Skocz do zawartości

Recommended Posts

Może ktoś poleci warsztat samochodowy, który ogarnia system AdBlue w Audi A4 B8, Łódź lub okolice? Nie każdy warsztat chce w tym się grzebać, serwis nie szuka usterki tylko chce wymieniać pompę z całą resztą bo tak najłatwiej a czasem to tylko sterownik lub inna pierdoła szwankuje. Może ktoś coś???

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja pracuję w serwisie , Opla ale to bez różnicy . Walka z tym nie istnieje , to się wymienia . Pompa ze zbiornikiem i czujnikiem jest jednym elementem , jak coś się wysra to całość 2-4 klocki w zależności od modelu .
Euro 6 pozdrawia .
Ale ... Jest możliwość ominięcia systemu ad blues wraz z nox-ami , kolegą to robi namiętnie w budach renault i opla . Zapytam jak z audi .

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Poszperaj w goglach albo na forach vw/audi, każda marka ma swoje kruczki,
Dla grupy Psa (citroen/Peugeot) zbiorniki się rozszczelniają i pompa choć dobra nie zrobi podciśnienia, pompa w komplecie i całość do wymiany, ale podobno gdzieś regenerują te zbiorniki. ASO się żadnych regeneracji i grzebania nie tyka tylko wymienia z prostego powodu, trzy razy zadziała czwarty raz się wysra, a społeczeństwo tera roszczeniowe potem są reklamacje, pisania do centrali itp i punkty w rankingach jakościowych lecą ... takie czasy Panie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki za odzew. Na forach się już naczytałem,  oczywiście najczęściej w użyciu emulator, pojawiły się też firmy zajmujące się regeneracją. Chciałoby się zachować sprawny układ więc chyba pozostanie wymiana całości. Samochód jeździ, nawet komunikat o dystansie do przejechania potrafi się zresetować z 700 km np. do 900 km no ale to nie robota - trzeba naprawić. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dlatego ja nadal jeźdżę 11 rok tym samym poczciwym a4b6, a wcześniej zmieniałwm auto max co rok. Dla jednych zabytek, dla innych to do czego samochód jest przeznaczony default_icon_e_wink.gif A dzisiaj wskoczyło okrągłe 700000km, następna wymiana rozrządu przy 800000km.

Pozdrawiam :)

 

 

20210722_091400.jpg

  • Like 8
  • Thanks 1
  • Confused 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zacnie. Benzyna czy gnojówka?

Wytapatalkowano z magicznego pudełka.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Głupie pytanie, kto by do takich przebiegów benzynę kupował...

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

×