Skocz do zawartości

Recommended Posts

39 minut temu, xel napisał:

Jak sprzeda taniej niż kupił, to chyba podatku nie ma, bo się nie wzbogaci...

Ale po co drążyć publicznie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 godzinę temu, Jarek napisał:

Ale po co drążyć publicznie?

Wychodzę z założenia, że dobro wraca... Mnie ktoś kiedyś ostrzegł... Więc i ja rzucam, że tak powiem temat... :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
7 godzin temu, Jarek napisał:

Ale po co drążyć publicznie?

Czy ja drążę? Ja tylko teoretyzuję, to mi wychodzi dużo lepiej niż praktyka, co wcale nie znaczy, że dobrze ;) 

Żeby było bardziej na temat: I dobrze, że sprzedałeś. Motór ma cieszyć, jak nie cieszy, to zmienić!

Edytowane przez xel

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak tak, skarbowka może owszem, ale nie teraz, dokumenty zostały wystawione w sposób poprawny i zgodny ze stanem faktycznym. :)


Wysłane z mojego SM-G715FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
5 godzin temu, patrykgarczu napisał:

Tak tak, skarbowka może owszem, ale nie teraz, dokumenty zostały wystawione w sposób poprawny i zgodny ze stanem faktycznym. :)


Wysłane z mojego SM-G715FN przy użyciu Tapatalka
 

Nie wiem jaki maił status motek w tym przypadku, ale nie zapomnij o zgłoszeniu kupna i zbycia w terminie do 30 dni jedno i drugie ... No chyba, że ... , ale tego nie wiem.

Piszę o tym bo kiedyś sam myślałem, że jak operacja kupna / sprzedaży mieściła się w 30 dniach to nie trzeba, a trzeba i kupno i sprzedaż ....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Nie wiem jaki maił status motek w tym przypadku, ale nie zapomnij o zgłoszeniu kupna i zbycia w terminie do 30 dni jedno i drugie ... No chyba, że ... , ale tego nie wiem.
Piszę o tym bo kiedyś sam myślałem, że jak operacja kupna / sprzedaży mieściła się w 30 dniach to nie trzeba, a trzeba i kupno i sprzedaż ....
A nie jest czasem 180 dni ??? Kojarzę że BMW dzwoniłem żeby do pytać do urzędu, to dostałem info że do 180 dni jest czas na zgłoszeniem.

Wysłane z mojego SM-G715FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie.

Przynajmniej nie to zgłoszenie. Inną sprawą jest PCC - 2 tygodnie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

180 jak lockdown był....

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
180 jak lockdown był....

Sent from my SM-G970F using Tapatalk


Może i tak, z lekka mam to gdzieś serio. Będę teraz nieodpowiedzialnym obywatelem...

Wysłane z mojego SM-G715FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

"mam to gdzieś" kosztuje od 200 do 1000. Serio. A urzędy mają przykazane żeby tego pilnować. Więc.. Zamożny obywatel z Ciebie, jak nie masz co robić z kasą to może podam nr konta... 

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
11 godzin temu, arthurr napisał:

"mam to gdzieś" kosztuje od 200 do 1000. Serio. A urzędy mają przykazane żeby tego pilnować. Więc.. Zamożny obywatel z Ciebie, jak nie masz co robić z kasą to może podam nr konta... 

Handlarz, jak to w tym biznesie, kupił i w tym samym dniu sprzedał ... Nie zgłosił ... zapłacił 2 x po 1000.- na początku miał to gdzieś, a potem zapłacił 2000 i już też miał to gdzieś ...

Kto bogatemu zabroni? Państwo lubi wolontariuszy ... ;)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Handlarz, jak to w tym biznesie, kupił i w tym samym dniu sprzedał ... Nie zgłosił ... zapłacił 2 x po 1000.- na początku miał to gdzieś, a potem zapłacił 2000 i już też miał to gdzieś ...
Kto bogatemu zabroni? Państwo lubi wolontariuszy ...
Sorki za brak obecność, uściślając, a jeśli papiery ? Tzn umowyy są na takie kwoty, że nie zarabiam a wręcz na odwrót ? To co wtedy ? Też place ? Czy należy rozróżnić podatek i nabycie?


Wysłane z mojego SM-G715FN przy użyciu Tapatalka

"mam to gdzieś" kosztuje od 200 do 1000. Serio. A urzędy mają przykazane żeby tego pilnować. Więc.. Zamożny obywatel z Ciebie, jak nie masz co robić z kasą to może podam nr konta... 
Zupełnie serio to staram się być uczciwym obywatelem w wielu kwestiach tak naprawdę jak w jednej odpuszczę ? Zobaczymy.

Wysłane z mojego SM-G715FN przy użyciu Tapatalka

Możemy się umówić, że jak mnie coś dopadnie to Wam się " pochwałę" na razie nic z tym nie robię.
Temat do zamknięcia.
Zostanę na tym forum dłużej nawet bez Moto. ;D
A może coś się kupi jeszcze....

Wysłane z mojego SM-G715FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mylisz zobowiązania podatkowe od wymogów prawnych. Wolno Ci. 

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×