifował zbiornika.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
dzięki ale z tego co widzę u Jackx to ma chyba inne rozwiązanie :?: Wydaje mi się że u niego jest jedna tuleja bo ma śrubę skręconą nakrętką po zewnętrznej stronie jak widać na zdjęciu, chyba że to nie jest oryginalne rozwiązanie a ktoś to wcześniej przyspawał.

Masz racje dopiero teraz to widze. Jackx na pewno coś powie na ten temat.

Bystrzaki :lol: Tak, mam tylko zewnętrzną tuleję - może w tym roczniku szła ta sama rama do dakara i zwykłego?. A ta wewnętrzna tuleja nie jest przypadkiem częścią sanek na których trzymają się stopki??? Z racji, że mam jedną tuleję, całość jest skręcona śrubą M8 na przelot - tuleja ma łożysko kulkowe więc środek łożyska jest ściśnięty śrubą a reszta się pięknie kręci.

20110407316.jpg

U mnie jest rolka za 25 pln od motoctossów. Rolka była za małą i nie miała gumy - twardy głośny plastik. Założyłem na nią.. lateksik :lol: a było to tak:

viewtopic.php?f=19&t=108&p=4289&hilit=wymiana+nap%C4%99du&sid=21d1bc9e6be2474d664c9eec64854db4#p4289

- tylko zamiast butaprenu użyłem ostatecznie supergluta bo pierwszy lateksik się zsunął niepostrzeżenie.

O górnej rolce to nawet pojęcia nie miałem że taka istnieje ale wydaje mi się że jest chyba zbędna

Górna rolka "pracuje" dopiero przy pelnym obciążeniu motocykla. Chodzi o to aby łańuch który "wraca" do zębatki zdawczej nie szlifował zbiornika.

Zgadza się - górna rolka jest w każdym egzemplarzu i chroni bak przy dobiciach, więc w Dakarach nie m za dużo roboty :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×