Skocz do zawartości
strażowy

poszukiwane : 350-450 4T

Recommended Posts

A tak pomiędzy spamem, ale z ciekawości: jakie parametry wzrostowo wagowe ma potencjalny kierownik?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wbrew pozorom w tym wypadku nie jest to aż tak mało, owszem jak to zestawię z moją Husqvarną to jest przepaść, ale jeżdżę z kumplem po lasach, on przesiadł się z KTM640 na taką właśnie i powiem szczerze, a miałem okazję tym pojeździć, to wcale nie jest zły motocykl, oczywiście mówimy tu o szwędaniu się a nie wyczynowej jeździe po torze. Dla mnie za słaby, ale ja lubię zapierdalać :default_laugh: jednak dla kumpla, który poukładał sobie to sensownie w głowie jest więcej jak wystarczający ;)

Na prawdę warto się tym najpierw przejechać, innym temu podobnym jest Kawasaki KLX250, takiego niegdyś ujeżdżał cox-u i też dawał radę, przecież nie każdy od razu chce być Błażusiakiem :default_laugh:

33 minuty temu, Karson napisał:

25KM

Ośmiał się koń i zdechł......

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 godzinę temu, Jarek napisał:

Dopytaj czy patyk "wyrównujący" w cenie czy za dopłatą ... :cafe4:

image.png

...patyk mi się nie spodobał a bez niego facet nie sprzedaje więc biznesa nie bedzie....:default_cafe2:

pany, nieco bardziej konkretnie...poszukiwany sprzęt będzie ciągnął 100-110 kg na grzbiecie, więc moc nie musi być zawrotna ale nie pisałem że szukam mocniejszej 125-ki .....wzrost kierownika 186-190cm w zależności od obuwia ...:cafe4:

Edytowane przez strażowy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
10 minut temu, strażowy napisał:
10 minut temu, strażowy napisał:

...wzrost kierownika 186-190cm w zależności od obuwia ...:cafe4:

Na niedzielę buty na obcasie zakładasz:D

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Na niedzielę buty na obcasie zakładasz
W sobotę wieczorem

z telefonu

  • Like 3
  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
37 minut temu, Pawel napisał:

W sobotę wieczorem emoji38.png

z telefonu
 

nieeee, w takich z obcasami  zapierdalam cały tydzień ....tylko w poniedziałek zakładam klapki lub trampki ...uprzedzam kolejne pytanie:  tak, kiecki też wtedy pralka bełta :default_tongue:

Edytowane przez strażowy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 godzinę temu, dakarowy napisał:

Dla mnie za słaby, ale ja lubię zapierdalać :default_laugh: 

 

I to są słowa "klucz" Ciebie jako jedynego z tego forum widziałem jak jeździsz w terenie na "liściu" i ja również preferuję taki styl jazdy.

Nie znam możliwości Piotra, ale mogę domyślać się Jego wagi... Około 100kg. ? :default_wink:

Na pewno ten motocykl byłby idealny dla mojej Córki do nauki jazdy po dziurach, ale Ona ma już Derbi i w tym przypadku wystarczy tylko zmienić gumy z szosowych na terenowe :default_wink::D

Doradzając komuś wybór motocykla, nie znając jego możliwości i oczekiwań jest chybionym pomysłem. No to tyle.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
41 minut temu, Karson napisał:

...nie znam możliwości Piotra, ale mogę domyślać się Jego wagi... Około 100kg. ? :default_wink:

poczuje się nieco lepiej i podam konkret : 98 kg choć niedawno było 2 powyżej setki .......pracujemy nad tym by toczydło i kolana miały lżej ale pesel a raczej przemiana materii nie chcą wdzięcznie współpracować  hehe

10-12 kg mniej to taki dobry plecak który spada z muła , na twardym zatankowane 10l. więcej Pb negatywnie  nie odczuje, w krzokach , po kamlotach, przez wodę to już niemało .....skoro szukam moto zdecydowanie lżejszego niż 200kg to "oszczędności" warto poszukać wszędzie, na własnym dupsku również :D

 

56 minut temu, Karson napisał:

Doradzając komuś wybór motocykla, nie znając jego możliwości i oczekiwań jest chybionym pomysłem...

