Skocz do zawartości
deave

Pegaso 650 wciągnął płyn chłodniczy

Recommended Posts

Dzień dobry,

co brać pod uwagę podczas naprawy gdy zauważyłem że chłodnica jest totalnie sucha?

uszczelka głowicy? szczelność chłodnicy?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
9 godzin temu, deave napisał:

Dzień dobry,

co brać pod uwagę podczas naprawy gdy zauważyłem że chłodnica jest totalnie sucha?

uszczelka głowicy? szczelność chłodnicy?

Będzie Ci ciężko pomóc jak na początku problemu stawiasz pytania poniżej laika ... :default_blink:

Na początek ustal dlaczego płyn zniknął, a potencjalne naprawy zostaw sobie jak już to ustalisz. Dlaczego tak? Bo mogło być tak, że masz uszkodzony np. termostat, który spowodował uszkodzenie chłodnicy, albo któregoś przewodu wodnego a przy okazji uszkadzają głowicę, a to wiąże się nie tylko z głowicą, ale i uszczelką tą i inną .... Może być też inna kolejność ...

Mam nadzieję, że chociaż wiesz jak to sprawdzić ... :

- ( hasłowo) pompa wody, korek chłodnicy, termostat, szczelność połączeń ...., szczelność chłodnicy, problem głowicy lub uszczelki, ocena ciśnienia w układzie ... a także czy płyn wyciekł i już czy się wygotował i zostawił niezły syf w układzie ....

Na początek przepłucz dokładnie układ wodą destylowaną lub demineralizowaną - co wypłynęło?

Potem nalej do pełna ( też tej wody ), odpowietrz co możesz i popatrz czy gdzieś nie cieknie, odpal i sprawdź czy wszystko jest oki, a jak nie to spróbuj ustalić gdzie  jest problem. Potem reszta.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×