Skocz do zawartości
Chrisstello

Na co zwrócić uwagę przy kupnie BMW F650CS?

Recommended Posts

To już nie ten Stihl co kiedyś 

8 minut temu, coolluk napisał:

To już nie ten Stihl co kiedyś 

A odpowiadając na pytanie z tematu : Na to, że go nie sprzedasz :default_tongue:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
14 godzin temu, Chrisstello napisał:

Ale no wydaje mi się też że bez papierów od właściciela nie ma pewności kto i w jaki sposób zablokował motocykl ....

Wydaje Ci się. Fabryczne blokowanie singla z serii G, GS ..polega na dodaniu ( lub ucięciu kawałka ) jednej blaszki przykręconej śrubką ...i, a odblokowanie poprzez usunięcie jej. Ona tylko ogranicza otwarcie przepustnicy.....  Koniec. Najważniejszy jest wpis w dowodzie rej ... , a potem jest jak kierownik ma ochotę.

Pozycja 4 i 5

https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/13_0886-przepustnica/i51601

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mechanicznie to blaszka. Ale od strony formalnej to jest zmiana homologacji. Nie wiem jak to jest robione w PL, może wystarczy hamownia i przegląd, żeby zmienić w dowodzie i potem już tak zostaje. Ja mam nową tabliczkę znamionową, już nie od BWM tylko firmy jest w Niemczech oficjalnym dostawcą zestawów do zmiany mocy (składających się z rzeczonej blaszki, śrubki, nowej tabliczki, oraz kupki papierów, w tym dokumentacji montażu przez uprawniony serwis i kontroli TUV). 

No i jest różnica czy motocykl jest zmieniony na 34KM (jak w ogłoszeniu wyżej - czyli na A1, chyba, że miało być 35kW-->47KM) czy jak u mnie, na 47KM, na A2. Blaszki nie ruszałem, bo gdyby kiedyś naszło mnie na sprzedaż, albo dzieciaki się namyśliły, to takie A2 może być akurat na plus  - choćby na przykładzie tego wątku widać. Poza tym -  wywalając blaszkę wróciłbym do fabrycznych 49KM, więc zmiana pomijalna. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

siemano-  to ja skromnie dodam 3 gr. osobiście trochę nie rozumiem tego fenomenu gs-a , o ile 1100/1200 robi robotę ( wizualnie jest kawał sztuki. no i te cycki :-) sterczące :default_tongue:) to już ten ''mały ''gie-es jakoś nie porywa mnie zupełnie i moim zdaniem przy tak niewielkich różnicach od reszty ''rodziny 650ccm'' jest trochę przeceniany . no ale dość osobistych wycieczek  - mój F650ST ma w dowodzie 35kw , Tak że drogi autorze może popatrz w tę stronę .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja się ma ST to trudno zrozumieć GS'a  ;)

  • Like 2
  • Haha 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
12 godzin temu, PEDROF650ST napisał:

siemano-  to ja skromnie dodam 3 gr. osobiście trochę nie rozumiem tego fenomenu gs-a , o ile 1100/1200 robi robotę ( wizualnie jest kawał sztuki. no i te cycki :-) sterczące :default_tongue:) to już ten ''mały ''gie-es jakoś nie porywa mnie zupełnie i moim zdaniem przy tak niewielkich różnicach od reszty ''rodziny 650ccm'' jest trochę przeceniany . no ale dość osobistych wycieczek  - mój F650ST ma w dowodzie 35kw , Tak że drogi autorze może popatrz w tę stronę .

Dzięki za propozycję. Chyba jednak szukam czegoś na wtrysku z tego względu, że zależy mi na niskim spalaniu w mieście.

Co do "małego" :P osobiście lepiej się czuję na małych maszynach dlatego taki motocykl jest dla mnie w sam raz. Przypomnę że mam 175 cm i 65 kg. Jak przytyję to się rozejrzę za czymś większym PS. dla mnie damski motocykl nie jest czymś niegodnym mężczyzny :)

Edytowane przez Chrisstello
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
9 godzin temu, Chrisstello napisał:

 Przypomnę że mam 175 cm i 65 kg. Jak przytyję to się rozejrzę za czymś większym 

Gdybym w ten sposób podchodził do tematu, to do tej pory jeździł bym motorynką :default_wink:

U mnie na poprawienie wagi na + nie ma co liczyć :default_laugh:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chciałem tylko zauważyć, że mały GS nie jest wcale taki mały. Mała to jest CBR500. A tutaj kawałek motocykla już jest, i całkiem wysoko się siedzi. Wałkowanie że mały i damski jest śmieszne przez chwilę. A cycki jedni wolą mieć w motocyklu, bo dobrze wygląda, a inny przyciśnięte do pleców podczas jazdy (i można zabrać ze sobą, gdy zostawia się motocykl na parkingu ;-) 

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ładnie powiedziane. Kolega chciał CSa, chce jeździć 100% po czarnym, wozić arbuzy? Niech kupi CSa. Jeśli przemawia argument za GSem, który jest bardzo podobnej wysokości i daje lepsze możliwości odsprzedaży, a przy okazji jest bardziej uniwersalny, to niech kupi GSa. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
11 godzin temu, Karson napisał:

Gdybym w ten sposób podchodził do tematu, to do tej pory jeździł bym motorynką :default_wink:

U mnie na poprawienie wagi na + nie ma co liczyć :default_laugh:

...pamiętam fotki pewnego srebrnego Tigera na Bałkańskich występach  :default_cafe2:...balastu tam na nim było tyle że 3 inne motki można by obdzielić ...:default_icon_mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Balast to coś zbędnego. A tam wszystko było nieodzownie niezbędne, o! 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
23 minuty temu, arthurr napisał:

Balast to coś zbędnego...

pewnie ktoś kto nurkuje może mieć inne zdanie w tej kwestii.......ale my tu inne działania uprawiamy :default_icon_razz:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×