...doradzajcie, doradzajcie, w tym rzecz że możliwości są jeszcze za małe i trza mieć narzędzie co by nad nimi popracować :default_icon_mrgreen:.........dobra, idąc na skruty z wywodem, znudzło mi się i zwyczajnie czasu brak żeby gonić tylko asfaltem 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak za mało mocy to yamaha xt660r 46KM i jakieś 160kg wagi .. a przede wszystkim tani i niezawodny

 

Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

...a jak by tak się spróbować z ...G 450x ...? :default_icon_rolleyes:  niewiele tego na rynku ale parametry fajne 

Ktoś coś bardziej konkretnie o takowy wynalazku ?? ....silnikowo podobna Huśka TE 449 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
...a jak by tak się spróbować z ...G 450x ...? :default_icon_rolleyes:  niewiele tego na rynku ale parametry fajne 
Ktoś coś bardziej konkretnie o takowy wynalazku ?? ....silnikowo podobna Huśka TE 449 
Naprawdę chcesz demontować wahacz, żeby wymienić zębatkę? Daj spokój, chyba że nie chcesz jeździć tylko szukać części i pilnować garażu

Wysłane z mojego Hammer_Energy_18x9 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ile razy za życia takiego motura musisz ten napęd zmieniać? Nie bądźmy drobiazgowi ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
54 minuty temu, dakarowy napisał:

Naprawdę chcesz demontować wahacz, żeby wymienić zębatkę? emoji848.pngemoji28.png Daj spokój...

akurat ten aspekt zębatkowy mnie nie przestrasza.....bardziej zastanawia niedopracowanie pierwszych roczników 2008-2009 a na młodszy raczej kasy braknie :default_icon_rolleyes:

Edytowane przez strażowy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zawsze możesz zrobić z G450X jak @Doodek albo Joris: full customa ;)

Ja na takim motorku (G450X Agaty, jeszcze przed zcustomowaniem) raz jechałem, jakieś 100 km po okolicznych krakowskich górkach: Jak dla mnie to petarda, ale ja jeździć nie umiem.

I przy 90-100 na asfalcie już było niestabilnie, choć może to była wina opony.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 godziny temu, xel napisał:

Zawsze możesz zrobić z G450X jak @Doodek albo Joris: full customa ;)...

...taki plan mam co do mojej hybrydy :default_cafe2:

 

.....poszukiwany sprzęt ma być sprawny technicznie, możliwie ogarnięty, rejestrowany lub z możliwością uczynienia tego no i waga: im mniej tym lepiej :default_icon_mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Godzinę temu, Doodek napisał:

Te motki są super :)
446b97e32752fe365c645a1a0778090a.jpg

Ruda, tylko że pewnie całość doprowadzenia do takiego stanu to ze dwa razy planowany budżet Strażowego... Albo lepiej?

Jak to teraz jeździ po asfalcie? Tzn stabilny vmax? Ale fakt, są super i koncertowo je macie odstrzelone :default_wub:

 

Mnie cały czas prześladuje CRF 250 Rally... Ale nie mogę sobie pozwolić na posiadanie dwóch motórów, a jako jedyny, to chyba marnie z dłuższymi przelotami (wyprzedzanie!)...

Edytowane przez xel

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak kiedyś znajdę czas i poskładam na co nie mam czasu, a Ty będziesz dalej się przerzucał spamem na forum to dam Ci się sprawdzić na tym co mam pod ręką i wtedy być może pozyskasz wiedzę czy to Ci pasi, nie pasi ... Nie ma nic gorszego jak kupowanie motka "po obrazku" Taki ja ... kiedyś kupiłem sobie Virago ... byłem zadowolony do czasu jak na to nie wsiadłem i nie zacząłem jechać. I tak po 100km sprzedałem bo na tym zupełnie się nie czułem i nie bawiłem ...

