Skocz do zawartości
olomajdan

Słabo kręci rozrusznik

Recommended Posts

Witam, zakupiłem niedawno f650cs i mam problem, który się ostatnio nasilił mianowicie rozrusznik słabo kręci. Nie wiem ile lat ma aku. Podpiołem multimetr pod aku i odpaliłem motor, wskazania daje jak na filmie. Czy te wskazania szczególnie na wyższych obrotach) z multimetru  świadczą o padnięty regulatoże napięcia? 

 

 

Edytowane przez olomajdan

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
11 minut temu, olomajdan napisał:

Witam, zakupiłem niedawno f650cs i mam problem ...

 

No masz. Nie byłeś w Przywitalni.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
22 minuty temu, olomajdan napisał:

....Czy te wskazania szczególnie na wyższych obrotach) z multimetru  świadczą o padnięty regulatoże napięcia?

Tego po tych danych, które tutaj są nie da się stwierdzić. Nie można wykluczyć wady miernika którego wskazania drżą w rytm pracy singla ;)  Na początek należy sprawdzić stabilność wszystkich połączeń - łącznie z podpięciem miernika. Jak wyeliminujesz ( sprawdzisz ) wszystkie kostki, połączenia masowe, podłączenie miernika i co ważne sprawisz, że sam miernik nie będzie drżał z motocyklem ....  To melduj.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sprawdziłem połączenia, sprawdziłem rozrusznik i dokładnie wyczyściłem miejsca gdzie jest masa i to raczej brak masy był powodem tego, że brakowało prądu rozruchowgo i ładowania bo po tych zabiegach motocykl po nocy odpalił jak powinien, a napięcie w aku jest takie jak powinno. Alternator teraz daje 14.1 V na biegu jałowy i 13.9 V przy 4tyś obr. I napięcie ładowania nie skacze .

Dzięki za nadanie kierunku od czego zacząć. :default_icon_beer:

Edytowane przez olomajdan
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
7 minut temu, olomajdan napisał:

Dzięki za nadanie kierunku od czego zacząć. :default_icon_beer:

Zawsze od przywitania i Przywitalni. Zawsze!

Mianuję Cię forumowym strażnikiem tego zachowania ludzi dobrze wychowanych ...  ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×