Skocz do zawartości

Recommended Posts

Koncepcja na dodatkowe oświetlenie zrodziła się podczas przeglądania różnych zdjęć Transalpa w internecie. Gmoli niestety nie posiadam i w przyszłości nie planuje ich montować. W moim projekcie wzorowałem się na konstrukcji uchwytu dostępnego u jednego ze znanych producentów akcesoriów dla motocykli. Pracę zacząłem od kartki papieru i kilku rysunków. Dalej linie przeniosłem na kawałek tworzywa sztucznego. W kolejnym kroku narysowałem projekt w programie komputerowym. W międzyczasie było jeszcze kila przymiarek. Gotowy projekt zleciłem wyciąć za pomocą lasera w stali o grubości 2mm. Końcówka  prac polegała na wyprofilowaniu stali i montażu.
Koszt całego przedsięwzięcia to niecałe 40 złotych + dużo satysfakcji.
W czasie kiedy wykonywałem te elementy, zamówiłem docelowe oświetlenie, które ma być na nich zamontowane.
W linku znajduje się album ze zdjęciami z prac: https://photos.app.goo.gl/bRQgznY8H5eFr2b96
Jeżeli ktoś chciałby gotowy projekt w formacie pdf. gotowy do wrzucenia na laser, to mogę go udostępnić - za darmo.

W przyszłym tygodniu, będę montował instalację elektryczną i lampy - zdjęcia również się pojawią.
ACtC-3dxAIo8lbFppQNC4RDZHUy_hoGRIlvb2QA1

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzień był zimny lecz to nie przeszkodziło mi w realizacji planu montażu wiązki i lamp. Dużo pracy było przy ściąganiu owiewek bocznych i baku paliwa. Pierwszy raz rozbierałem 700 i chciałem to zrobić bez jakichkolwiek strat. Przy jednej pracy, sprawdziłem filtr powietrza i naprawiłem wskaźnik poziomu paliwa w zbiorniku. Wiązkę udało się zainstalować bez dodatkowych przeróbek, choć wygodniej byłoby zrobić taką od podstaw i rozmieścić według własnej myśli. Lampy po zamontowaniu prezentują się następująco... :default_wink:

ACtC-3cIY3z5-D23OjqCpn9IZQ-Pz_ggJ4jJRV4cACtC-3fldQKjnwqTkPlrOPW5QvaVZ-zqIkxHkiWm

  • Like 9

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fajny pomysł. O czymś takim myślałem do singla. Teraz mam inspirację :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kilkanaście dni później podczas przeglądania zagranicznego forum tematycznego, natrafiłem na taką konstrukcję. Autorem jest znana marka Touratech, która wyceniła ten kawałek aluminium o grubości 4mm, na 80 niemieckich euro. Obecnie jestem na etapie przygotowywania rysunku w programie oraz przed drugą przymiarką do ramy Trampka. Trzymajcie kciuki ;)

ACtC-3eLHpNLo5zVfm2MoHy9rzg8W79uHn457Q1N

ACtC-3d1FGDtX8cOyp-g1xnHJ0jC_hpNTiuYvBYX

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam u siebie. Kupiłem dawno temu chyba ok 100 ktoś z Transalpowego forum robił. Moje z blachy nierdzewki.

DSCN3551.jpg

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podaje linka do oświetlenia: https://www.aliexpress.com/item/4000571207271.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.2f444c4dD074gs

Można kupić je czasami parę złotych taniej, wystarczy poszukać w internecie jakichś kodów rabatowych.
Ja za mój komplet dałem 125 złotych plus darmowa wysyłka - płynęły półtorej tygodnia. Na olx widziałem identyczne w cenach 280 - 350 złotych :default_blink:.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
5 godzin temu, tomasz0803 napisał:

Podaje linka do oświetlenia: https://www.aliexpress.com/item/4000571207271.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.2f444c4dD074gs

Można kupić je czasami parę złotych taniej, wystarczy poszukać w internecie jakichś kodów rabatowych.
Ja za mój komplet dałem 125 złotych plus darmowa wysyłka - płynęły półtorej tygodnia. Na olx widziałem identyczne w cenach 280 - 350 złotych :default_blink:.

link się nie linkuje z żadną stroną :(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oto jest, jeszcze niewykończona ale to kwestia czasu. Wymiarowo wyszło całkiem dobrze, gięcie wykonałem na giętarce. Stal nierdzewna, grubość 2mm.

ACtC-3ckL1LB_tNb3R1cRL6lfOzTlWXm9Ff2WpFq

 

  • Like 6

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Stan rzeczy na dzisiaj - płyta leży na regale, a ja w wolnym czasie jeżdżę. :D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pełen szacun za takie projekty i wykonanie. Bo żadną sztuką jest iść z pieniążkami i kupić.

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Stopka centralna to jednak fajna sprawa, a jak się jej nie ma to trzeba sobie poradzić inaczej. Jakiś czas temu udało mi się w dobrej cenie kupić nowe czeskie Mitasy.
Przód E07, tył E07+

AM-JKLWrvo4jgF_ywY80Tf63zlD47zgJvHv7k7rbAM-JKLXhI5UFsVFBJtil9yNejNvu1VQiHQmrbeJY

  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam na tyle. Nawet TKC 80 na mokrym lepiej trzymało.


Ride, eat, sleep, repeat...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×