Godzinę temu, Doodek napisał:

Te motki są super :)
446b97e32752fe365c645a1a0778090a.jpg

... ale to nie są serwisowo  takie zwyczajne motki - i nie jakieś budżetowe, ale jak komuś taki pasuje to będą bardzo dobre. :)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
30 minut temu, Jarek napisał:

Jak kiedyś znajdę czas i poskładam na co nie mam czasu, a Ty będziesz dalej się przerzucał spamem na forum to dam Ci się sprawdzić na tym co mam pod ręką i wtedy być może pozyskasz wiedzę czy to Ci pasi, nie pasi ... Nie ma nic gorszego jak kupowanie motka "po obrazku" Taki ja ... kiedyś kupiłem sobie Virago ... byłem zadowolony do czasu jak na to nie wsiadłem i nie zacząłem jechać. I tak po 100km sprzedałem bo na tym zupełnie się nie czułem i nie bawiłem ...

Jarek , doskonale Ciebie rozumiem ...pewną wiedzę mam ale w obszarach w których nie czuje się pewien wolę dodatkowo się wesprzeć "wiedzą zewnętrzną" ...spamu sporo ale też konkretnej wiedzy na forum można się doszperać ;)

Kupowaniem "na oko" lub "z wyglądu" już dawno się nie bawię .....Virago nigdy nie kupiłem ale podobną przygodę jak Ty miałem z dużym Vulkanem 1500 w wersji Nomad . Byłem też rozczarowany,  no może poza silnikiem. Nie rozumiem tych wielu opinii że to moto turystyczne :default_wacko:.......pozycja mało wygodna, kiepsko skręca, duże podesty więc  małe złożenia  , hamulce to tylko spowalniacze choć miałem rok 99, na podwójnej tarczy z przodu. Moim zdaniem faktycznie bliżej temu do armatury łazienkowej .......Triumph Tiger mocno mnie uleczył po tej przygodzie :D

https://m.facebook.com/groups/1727911650780407/?ref=group_browse

rozmawiałem z człowiekiem, zobaczymy co z tego wyjdzie ale modyfikacje, cena i ogólna koncepcja mi pasuje , gotowiec na chwilę  :default_cafe2:

9aba684f4bb1.png

Edytowane przez strażowy
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podlinkowałeś cały bazarek... Mówisz o tej XT660R za 11-coś?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Jarek , doskonale Ciebie rozumiem ...pewną wiedzę mam ale w obszarach w których nie czuje się pewien wolę dodatkowo się wesprzeć "wiedzą zewnętrzną" ...spamu sporo ale też konkretnej wiedzy na forum można się doszperać 
Kupowaniem "na oko" lub "z wyglądu" już dawno się nie bawię .....Virago nigdy nie kupiłem ale podobną przygodę jak Ty miałem z dużym Vulkanem 1500 w wersji Nomad . Byłem też rozczarowany,  no może poza silnikiem. Nie rozumiem tych wielu opinii że to moto turystyczne :default_wacko:.......pozycja mało wygodna, kiepsko skręca, duże podesty więc  małe złożenia  , hamulce to tylko spowalniacze choć miałem rok 99, na podwójnej tarczy z przodu. Moim zdaniem faktycznie bliżej temu do armatury łazienkowej .......Triumph Tiger mocno mnie uleczył po tej przygodzie 
https://m.facebook.com/groups/1727911650780407/?ref=group_browse
rozmawiałem z człowiekiem, zobaczymy co z tego wyjdzie ale modyfikacje, cena i ogólna koncepcja mi pasuje , gotowiec na chwilę  :default_cafe2:
9aba684f4bb1.png
Już masz fb?

z telefonu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 godziny temu, xel napisał:

Podlinkowałeś cały bazarek... Mówisz o tej XT660R za 11-coś?

upsssss, tak

2 godziny temu, Pawel napisał:

Już masz fb?...

no coś Ty ,  pożyczam telefon od kumpla na chwilę ....:cafe4:

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

XT, XTX, XTZ są super tylko silnik ciut słaby 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
15 minut temu, Pawel napisał:

XT, XTX, XTZ są super tylko silnik ciut słaby 

Ciut mocniejszy mam w crosturze :default_cafe2:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×