Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam Wszystkich serdecznie. Moi znajomi nazywają mnie Dziadek, pochodzę z okolic Otwocka. Po dłuższej przerwie (jakieś 16 lat, może trochę więcej) chciałem powrócić na dwa koła. Wcześniejsze moje doświadczenia z jednośladami to głównie Polska myśl techniczna (motorynka, kadet, ogar, wsk), oraz simson s51. Mój największy, ukochany i jednocylindrowy motocykl na którym jeździłem to Junak m10, oczywiście starszy ode mnie. Teraz gdy już dzieci są trochę odchowane, dom zbudowany i drzewo posadzone postanowiłem powrócić do jazdy motocyklem. Wpadł mi w oko BMW f650gs Dakar no i po raz kolejny w życiu zakochałem się (żona mówi na to kryzys wieku średniego ale akceptuję tę miłość) ;-) Na forum trafiłem dzięki mojemu przyjacielowi i motocykliście Rafałowi, który mocno mnie wspiera. Nie ukrywam ze przez ostatnie lata wypadłem trochę z obiegu, a i świat motocyklowy pewnie się zmienił. W związku z tym potrzebuję trochę (albo i dużo) pomocy, żeby powrócić. Będę wdzięczny za pomoc szczególnie za wszelkie informacje na temat Dakara (na co zwrócić uwagę przy oględzinach i w ogóle...). Za wszystkie informacje, pomoc z góry dziękuje i wszystkich serdecznie pozdrawiam.

  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witaj


Ride, eat, sleep, repeat...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witaj, 

serce zawsze się raduje, widząc, że ludzie potrafią jeszcze ładne i poprawne językowo przywitanie napisać :)

Dakar to bardzo fajna maszyna na początek, sam miałem :)

Jeśli natomiast nie jesteś bardzo wysoki, a budżet masz lekko elastyczny, rozejrzyj się za dwucylindrowym F650GS (ew. 800?), bo jednak co dwa gary, to nie jeden.

(Dodatkowo, moja obserwacja, być może błędna: mniejsze przednie koło z przodu to lepsza krzywa uczenia się jazdy po asfalcie)

Chyba że głównie chcesz latać polnymi dróżkami, to wtedy niektórzy będą bardziej polecać singla :) 

Edytowane przez xel

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Myślę raczej o szutrach, polny oraz wiejskich drogach. Trasy szybkiego ruchu mnie nie interesują. Myślałem o 800ce adventure po 2013 roku i co za tym idzie trochę badałem oraz rozpoznawałem temat. Niestety na chwilę obecną nie stać mnie na nią. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witaj.Polecił bym Ci Dl,a ale toto się całkiem na szutry nie nadaje,chociaż są tacy co twierdzą inaczej:D.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cze ;)

...dzieci odchowane - zazdroszczę :default_cafe2:

Wgryzaj się w temat, tylko od ciebie zależy jak szybko i jak głęboko utoniesz hehe, prosty w budowie i obsłudze, niedrogi motek na pewno nie będzie Tobie w tym przeszkadzał - powodzenia 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To jest po prostu dobra maszyna.
Nie tylko na początek.

CŽ175 typ 450 -> Honda Shadow 600 -> F650GS -> F650GS Dakar -> Triumph Tiger 800XCX / BMW G650X-Country

taptarapta

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hey niki2180, witaj w zespole. DAKAR to fajny motocykl! Bardzo dobrze mi się nim jeździło w terenie. Nie sprawiał, też żadnych problemów technicznych. Gdybyś znalazł coś w okolicach Szczecina - daj znać - podjadę się przejechać. Powodzenia!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 30.03.2021 o 23:09, NorthWest napisał:

Hey niki2180, witaj w zespole. DAKAR to fajny motocykl! Bardzo dobrze mi się nim jeździło w terenie. Nie sprawiał, też żadnych problemów technicznych. Gdybyś znalazł coś w okolicach Szczecina - daj znać - podjadę się przejechać. Powodzenia!

Dobrze wiedzieć i z góry podziekował:default_cool:

A przy okazji możesz podpowiedzieć na co najbardziej zwrócić uwagę przy zakupie Dakara? 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ktoś już kiedyś napisał...

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×